NEDEN YIKTI YUVAMI...NE ISTEDILER BENDEN.

18 yasinda değil 28 yaşında olsam da, melankolik ağlayan depresif umutsuz bir annemin hayatımda söz hakkı olmasına izin vermezdim. Siz önce kendinizi değiştirin sonra çocuklarınız değişsin.
Ben burda size bu sekilde duygusal anlatiyorum.kendimi nasil ifade etmeliyim bilemiyorum....mesela ise gittigimde yolda iste,veya elele gezenleri gordugumde duygulandigimi hatta agladigimi anlattigimi farzedin....ama ben bunlari sizkerle paylasmak ve kendi duygularimi ifade etmek icin anlatiyorum.ben cocuklarimin yaninda bunlari yapiyorummu diyorum.
Daha nasil konusacagimi sasirdim

Kızınız ve oğlunuzu anlatırken yansıttığınız duygular birbirinden o kadar farklı ki, ben bile buradan rahatsız oldum. Kızınızla iletişiminizin bu kadar kötü olmasına şaşırmamak gerek.

Oglunuzu,kizinizi alin butcenize uygun bir psikologa gidin. Kizinizin sevdigi es dost ya da akraba varsa akli selim haftada birkac kez onunla evde bas basa kalmasini saglayin. Bu kisi ondan yasca buyuk bir ablasi olursa cok iyi olur, o sizin yerinize kizinizla temas kurup ne kadar uzuldugunuzu, onlar icin didindiginizi onun anlayacagi sekilde anlatsin. Siz de yavas yavas iletisim kurmayi deneyin onun destegine ihtiyac duydugunuzu ve onu sevdiginizi sik sik dile getirin. Kizinizi bir akrabanizla yakin birakabildiginiz o saatlerde de kendinize zaman ayirin. Kimi zaman masaj kimi zaman bir cay icmek. Bazi zamanlarda da ucunuz aktivitelerde bulunun boylece kardesler yakinlasir

Yuvanızi yıkmış olmaktan pismansiniz,çocuklarınızın bu halleri siz evliykende olabilirdi lakin siz depresyona girebilmek için bosanmis olmanızı öne sürüyorsunuz. Haklısınız zor durumdasiniz ama artık ipler koptu önünüzde yeni bir hayat var,çocuklarınıza bel baglamayin sevin saygı duyun ama bağımlı olmayın kendiniz için yasağın kuaföre gidin giyinin suslenin kim bilir Rabbim bir adam nasip ediverir siz kul olun Mevla güzel günleri gosteriverir.

Eski Eşinizle mutlaka görüşün çocuklar için ortak kararlar alın
Siz hala toparlanamamışsınız öncelikle kendinizden başlayın toparlayın kendinizi sonra da çocuklar ile ilgili iletişime geçin eski eşinizle
Ortak kurallarınız olsun yoksa tam ergenlik ve gençlik dönemleri daha büyük sıkıntılar yaşayabilşrsiniz
Anneanne faktörü için ne yapılır bilemedim sert şekilde uyarsanız olmazmı kırılır eder ama yine barışır

Allah korusun kötü alışkanlıklara bulaşmasınlar lütfen dikkat edin onlarda zorlu bir dönemden geçiyor. sığınacak başka şeyler bulmasınlar

Bu yaslarda babalarina duskun olurlar ilerde gercekleri illa anliycaklar.. evlat dediysen akan sular durur.. Allah yardimcin olsun

Son düzenleme:
Aynen bende bunu istiyorum.annemler hic bir zaman demiyor ki x bak annen calisiyor ne zorluklarla bas ediyor.ona destek ol...yok arkafasim yok...annem kizimi benden kopardi.bakin k.v.kotulemiyorum.o gelip gittivi de oper annenizin sozunden cikmayin derdi.

Benim bu basima olay yani aldatilma geldiginde yataklara dustum.kizimi ariyor annem gel kal.kizim surekli orda.halamin dikkatini cekiyir.anneme diyorki onun annesinin yaninda olmasi gerekmez mi.bur corba yapsa beraber icseler dertlesseler...ama hep burda demis.annem halamdan küstü.

