NEDEN İYİ İNSANLARIN AŞK HAYATI İYİ GİTMEZ

İlişkide mutlu olmamanın iyilikle ne alakası var.10 yıldır evliyim eşimle birbirimizi çok seviyoruz biz kötü muyuz şimdi😀

İlişkide mutlu olmamanın iyilikle ne alakası var.10 yıldır evliyim eşimle birbirimizi çok seviyoruz biz kötü muyuz şimdi😀
Yaptığın onca iyiliğinin karşılığını göremeyince ve nice kötü insanların el üstünde tutulduğunu görünce (eşine kötü davrananlardan bahsediyorum) neden kötüler kazanıyor diye düşünüyor insan.

Nasıl anlamadım istesem tabi ki de giderim çifte vatandaşım. Evli misin bilmiyorum ama senin eşin alıp başını kafasına göre gitse senin için problem yok sanırım.
baya anında hadi dese bız kadınlar tamam diyemeyız çifte vatandaşlıkla ilgisi yok bunun bence sizin sorununuz yalnış anlamanız yazılanı da yalnış anlıyorsunuz evli değilsin henuz, ve adam çakal yani... evlendim boşandım biliyorum neyın ne olduğunu =) uzak değilim bu konulara

Zaten artık erkekler tripli erkekler nazlı hemen küsüyorlar hemen alınıyorlar. Evet hatasını anlamıyor hata dediğim de kendinin ne kadar arkadaş düşkünü olduğunu görmüyor. En basiti şu örneği vereyim. Yemek yerken bir arkadaşı arasın bir şey için çağırsın hemen apar topar herkesi masada bırakıp gidebiliyor
Arkadaşları ile evlensin o zaman. Sizin zaten 2. Evliliğinizmiş, yanında durmayacak kocaya ihtiyacınız yok ki. Çocuğunuzla mutlu olun daha iyi. Ki kv ile altlı üstlü oturacak birde annesi ile ilgileneceksiniz, ne gerek var.

Mutluluk için evleniyorsunuz. Kvalideye ve koca kişisine hizmetçilik yapın diye değil...

baya anında hadi dese bız kadınlar tamam diyemeyız çifte vatandaşlıkla ilgisi yok bunun bence sizin sorununuz yalnış anlamanız yazılanı da yalnış anlıyorsunuz evli değilsin henuz, ve adam çakal yani... evlendim boşandım biliyorum neyın ne olduğunu =) uzak değilim bu konulara
Bana çakal dediniz sandım orayı anlamadım. O bana gel dese gidicem gittiğimde oldu ama o hiç bir arkadaşına hayır diyemediği için bizim ilişkimizi zedeledi.

Bana çakal dediniz sandım orayı anlamadım. O bana gel dese gidicem gittiğimde oldu ama o hiç bir arkadaşına hayır diyemediği için bizim ilişkimizi zedeledi.
hayır ya sana neden söyleyeyim adama dedim uyanık dıye sende gıt madem öyle tamam de dumur olsun

Çok mu karıştınız acaba ? Çok müdahale edilmesi beni de boğuyor mesela.

O mutlu olsun diye bazı şeyleri göz ardı ettiğim oldu. Bu yanlış bir şey biliyorum ama elimde değil. Sevince biraz saf oluyorum aman aramız bozulmasın derken. Başlık belki uymamış olabilir ama inanın ona karşı zerre aklımdan ufak bir kötülük bile geçmedi. Her seven böyle değil o yüzden söylüyorum.
Siz pasif bir insan olmakla iyi bir insan olmayı karıştırıyorsunuz. Kendi fikirlerini, rahatsız olduklarını söyleyerek de karşıdaki kişi çok sevilebilir ve iyi bir insan olunabilir. Susmak, göz yummak = iyi bir insan olarak kodlamışsınız kafanızda.

Aman ağzımızın tadı bozulmasın diye her şeye göz yuman, rahatsız edici şeyleri dile getirmeyen, karşıdaki insana “bu zaten ağzına bile etsem gitmez” imajı veren bir insan hiçbir insan ilişkisinde mutlu olamaz. Kendi özbeöz anne babası bile sınırlarına saygı duymaz. Hayatın gerçekleri.

Çirkeflik yapıp insanlara kan kusturun evde huzur kalmasın demiyorum ama insanın kendine saygısı olması lazım. Haftanın üç günü dışarda diyosunuz, adam nerdeyse haftanın yarısında akşamları evde değil. Bu çok anormal. Bunu istememenize rağmen adamı kaybetmemek için başta okey dediyseniz yanlış yapmışsınız.

Son düzenleme:
Eşiniz gerçekten aşırı mı özgür davranıyor, yoksa siz mi abartıyorsunuz onu öğrenmemiz lazım önce. Eşiniz neler yapıyor örnek verin mesela.
*müstakbel eşiniz

Bitmesini istemiyorsan adam evliyken bekar hayatı yasayacak sen de 3 maymunu oynayacaksın. Sevgi ve emek dediğin zaten; kavga gürültü, ite kaka kopukluklar üzerine kurulu. Çürük tahtalardan iskele bile olmaz siz bina temeli atmaya çalışıyorsunuz.
Doğru söylüyorsunuz.

