Neler oluyor bize???????

minik kuslarim

CANIMIN 3'Ü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2008
6.642
2
GUNAYDIN ARKADASLAR;
SABAH HABERLERI IZLEMEK ICIN TVYI ACTIGIMDA SIRAYLA DUYDUGUM HABERLER UZERINE SOK UZERINE SOK OLUYORUM.KORKUYOR UZULUYORUM
GELECEGIMIZ EVLATLARIMIZ ADINA ENDISELENIYORUM.
1.EVLI ADAMIN 19 YASINDA KIZA ASIK OLMASI KIZIN ONU REDDETMESI UZERINE KIZIN 14 YASINDAKI KARDESINI KACIRIP KURSUN YAGDIRMASI VE KENDINIDE OLDURMESI
2.BOSANAN KIZININ GERI EVINE DONMESINI ISTEMEYEN ANNENIN SOKAK ORTASINDA KIZINI KURSUN YAGMURUNA TUTMASI
3.1YTL ICIN AILESIYLE KAVGA EDIP AILESINI OLDUREN EVLAT
4.EVLADINI OLDUREN ANNE BABA
5.ANNE BABASINI OLDUREN EVLAT VS.....................
NELER OLUYOR BIZE???????????NEREYE GIDIYORUZ????HANGI DUNYAYA EVLAT DOGURUP BUYUTMEYE CALISIYORUZ.COK KORKUYORUM ARTIK
SOKAKTA BIRINE CARPMAYA KORKAR OLDUK.NEDEN BU KADAR SINIRLI OLDUK?NEDEN SEFKATIMIZI KAYBETTIK?
NEDEN OFKELERIMIZI KONTROL EDEMIYORUZ.BIRI BISEY YAPSADA KAVGA CIKARSAM MODUNDA GEZINIYORUZ.
ZATEN YETERINCE ZOR HAYATTA KIMI EKONOMIK SIKINTI,KIMI SAGLIK SORUNU VS...YASARKEN.ULKEMIZDE SEHITLER VERIRKEN,VATANIMIZIN UZERINDE GOZLERI OLANLAR BIZIM HAKKIMIZDA PLANLAR YAPARKEN,DUNYADA KURESEL ISINMA,SUSUZLUK, SONUN BASLANGICINA GELMISKEN HALA BIRBIRIMIZI YIYORUZ.
NEYI PAYLASAMIYORUZ???
COK SIKILDIM TVYI KAPATMAK ZORUNDA KALDIM.TAHAMMUL EDEMIYORUM CUNKU COK UZULUYORUM VE BASIM AGRIYOR.2 EVLADIM VAR VE ONLARIN GELECEKLERI ICIN KORKUYORUM.
SIZLERLE PAYLASMAK DERTLESMEK ISTEDIM.HEPINIZE TESEKKUR EDERIM.
GUZEL SAGLIKLI GULER YUZLU GUNLER DILIYORUM HERKESE
:1hug::1hug::1hug::1hug::1hug::1hug::1hug::1hug:

Ayni sikintiyi bende çekiyorum baştan sona kadar sana katiliyorum türkiyenin gidişati hiçte iyi deil allah çorumuzu çocugumuzu korusun

canım sen cevabınıda yazmışın zaten..ekonomık sıkıntı,gecım derdı,saglık sorunları,ınsanların gelecek kaygısı,uzerımıze bınen zamlar koşturmaca ve sadece BEN olma YANI BENCILLIK

ve onemlı bırsey daha ınsanlarda ınanc eksıklıgı kımseden kormadıkları gıbı
ALLAH KORKUSUDA OLMAYIŞI bunların toplamı stresss saygı yok sevgı hıc yok
ınsanların bırbırının kuyusunu kazma derdı derken
INSANLIGIMIZI UNUTTUK dunyada sankı bır ben varım ve hersey benım olsun ıstegı
NEFISLER AZDI..ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSIN....

canım sen cevabınıda yazmışın zaten..ekonomık sıkıntı,gecım derdı,saglık sorunları,ınsanların gelecek kaygısı,uzerımıze bınen zamlar koşturmaca ve sadece BEN olma YANI BENCILLIK

ve onemlı bırsey daha ınsanlarda ınanc eksıklıgı kımseden kormadıkları gıbı
ALLAH KORKUSUDA OLMAYIŞI bunların toplamı stresss saygı yok sevgı hıc yok
ınsanların bırbırının kuyusunu kazma derdı derken
INSANLIGIMIZI UNUTTUK dunyada sankı bır ben varım ve hersey benım olsun ıstegı
NEFISLER AZDI..ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSIN....

Cok guzel demissin allah sonumuzu hayir eylesin insallah, yolundan ayirmasin
bende cok korkuyorum insanlar o kadar gariplesdi asabilesti, kotulesti
dunyanin sonu iyi degil gelecek kalmadi allah bizleri korusun sonumuz hayir ola,
allahim gunahlarimizi af eyleeeeeeesenağlama:çok üzgünüm:

bende bazen aynı senin gibi düşünüyorum tatlım..
çocuğumu düşünüyorum.. ve inanırmısın ikinci çocuğu bile bu sebeplerden dolayı istemiyorum.o kadar etkileniyorumki.. tırnağına zarar gelecek diye ödüm kopuyor..
Allah sonumuzu hayır etsin.. canım benim :1hug:

aslında yazdıklarının hepsine verecek cevabım vaR
neden ve niçinlerinede
ama polimik yaratmak istemiyorum
üstü kapalı olarak demek istediğim şu ki
el gider aya
biz kaldık yaya :1no2:
BİZE BIRAKILAN MİRASIN KIYMETİNİ BİLMEDİKTEN sonra
dur bakalım yaşadıkça neler göreceğiz bu ülkede daha
ülkemi seviyorum insanlarınıda
insanlar arasındaki gelir seviyesi dağılımı bu derece dengesiz oldukça
saçma sapan tv puramlarıyla dizilerle bu ülkenin beyni uyuşturuldukça çok şewyler göreceğiz çok daha :1no2:

