Neden kilo veremiyorum :(

dilan56

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2015
60
46
30
Kızlar 2 haftadır diyette yim ve günlük 1 saat yürüyüş ile..beslenme programımı tamemen değiştirdim önce oturur bi ekmek yerdi m her öğün ama şimdi 2 haftadır ekmek yemiyorum.. porsiyonumu yarıya düşürdüm , günlük 3 litre düzenli su içiyorum..sulu yemek yemiyorum patates , pilav , makarna ,tuz , yağ bun ları tüketmiyorum kesinlikle aç kalmıyorum artık alıştım sanırım ama neden kilo veremiyorum bilmiyorum birde en geç 6 dan sonra ağzıma bişey koymuyorum zaten çocuk tedavisini 1 ay önce bırakmıştım bir sürü testim hepsi normal çıkmıştı o yüzden bir sorun yokken neden zayıflayamıyorum anlamadım yaş 21 7-8 kilo fazlam var :KK43:

Yeme şeklinizde bir problem yok, bence bu şekilde devam ederseniz sağlıklı şekilde zayıflarsınız. Ama sadece yemekle zayıflamak zordur. Kalori harcama öz da gerek ve bir saat standart hızla yürümek açıkçası çok bir kalori harcatmaz. Kardiyo ile kalori yakabilirsiniz, internette herhangi bir kardiyo videosu ile günlük ekstradan 300 kalori daha yaksanız bunun da etkisi olur.

Ewet cnm ama bu tür şeyleri yapamıyorum plateste buna dahil..çünkü eşimle çocuk sahibi olmak istiyoruz..bir arkadaşım spor yaparak çocucugunu düşürmüştü :KK43: hamile oldugunu bilmiyordu..bende 2 yıldır çocuk istiyorum ve bu tarz şeyler yapmak istemiyorum aynı şeyin başıma gelmesinden korkuyorum cnm ya :KK43:

Bence tam kan sayımı ve tiroidlerinize baktırıp bir diyetisyene gidin. Hipotiroid söz konusu ise vermeniz zordur.Diyetisyen imkanınız yoksa dengeli beslenmeye çalışın. Günde 5-6 öğün yapın azar azar. Ekmeği bırakmak yanlış. Vücudun karbonhidrata ihtiyacı var. Uno ekmek ölçüsünde günde 3-4 dilim yiyin. Ağır spora gerek yok. Sabahları 1 saat tempolu yürüyüş yeterli olur. Diğer saatlerdeki yürüyüşlerin sabah kadar etkisi olmuyor.

Cnm ewet haklisin yinede bi baktirmaliyim tm yuruyus akşamları yapiyordum belkide burda hata yapıyordum sabahları yürüyüş yaparım cnm saol :)

Hm size göre az mı yiyiyorum yani :/ Tmm o zaman daha dikkatli olurum sagolun :)

Tartı maalesef doğru :) keşke yanlış olsaydı :) 1 ay olacak ki olmuştur bence sadece karnım biraz düz olmuş kilo hala aynı böyle birşeyide ilk defa yaşıyorum

Tartı maalesef doğru :) keşke yanlış olsaydı :) 1 ay olacak ki olmuştur bence sadece karnım biraz düz olmuş kilo hala aynı böyle birşeyide ilk defa yaşıyorum
tartı derken canım sundan bahsediyorum, brn iki ay nerdeyse hiç kkilo vermedim ama su an hızla gidiyor. ama bence bu iki ayın etksiyle olan birşey.. yani tartıya yansımıyor bazen ama inceliyoruz. yağ kasa dönebiliyor spor yapıyorsan ve ya verdiğin yağın yerini tartıda ödem tutuyor gibi.

Ewet cnm haklısın asla pes etmiycem o inatcıysa bende inat edicem gitsin kilolar gelsin ben :)

Cnm doğal yöntemlerle zayıflaman süper attığın linke bakıcam peki geri alma oluyor mu verdiğimiz kiloları

Kızlar 2 haftadır diyette yim ve günlük 1 saat yürüyüş ile..beslenme programımı tamemen değiştirdim önce oturur bi ekmek yerdi m her öğün ama şimdi 2 haftadır ekmek yemiyorum.. porsiyonumu yarıya düşürdüm , günlük 3 litre düzenli su içiyorum..sulu yemek yemiyorum patates , pilav , makarna ,tuz , yağ bun ları tüketmiyorum kesinlikle aç kalmıyorum artık alıştım sanırım ama neden kilo veremiyorum bilmiyorum birde en geç 6 dan sonra ağzıma bişey koymuyorum zaten çocuk tedavisini 1 ay önce bırakmıştım bir sürü testim hepsi normal çıkmıştı o yüzden bir sorun yokken neden zayıflayamıyorum anlamadım yaş 21 7-8 kilo fazlam var :KK43:
spor yapmalısın. az yemek tamam okeyde sporsuz zayıflanmaz

pardon spor yapıyormussun yanlıs okudum kardesım

X