NEDEN YIKTI YUVAMI...NE ISTEDILER BENDEN.

nice1985

Başka dallara tutunmak yerine, kendime ağaç oldum.
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2014
3.182
3.063
Her gece aglamaktan sabah,carpintiyla uyanip ne oldu yuvama bittimi,gittimi....oglum nerde....biz ayrildik mi şaskinligiyla ugrasmaktan yoruldum.

Iyi bir işim, maasim var ama bunlar bana yetmiyor.oglum haftada bir geliyor.babasi benimle ablasiyla gorusturmuyor.oglumda eglenneyi sevdigi icin babasiyla.onada cok duskun.oglym babasindayken oglum icin agliyirum.oglum geldigi zamanda o puslik adami hatirlayip agliyorum.

Kizim beni dinlemez oldu.istedigi gibi eve girip cikiyor ...sen kimsin edalarinda...benim cabami gayretimi kimse gormuyor.yoruldum.....cok yoruldum.
Bu gun oglum geldi...bir bucuk saat oncede kizim geldi.oglum bir bazada ben bir bazada uzaniyiruz.kizim kardesine ne bir opme ne bir sarilma veya hatir sormakgibi hic bir sey ne yapti ne dedi .....kalk orasi benim yerim uzanacagim dedi .o da tm dedi.ben şok.oglum saygilidir.ben neden kardesine hosgeldin diyor opmuyirsun....neden ordan kaldiriyirsun dedim.çit yok.
Bitmis bir aile var.olsek aglayanimiz yok.sanki her kez bizim ayrilmamizi beklemis.her kez mutlu.bir tek ben agliyorum.

Kaç yaşında çocuklar,
Zamanla alışacak onlar da siz de.
Allah sabır ve güç versin.
İnşallah uzman arkadaşlar ya da benzer şeyler yaşamış olanlar tavsiye verebilir.
Kizim 18 oglum 14...
Babasi kizimi velayeti bana ve4digi icin dersaneden aldi...calisip odedim. Bir kitsp yuzu acmadi.sevgilisiyle geziyor.istedigi saatte geliyor.bunu yapan ailem.....annemm her seyin suclusu.bu senede yazdirdim dersaneye...5 bin odiyecegim.ama hic bir tezekkur takdir yok....veya saygi.....bitti gitti.cocuklarimida kaybettim.

Kişisel algılamayın onlar sandığınız gibi kayıtsız değiller bastırıyorlar sadece. Onlar da bir yas sürecinde. Kimisi belli etmez tam aksi umursamaz görünür ama içinde yaşar ya da sonradan patlak verir.
Bir de siz sürekli ağlıyorsanız sürekli bir bunalım halindeyseniz, kendi travmaları sürerken bir de sizin buhranınıza dahil olmak istemiyorlardır. Ama siz de insansınız engel olamazsınız biliyorum.

Mutlaka bir yardım alın. Bu güçsüzlük değil aksine karsrlılık ve geleceğe karşı umut göstergesidir.
Çocuklarınızla olduğunuz zamanlar ağlamak, geçmişe kahretmek, üzülmek yerine gelecekle ilgili heyecanlı planlar yapın hatta birlikte güzel bir tatile çıkın, bunun için onlardan da fikir alın, birlikte yapın planı.
Herşey geçecek yeter ki siz inanın.
Geçmişe bağlı yaşarsanız, şu an ve geleceğinizden çalarsınız.

oğlunuz kaç yaşında, babası göndermeden gelemeyecek kadar küçük mü?
anladığım kadarıyla resmen boşanalı çok olmamış, biraz zamanla oturur bunlar, çocuklar da büyüdükçe görüşme sıklıklarını kendileri ayarlarlar zaten. şu an kızınız ergen sanırım, ondan çok sevgi dolu tavırlar beklemeyin, ama davranışlarında bir anomali görüyorsanız psikolog desteği alabilirsiniz, boşanan ailelerin ergenlik çağındaki çocukları durumdan fazla etkilenebiliyorlar.