Zor sabırlı olun, tek başına altından kalkılmaz. Siz de insansınız yazıktır.

Yok ben Size kötü birşey yazmak istemedim yanlış anlaşıldım. Benim de annem sizin gibi, ya bu nasıl oluyor bilmiyorum ama bana anlatmasa da hissettiklerini anlayabiliyorum. O yüzden emin olun çocuklarınız da anlıyordur. Sert durun. Babasında mi kalmak istiyor, gitsin kalsın. Annenin çağırın bü devirde başına birsey gelirse sorumlulugu alacak mi, sorun. Tartışır konuşun aslında bir cinnet herseyi halleder derler, kararlı olun.

çok üzüldüm senin adına gerçekten. Allah yardımcın olsun.
bitmiş evliliklerde böyle sıkıntılar sorunlar maalesef olabiliyor. Durum çığrından çıkmadan önlem almalısın ama nasıl..

Bu yaşlarda çocuklar zaten problem yaratabilir. Çok sıkmayın ama oluruna bırakmayın. Dizginleri biraz sıkı tutmaya gayret edin. Kızınız okulunu bitirsin. Çocuğa k pişmanlık yaşar ilerde. Bence daha güçlü olmalısınız. Çocuklar sizi güçlü ve ayakta gördükce kendilerini daha güvende hissedecektir. Bu yaştaki çocuklar bazan bocalayabilir. Anne baba ayrı olunca durum daha zor tabi. Ama biraz sağlam durursanız, altından kalkabilirsiniz.

Böyle durumlarda süreç nasıl işliyor bilmiyorum.
İki kardeş niye birbirinden ayrı?
Aynı evdeyken ilişkileri nasıldı?
14 yaş tam ergenlik.
18 yaş da deli yaşlar sizi dinlememesi normal.
Kızınız şu an herkese öfkeli.
Babasıyla ilişkisi nasıldı?

Oglumda bizimleydi.ben ona muhtac olmadim diye her pisligi yapti.en son beni mahvedecek tek sey oglumdu onu aldi gezdirip her sey aliyor.arabasida var gezdiriyor....cocuk bize gelecegi zmn onu cezbedecek yerlere gituruyor.bir gunde oglum bendeydi ariyor pislik adam...yusuf brn sefa abinde kalcam...oglumda anneeeee bende gidicemm diye sizlanmaya basladi...tm oglum git bu aksam yarin gelirsin dedim.gitti...adam oglumu taniyor...kardesler onceden evde n9rmal her kardes gibiydiler....asla birbirleribe kotu kelime kullanmis degillerdir...kizimla babasinin iliskisi babasinin istedigi gibi biri olursak kadin olarak iyi.onun kurallari disina cikarsak bitti...mesela kizim oje suremezdi.ojeyi or.....p...lar surermis....ogluma kupe ve kendine kupe alirdi....kadina her sey yasak...o erkek....kizim duz topuksuz bir bot giyecekti.onu or...p..lar giyer dedi...ogluma da diyor ki sana mavi kendimede kirmizi ayakkabi alacagim.teklerini degisicez...yani bir teki mavi kirmizi olmak uzere oglum diger mavi kirmizi olmak uzere esim giyecrkmis......boyle pis biriydi.....

18 yasında ergen yası
Ki kolay süreçten geçmiyor
Ama boşanmak doğal esler boşandı hala onların annesi babasısıjıx

Surekli ağlayıp üzmeyin omlarda lütfen

Konusun çocuklarınıza yabancı kalmayın

Evet pis biriymiş.
Kızınız burada oğlunuzdan daha da çok etkileniyor.
Çocuklarınızla konuşmaktan anlatmaktan başka çare yok.
Yaşları deli yaşlar nereye çekseniz gelebilirler.
Oğlunuz bu ağıza sahip bir adamın yanında ne öğreniyor nasıl yetişiyor korkutucu
Siz ikisiyle de sıkmadan iletişimi güçlü tutun
Başka aklıma birşey gelmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…