neden yalan söylemiş olabilir?

bugün de baktım kıza çok alakasız bir yerde iki kardeşiyle beraber storyler atmış.
evet takıntı oluyor bunun ben de farkındayım.

bugün de baktım kıza çok alakasız bir yerde iki kardeşiyle beraber storyler atmış.
evet takıntı oluyor bunun ben de farkındayım.
Kız sahte story atmıyor bu kesin. Ama flörtünüze yalan söylediğini belli ederseniz tuhaf olur. Stalkladığınızı anlamasa bile ürker açıkçası. Bence kek yapıp götürmek de yanlış. Adam zaten gelme diye yalan söylemiş. En iyisi içine sinmiyorsa iletişimi kesmek ama başlarda bu tarz şeyler normal bence. Hiç kimse başta çok yoğun duygular hissetmiyor kafa dinlemek istediği için geçiştirmiş gibi geldi hepsi bu. Zaten hastayken flörtünün görmesini de kimse istemez yani sümüklü mendilleriyle baş başa kalmak ister insan.

daha relax olunması gerektiğinin farkındayım su akar yolunu bulur kafasında olmaktan ziyade ben hep suyun yönünü değiştirmeye çalışan biri oluyorum nedense.
sorun benim genel anlamda çoğu şeye şüpheci yaklaşmam.
bu konuda kendimi telkin etmeye çalışıyorum.
aslında karşımda şüpheci biri olsa mesela benimle hayatta anlaşamaz.
zira ben iş sebebiyle mesela whatsappı çok kullanan biriyim ve bazen gecenin anlamsız saatlerinde de online oluyorum.
instagramda her takipleştiğimle flörtleşmiyorum ama insanlarla da takipleşiyoruz.
her lafımın altında bir dalavere yok.
daha relax olmak için kendime uyarlamaya çalışıyorum. evet ben de hasta olsam evime gelmesini istemem ama merakta kalmasını da istemem. ben de bu yüzden yanımda x var gibi bişey sallayabilirim.
hatta bazen sırf yalnız kalmak adına bile bu tarz bişey diyebilirim karşımdaki insana.
bi de bende en ufak bir olumsuzlukta direkt kestirip atma, karşımdakinden kurtulma, hayatımdan silme isteği gibi düşünceler beliriyor. daha fazla üzülmeyeyim ben ufaktan kaçayım moduna giriyorum sevsem bile. hani seven vazgeçmez seven gitmez derler ya, ben sevdiği halde vazgeçebilen biriyim mesela. bu gibi şeyler var.

yok ona hiç o konuda imada bulunmadım hatta bugün kısa bir konuşma oldu aramızda, sadece daha iyi olup olmadığını sordum. daha iyiyim dedi. dikkat et vs dedim. hiç kardeşini sormadım hatta nerdesin, evde dinleniyor musun işte misin de demedim. napıyosun bile demedim. sadece kendini daha iyi hissedip hissetmediğiyle ilgilendim, hepsi bu. stalk, yalanı öğrenme gibi gibi şeyler bunların hepsi bende saklı yani.

Canım konu sahibesi, daha önceden kötü deneyimler yaşamış olabilirsin ama bunu bu insana yüklemek doğru değil. Belki iyi ve düzgün biri?

Bana hala gayet basit ve kolay bir açıklaması var gibi geliyor, belki kız orda burda gezdi story attı, belki adamın evi leş gibiydi sümüğü akıyordu görmeni istemedi, belki hasta haliyle misafir kaldıracak kafası yoktu ... Bunlar yerine direkt alemlere aktıyı düşünmen bence kötü deneyimlerine sebep olan önyargılarından geliyor.

Benim flört ettiğim biri vardı, taaa ünvdeyken 20 yıl önce aldatılmış ama hala onun güvensizliğini taşıyordu. bana kalırsa şaka gibi, aldatıldıysan da aldatıldın taaa 20 yıl önceki olayın yükünü bana, alakasız bir insan yıkmak bana saçma geliyor. Sonuç olarak soğudum, sürekli o kimdi kiminle konuştun, apartmana bir kez anahtarsız girdim kapıyı kim açtı ... Abuk subuk sorular bıktım sonunda gğvenmiyorsan kafamı yeme dedim bitti gitti.

Aynı şekilde sana yanlış yapan insanların suçunu bu alakasız ve yeni birine yıkmak doğru değil.

Kimse gözü kapan güven demiyor zaten ama default olan güvenerek başlamaktır sonra bakarsın ki kaşı gözü oynuyor tekmeyi vurursun. Güvenmeyerek başlayıp sürekli takip etmek hem hiç sağlıklı değil, hem de karşı taraf anlarsa/yansıtırsan karşı tarafı da bıktırırsın. Bence stalk işini toptan bırak.