Bir gun kizim ,okuldan cikti dersaneye gitti.dersane cikisi ariyorum acmiyor telefonunu.en son acti artik.enesleyim.onlarin evdeyim.nasil yaaaaa d3dim.yazilim var ders calisiyoruz.cabuk eve gel dedim.teli kapatti.annemi aradim sena nerde dedim...hiii eneslerde onun matematigi iyi calistiriyor.......ne diyorsun yaaaa dedim.yok cok geri kafaliymisim.ne varmis......sen ki bizi komsuya gondermeyen kadin bu ne......????
Onlar boyle arka ciktiklari icin kizim beni dinlemiyor.

yaşları bilmiyorum ama bana ergenlik gribi gibi geldi üzmeyin bu kadar kendinizi.

18 çokta küçük bir yaş değil.
Alın karşınıza anlatın içinizden nasıl geliyorsa, ağlayın sızlayın arkadaş olun. O olmuyorsa bile siz tekrar tekrar çabalayın. Verdiğiniz mücadeleyi görsün.
Oğlunuz galiba daha ılımlı, ablasının yapmadıklarıyla ilgili çok söylenmeyin yanında birbirlerinden soğumasınlar.
Allah kuvvet versin size, olumsuz olmayın. Başa geldi çekmekten başka çare Yok maalesef..

Oglum 14 yasinda.ben ona o kdr duskundum ki burda anlatsam bana pisikologa gidin derdiniz.gece onunla uyurdum ya kacirirlarsa diye.....oglumda gelmek istemiyor....cunku babasini cok dinliyor.oglum bendeyken ona da bana da istediginde gidip geliyordu.fakat velayeti aldi.cocugu yollamadi.mesela benim kapimda oynarken iglumu aliyor telini kapattiriyor...fakat oglum baba ne yapiyirsun anneme soylemem lazim demiyor.cunku ben onu 1 dk kaybetsem kriz geciririm.eski kocam vunu bildigi icin yapiyor.....peki iglum sen biliyorsun benim mahvolacagimi neden buna izin verdin.
Neden bana cemkirdigin gibi babana cemkirmiyorsun dexigimde cevap yok.

Ergenliktendir onlar kızınız da nasıl olsa baba yok evde diyip b,raz rahat davranıyor gibime geldi.Sizin güçlü durmanız lazım gerekirse psikiyatriden destek alabilirsiniz.

Sizi bilmez miyim hatırladım. .hala duzelmediniz mi.. o adam sizi hic yerine koydu aldattı neler etti.. o sizsiniz değil mi? Günlükler yazıp kendinizi her gün daha fazla öldürüyordunuz.. cok cok zor bize burdan yazmak kolay tabi. Ama size herkes psikolog önermisti gitmediniz mi..

Şu an bi sınavdan geçiyosun.. güçlü olmaya bak. Sen çok hassas bi kadınsın.. yıpratma kendini.. elbet onlar da anlıycak günü geldiğinde.. belki de babası olur olmaz şeyler anlatıyodur oğluna seninle ilgili.. belki de annen bu hale gelmemize sebep oldu diyodur bilemezsin ki..

Sen onurlu davranıp babalarının ne haltlar karıştırdığını yansıtmadın evlatlarına. Gerçi kızın bi şekilde öğrendi ama bikaç seneye o da yatışır inşallah.. sen zıt davranıp kendinden daha fazla uzaklaştırmamaya bak..

Onlarin yaninda aglamiyorum..bayramda bodruma gidecegim.kizim calisiyor.ogluma bu gun sordum benimle gelirmisin.ben cok mutlu olurum....hayir dedi.oglum normalde de yani babasi varkende bir yere gitmeyi istemezdi.kendi arkadaslariyla burda vakit gecirmek isterdi.ama cok isterim benimle gelmesini.
Etrafta anne ogul gorunce hep agliyorum.oglum yasindaki cocuklara asiri duygusal bag kuruyorum....onlara sarilmak istiyirum.ben oglumu yusufumu cok ozledim.

