Nefsime uymuyorsun diyerek erkek arkadaşım bitirdi.

Rojjin

La Tahzen...
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2013
2.278
6.580
Merhaba arkadaşlarım; evlilik düşüncesinde olduğum ve Allah rızası için sevmek diyerek aylarımı, uykularımı, emeğimi, sevgimi alan, hep destek olduğum erkek arkadaşım 'nefsime uymuyorsun' diyerek bir hafta önce bitirdi. Ben tabi üzüntümden kahroldum; verdiğim emeğe ve sevgiye. Ben dünyada en beklentisiz seven insanmışım, bir de böyle diyor. İkimiz de namazlı ve Kuranlı bir yaşam sürerken ve evlenince Hacca gitme sözünü bana vermişken bana hayaller kurdurup ümit vermişken bu nedir sizce?
Yüz ve vücutla ilgili değil diyor ama benden de çok memnun kişilik anlamında.
Evlilik korkusu bahanesi de olmuştu ama sonradan nefsime uymuyorsun dedi, üstelik son buluşmada çok iyiydi bana, sabahına baktım bitmiş.
Allah rızası için ikna olamıyorum çok moralim bozuk benim burada hatam nedir? Kendimi çok aşağılanmış, acayip görüyorum. Kendisi de ne fiziksel anlamda ne kültürel anlamda benden iyi değil bunu söylüyor ama...

Merhaba arkadaşlarım; evlilik düşüncesinde olduğum ve Allah rızası için sevmek diyerek aylarımı, uykularımı, emeğimi, sevgimi alan, hep destek olduğum erkek arkadaşım 'nefsime uymuyorsun' diyerek bir hafta önce bitirdi. Ben tabi üzüntümden kahroldum; verdiğim emeğe ve sevgiye. Ben dünyada en beklentisiz seven insanmışım, bir de böyle diyor. İkimiz de namazlı ve Kuranlı bir yaşam sürerken ve evlenince Hacca gitme sözünü bana vermişken bana hayaller kurdurup ümit vermişken bu nedir sizce?
Evlilik korkusu bahanesi de olmuştu ama sonradan nefsime uymuyorsun dedi, üstelik son buluşmada çok iyiydi bana, sabahına baktım bitmiş.
Allah rızası için ikna olamıyorum çok moralim bozuk benim burada hatam nedir? Kendimi çok aşağılanmış, acayip görüyorum. Kendisi de ne fiziksel anlamda ne kültürel anlamda benden iyi değil bunu söylüyor ama...
Allah seni senin icin hayırsız bir insandan uzaklaştırmış. Senin şer sandığın ayrılık aslında senin için hayırlı olanmis ama malesef onu sevmekten gözlerin ve kalbin bunu görmüyor. Anliyorum emegini saygini sevgini ama orneklendireyim..ürünü ekmişsin kendi suladigin suyla yetişir sanmışsın Allahtan Rahmet (yağmur) gelmemiş ne yapacaksin ki? Senin verdiğin su az bir miktar Rabbimin Rahmeti geniştir buna odaklan..

Nefse uymamak ne demek? Gerçekten anlamadığım için soruyorum.
Aynen önce Allah rızası dedi, sonra nefsime uymuyor dedi.
Ben de sordum neyim sorunlu diye afedersınız.
El yüz vücutla ilgili değilmiş, neyle ilgili diyoruz cevap yok.

O ne demek ya? Nasıl yani diye sormadınız mı? Fiziksel bir çekim mi yokmuş? Yoksa niye bu ilişki başlamış?

Sordum, elle yüzle vücutla ilgili değilmiş. Neden diyorum net bir cevap yok.
Güya Allah için beni sevdi, ama yaptığı bu.

Yani beğenmiyorum mu demek istiyor, fazla beğeniyorum beni yoldan çıkarıyorsun gibi mi?

Allah seni senin icin hayırsız bir insandan uzaklaştırmış. Senin şer sandığın ayrılık aslında senin için hayırlı olanmis ama malesef onu sevmekten gözlerin ve kalbin bunu görmüyor. Anliyorum emegini saygini sevgini ama orneklendireyim..ürünü ekmişsin kendi suladigin suyla yetişir sanmışsın Allahtan Rahmet (yağmur) gelmemiş ne yapacaksin ki? Senin verdiğin su az bir miktar Rabbimin Rahmeti geniştir buna odaklan..
Allah razı olsun, haklısınız. Ben de kadere tabiki inanıyorum ama birden bu şekilde bitirilmesi çok ilginç değil mi. Çünkü Allah rızası diyerek bir araya gelip sonra ben kulum nefsim beklentım var demesı benı cok kırdı.
Ben de zaten Rabbıme havale ettım.

Yani beğenmiyorum mu demek istiyor, fazla beğeniyorum beni yoldan çıkarıyorsun gibi mi?

Yoldan çıkmayı istemez cunku tam tesetturlü bır hanım ıstıyor normalde.
Tokalaşmıyor bile haram dıye yanı herhalde ne ıstedıgını bılmıyor ben şaşırdım artık.

Muhtemelen başkası var burada senin ne suçun olabilir ki ?

Ay hadsiz başta aklı nerdeymis.pis mikrop.insanlik başka işte.
Nekadardır gorusuyordunuz

1 yıl oldu. Düşünün son görüşmede aman o grip diye suyunu bıle montumun ıcınde ısıtıp verdım.
Zaten kendı dıyor kı senden ıyılıkten hoşluktan baska hıcbırsey gormedım dıyor, ama yaptıgı da cok acayıp kanıma dokundu canım.

aç bir ergen sandım :KK43: Sıkmayın canınızı, gerçek yüzünü şimdiden göstermesi sizin için hayırlı olmuş bence de. Çok daha iyileri çıkar karşınıza inşallah. Sakın artık, neden niçin diye sorgulamayın bu tiple. Totosunu kaldırmayın.

Allah razı olsun, yok zaten artık görüşmüyoruz. Helallık ıstedı ben etmedım, bu yaptığını Allah sana da yasatacak dedım kapattım.

X