Gecenlerde izledigim bir haber üzerine buna benzer bir konu bende acmak istemistim canim:

Amerikanin Philadelphia eyaletinde tranyvada yasanan dehset bir olay, Adamin biri cantasindan cekici cikartip yan tarafta oturan hic bir alakasi ilgisi olmayan tanimadigi etmedigi diger bir adami hastanelik yapti....:1shok:

Hatta kamera görüntüleri bile vardi resmen dehsetle izeldim sok oldum, nedir bu ya insan otobüste sokakta tanimadigi insanlardan bile korkar oldu:kızgın:

Gercekten gidishat hic iyi degil karsindaki sapikmi manyakmi delimi insan kimseye güvenemiyor aile icinde bile:çok üzgünüm:

Allah dogru yoldan sasirtmasin allah iyilerle karsilastirsin arkadaslar insan hem üzülüyor hemde cocuklari düsünerek cok ama cok endiseleniyor...:çok üzgünüm:

Cok guzel demissin allah sonumuzu hayir eylesin insallah, yolundan ayirmasin
bende cok korkuyorum insanlar o kadar gariplesdi asabilesti, kotulesti
dunyanin sonu iyi degil gelecek kalmadi allah bizleri korusun sonumuz hayir ola,
allahim gunahlarimizi af eyleeeeeeesenağlama:çok üzgünüm:

amın...ınan ınsanın bırıne bazen bırsey sorma ıhtıyaca oluyor..mesela..adres gıbı kıme sorsam dıye ınsanları gozluyorum..terslermıkı ılgılenmezmıkı dıye
ınsanlara bakınca daha dıkkatımı cekıyorkı
gulmuyoruz hep suratlar asık ınsanlar guvensız tedırgın
ben evlı degılım ama cocugum olsa valla cok endışelı ve panık olurdum
sız annelerı daha ıyı anlıyorum

ben ne haber izliyorum ne gazete okuyorum benneyaptımki
Allah sonumuzu hayretsin inşallah

iyce kafam agriyor artik bunalima gircem az kaldi (allah korusun)
tv de o kadar sey goruyoruz ki:çok üzgünüm:
biri yuz yilin deneyi der, biri kiyamet der,
biri cocuga tecavuz der, biri hirsizlik der, biri kocasini yada karisini oldurmus der
kafa kalmadi vallaha bende bunlar aklima geldikce delircem sanirim su an beynim catliyor bi agri kesici almam lazim, insallah gecer ...
bunlari gordukce delircem aklima olum geliyor hep insallah rabbim bizleri korusun cennetinden mahrum eylemesin cehenneminden uzak tutsun allahim korkuyorummmmmmmmmmsenağlamasenağlama

haklısınız dünyanın ve ülkemizin durumu hiç iyi değil

çocuk yapmak bu dünyaya aslında aklı karı değil onlar savunmasız
bizler yine bazı şeyleri atlattık yetişkin olduk ya o masumlar nasıl yaşayacaklar bu dünyada

bende çok düşünüyorum bir çocuğum olsa nasıl olcak diye

allah hakkımızda hayırlısını versin

herkes psikopat olmş durum da kime inanacağız kime güveneceğiz hiç bilmiyorum
bunlara sebep galiba hep beklentilerin yüksek olması doymsuzluk inançsızlık v.s v.s allah cümlemize yardım etsin çoluk çocuğumuzu kötülüklerden korusun inşallah

türkiye şartlari bozuldu bu da beyinlere yansidi..
Para için yapilmayacak şe kalmadi. Onun dişinda insana değer vermeyi unuttuk. çünkü karni parayla doyuyor insanin .. O olmayinca saldirganlik afresif tavirlar cinnet getiren polisler kurşun dşzen babalar biçak kullnana kizlar...evlat katilleri.. Biz böle bi milletmiydik?
Refah yaşam yoksa insanlar şaşiriyor ne yasin. çoluu çocuu var herkesin.. Vatandaşi kendi haline birakmamali okumalisin die bastirmali. Gerekirse psikologlar ücretsiz olmali..

hepmız oyle bır telastayız kı tek derdımız kendımız olduk
etrafımızdakılerı unuttuk bıde hayatın yuku uzerımızde
zaten hayatta yasanmaz oldu..ınsanlar guvensız huzursuz
bırbırımızden bır selamı bıle cok goruyoruz..ters saygısız sevgısız sıddet dolu bır dunya olustu
allah sonumuzu ıyı etsın...kotulerden kotuluklerden korusun

Bence herşey aile yapısı ile başlar ve biter mesela örneğinizden biri ^^1YTL ICIN AILESIYLE KAVGA EDIP AILESINI OLDUREN EVLAT^^Eğer ailesi bu kişiye birazda olsa maddi ve manevi biraz destek verse bu kişi bu durumda olmazdı bence sorunu ilk kendimizde aramalıyız aileler bu konularda en büyük rolü oynuyorlar çocuk zevk için doğrulmaz!!!Eğer çocuk yapacaksan da ona bakacaksın öyle yok 1 ytl miş yok vurmalar kırmalarmış bunları artık geçmeliyiz!!!

allah yardımcımız olsun arkadaslar ne dıyım artık
ınsaallah herkes aklını basına alırda dunyamız ulkemız guzellesır
cocuklarımıza daha guzel yasanacak bır dunya bırakabılırız
baska bısey gelmıyor elden ıyı temennılerden baska

X