Benim annemle babamında bir sene kadar ayrılık dönemi oldu babama çok düşkünümdür 13 yaşlarındaydım o zaman hiç yapmayacağım şeyler yaptım herkesten nefret ederdim ailemden arkadaşlarımdan ilk zamanlar dışarı çıkamazdım ateşlendim ve doktora gitmeye utanmıştım herkes annemle babamın ayrıldığını biliyor gibi geliyordu emin ol kızın herkesten çok üzülüyor o yüzden bence bu davranışları ama ileride alışacağına eminim abla büyükçe anlayacak ve düzeleceğini düşünüyorum şimdi ki aklım olsa asla saçma davranışlar sergilemezdim Allah yardımcın olsun sabır versin çocukların inşAllah gurur kaynağın olsun

O bir bazada ben bir bazada sanki aramizda daglar var....

Ergenliktendir onlar kızınız da nasıl olsa baba yok evde diyip b,raz rahat davranıyor gibime geldi.Sizin güçlü durmanız lazım gerekirse psikiyatriden destek alabilirsiniz.
Benim ailemin yuzunden kizim cok rahat.bem kizarsam evi terk edip onlara gidiyor.sen kimsin edalarinda.giyiminde bir asirilik gorunce uyariyorum.guzel bir dille....aneme soyluyorki annem durup dururken aaa vallla istedigini giysin.birak ne isterse.....ben giyorum valla istedigimi diyor.....tm da benim kizim asirinin asirisi.

Ağlamıyorsunuz belki ama onlar hissediyorlardır sizdeki durumu.
Bakın bu günler siz isteseniz de istemeseniz de geçecek
Onlar sizin çocuğunuz, üstelik daha yetişkin bile değiller, tamamen mantıklı olmalarını bekleyemeyiz.
Boşanma durumlarında bu problemler oluyor
Ama bunun üstesinden gelmeniz için önce sizin iyi olmanız lazım.
Kendinizi şımartın ve bir an önce bir psikoloğa gidin. Akıtın tüm zehrinizi. Terapi görün. İnanın daha önce neden gitmemişim diyeceksiniz.
Sonrası zaten kendiliğinden gelecek, çocuklarınız da bu değişikliği farkedecek
Dediğim gibi onlar sizin evlatlarınız. Ne kadar vurdumduymaz gözükselerde içten içe sizi mutlu görmek istiyorlar. Siz kendinizi toparlayın inanın onların tutumu da değişecek

Evt benim cnm.pisikologa gittim.ama duzelemiyorum ki.20 sene dile kolay....yuvan yikiliyor.guvendigin adami taniyorsun.cocuklarin bir tarafa ucusuyorlar.ve hayatta tek basinasin.
Iyi gynundeki k8mse yok.annen dahi.hani nerdeler.evim dolar tasardi.simdi kimse calmiyor kapimi.dunn kapim calinca birden afalladim.dusun onun icin bile agladim...ozlemisim.sanki kocami affetseydim her kez benimleydi....o gitti her kez gitti.ben ne yaptimmmmmmm

Cocuklarim mutsuz degiller.bazen bencillik yapip neden ayrildik diye uzulmuyorlar diye sacmaliyorum.ama yokkkk.
Kizim acilip sacildi.daha nasil daha ne kdr acik giyinip pilsinkler makyajlar yapabilurim.cunku artik kimse bana karisamaz.karisirlarsa aneanneme giderim.

Iglum ise cocukluktan bu yana asir derecede bir yerlere gitmek, oyun oynamak ,eglenmek....hatta hep derdi yemek icnek olmasa hep oyun olsa...ana okulu ve irtaokul ogret.enleri dahi bana hep derlerdi bu co uk ne kdr oyunu seviyor.....asiri.hayat oyundan ibaret.her cocuk sever ama bu baska bir sey ....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…