Merhaba, konuna yorum yapamayacağım ama muhtemelen bende senin gibi düşünür kendime dert edinirdim. O değil de biz kadınlar niye böyleyiz? Niye karşı tarafın verdiği cevaba inanmayıp şüpheye düşüyor ve araştırma gereği duyuyoruz. Seni eleştirmiyorum. Bende böyleyim ve genelde kadınlar şüpheci yaklaşır hep gördüğüm, duyduğum bu. Çok isterdim sağlıklı bir şekilde birine inanıp, güvenmeyi. Ama yok.. olmuyor. Bir iç dökmeydi :)
Bu arada sakın ola adama sorayım deme, ben şurdan şurdan kız kardeşine baktım, sen yalan mı söylüyorsun falan imasını bile yapma. Çok istiyorsan evine git süpriz yap! Ben yapardım

Dostum bu arada stalk hakikaten lanet bir çukur. İnsan bilmediğinde daha mutlu ya sahiden. Bende kimleri kimleri stalklayıp ne çıkarımlar yapıyorum, kafamda puzzle parçalarını birleştirir gibi bulmaca çözüyorum sonra bunları kendime dert ediyorum. Belki hiçbir şey benim, senin, bizim düşündüğümüz gibi değil. Ama güvenimiz, inancımız kırılmış işte bir kere. Kolay tamir olmuyor. Hatta bence tamir olması mümkün olmayan bir duygu "güven". Kendimizi de ilişki kurduğumuz insanları da yıpratıyoruz. Ben sadece kendimi yıpratıyorum çünkü biliyorum ki düşüncelerim sağlıklı değil, bunu karşı tarafa yapmaya hakkım yok diyorum içime atıyorum atıyorum en sonunda kanser olacağım ya da delireceğim. Bu da sağlıklı değil. :) Neyse konuşasım varmış benim. Yorma kendini, her şey olacağına varır.

Kız kardeşi alakasız yerlerden story atıyorsa belli ki erkek arkadaşınız yalan söylemiş ama masum bir yalan da olabilir. Benim erkek arkadaşım da yalnız yaşıyor, geçen hafta hastaydı, ben söylemeden çorba yapıp götürdüm pat diye, kapıyı açıp beni görünce bozuldu yüzü biraz, beni böyle görmeni istemezdim diye, ki biz 1 buçuk yıldır birlikteyiz. O tarz bir şey olabilir yalanın sebebi.

Ne yaptın konu sahibi:)

kız kardeşi ertesi gün de bambaşka yerlerden hikayeler atmış hatta diğer iki kardeşiyle birlikte. ben de belli etmedim kesinlikle, kardeşini de hiç sormadım naptı gitti mi hala yanında mı vs gibisinden. zerre konusunu açmadım. normal konuşuyoruz sadece mesajla sağlık durumunu soruyorum iyi misin bugün nasılsın gibisinden. bence ona yalnız olmak koydu, ev de derli toplu değildi o yüzden benim önümü baştan kesmek için böyle bişey salladı.

Baska bi kiskardesi daha olabilir mi?

Baska bi kiskardesi daha olabilir mi?
nasıl yani?
3 kız kardeşi var biri zaten bayağı küçük diğerleri 30lu yaşlarda. yaşları çok yakın.
kardeşinin adını zikretti ama misal ayşe geldi dedi. sadece kardeşim demedi. direkt isim verdi bana şu geldi bilmem nerden diye.

Ev dagınık olsa ne olcaktı ki, degişik bence.
bilemiyorum ki belki de kusuyordu, utandı olabilir yani. bugün ben de biraz hastayım, sabahtan beri burnum akmaktan geberdi. midem kötü olsa, kusuyor olsam mesela asla istemem onu yanımda. saçım başım dağınık, duş almayı erteledim üşümemek için. bu halde istemem onu yanımda.

doğru söylüyorsun. güvenmeden asla yürümez. kaldı ki bu insan bana evdeyim dedi de başka birinin hikayesinde bambaşka bir mekanda çıktı değil. dünden beri ben de hastayım ona bişey demedim ama sürekli burnum akıyor mesela, beni kesinlikle böyle görmesini istemem. şu an zar zor çalışıyorum hatta. o işe de gitmemişti ki işkoliktir. belki o da onu öyle görmemi istemedi.

yok yok kesinlikle sormadım, sormam da zaten. kardeşiyle alakalı tek bişey sormadım hani gitti mi hala sende mi gibisinden. yok yani. zaten stalkladığımı ve yalan söylediğimi düşünürse ciddi sorun yaratır. ben olsam yaratırdım böyle stalklansam falan.

güven konusunda aslında mesele basit. biz ne kadar kafa yorarsak yoralım, ne kadar engellemeye çalışsak da aldatacak olan ya da güven kıracak olan bir şekilde kırıyor. benim böyle çok defa aldatılmış bir flörtüm vardı eskiden. benim wp son görülmelerim falan hep kapalıdır onu dert etti bi ara. dedim bak, ben son görülmemi iş yüzünden açmıyorum. bana mesai dışında iş yolladıkları zaman ölü taklidi yapıyorum ama beni wp'ta online görseler aaa girmiş ama işi sallamamış derler sorun yaşarım var bir iki tane safra içimizde, onlar yapıyor gereksiz gerginlik yaşamamak adına kapalı tutuyorum ki diğer arkadaşlar da öyle kullanıyor diye açıklama yaptım. ve aynen şöyle dedim, birisi aldatacaksa sana son görülmesini açar ama gider ikinci bir telefondan aldatır, yapacağı varsa yine yapar yine yapar dedim. hak verdi mesela. neden bu örneği verdim birçok insan sevgilisinin wp online olma durumuna takıyor kafayı ya hani, ondan.

ayy sevgili W Wurstria ben bu çocukta da iş görmedim yaa
şimdi diyecen ki çok biliyonuz gelin siz bana birini bulun di mi
ama yok yani bu tiplerden cacık olmaz inan. Zamanına yazık.

Bunların aklı bu kadar çalışıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…