Siz pasif bir insan olmakla iyi bir insan olmayı karıştırıyorsunuz. Kendi fikirlerini, rahatsız olduklarını söyleyerek de karşıdaki kişi çok sevilebilir ve iyi bir insan olunabilir. Susmak, göz yummak = iyi bir insan olarak kodlamışsınız kafanızda.

Aman ağzımızın tadı bozulmasın diye her şeye göz yuman, rahatsız edici şeyleri dile getirmeyen, karşıdaki insana “bu zaten ağzına bile etsem gitmez” imajı veren bir insan hiçbir insan ilişkisinde mutlu olamaz. Kendi özbeöz anne babası bile sınırlarına saygı duymaz. Hayatın gerçekleri.

Çirkeflik yapıp insanlara kan kusturun evde huzur kalmasın demiyorum ama insanın kendine saygısı olması lazım. Haftanın üç günü dışarda diyosunuz, adam nerdeyse haftanın yarısında akşamları evde değil. Bu çok anormal. Bunu istememenize rağmen adamı kaybetmemek için başta okey dediyseniz yanlış yapmışsınız.
İlk tanıdığım zamanlarda bu kadar değildi daha doğrusu yeni tanıyordum ve zamanla zamanla arkadaşlarına düşkün olduğunu daha net gördüm ama işte işten geçmiş gibi bir şeydi. Alışkanlık sevmek vs gibi. Şimdi daha mantıkla bakabiliyorum tabi ki ama işte galiba sevgim ağır basıyor bir yandan da aileler birbirine çok alıştı çocuklar bir birine alıştı. Tabi sonuç olarak önemli olan temel biziz. Ben çift olup ta ister çok rahat olsun ister olmasın ister yabancı olsun ister türk olsun birbirine karışmayan bir çift görmedim. Tabi ki de fazlası zarar bende istemem bunun bilincindeyim sonuç olarak. hadi diyelim bazı zamanlar bir tık abarttım ama dediğiniz gibi fikrini söyleyip te bir insan çok sevilip değer görebilir en basiti vardır karşı tarafın bir bildiği deyip biraz temkinli davranır insan. Biliyorum bu işin oluru yokta belki bir ümit galiba benim ki. Şuan nasıl davranmalıyım peki bana soğuk duruyor. Çok fazla arayıp sormuyor. Bende kendi haline bıraktım.

Size göre öyle bir evlilik yok ama karşı tarafa göre var demek ki. Beklentileriniz ve evlilik anlayışlarınız farklıysa en doğrusu ayrılmak. Niye hemen iyi insan ilan ettiniz ki kendinizi durduk yere 😂komik olmuş.

Neden
Size göre öyle bir evlilik yok ama karşı tarafa göre var demek ki. Beklentileriniz ve evlilik anlayışlarınız farklıysa en doğrusu ayrılmak. Niye hemen iyi insan ilan ettiniz ki kendinizi durduk yere 😂komik olmuş.
Neden komik olsun ki. Nice insanlar tanıyoruz kayınvalidesine görümcesine vs hatta eşini kullanıp ona kötülük yapan çirkefçe davranan fakat hala el üstünde tutulan.

Neden

Neden komik olsun ki. Nice insanlar tanıyoruz kayınvalidesine görümcesine vs hatta eşini kullanıp ona kötülük yapan çirkefçe davranan fakat hala el üstünde tutulan.
Bunu yapmayanlar iyi insandır diyemeyiz ki. Kime göre iyi,neye göre iyi yani? İyilik kötülük kavramları görecelidir her zaman. Mesela bana göre eşinin gitmesine gelmesine karışan insan da evlilik için uyumlu insan değildir. Ama bana göre bu böyle,bakın size göre de tam tersiymiş. Şimdi ben kötü insan siz iyi insan mı oluyorsunuz hemen?

Bunu yapmayanlar iyi insandır diyemeyiz ki. Kime göre iyi,neye göre iyi yani? İyilik kötülük kavramları görecelidir her zaman. Mesela bana göre eşinin gitmesine gelmesine karışan insan da evlilik için uyumlu insan değildir. Ama bana göre bu böyle,bakın size göre de tam tersiymiş. Şimdi ben kötü insan siz iyi insan mı oluyorsunuz hemen?
Ben evlilikte uyum seviyorum. İki üniversite arkadaşı gibi herkese kafasına göre takılsın istediği saatte gitsin gelsin sevmiyorum ki bu iki arkadaş bile merak etmesin diye en azından ben çıkıyorum yada bak ben geç gelirim merak etme diyebiliyor. Bu karşı tarafa değer vermektir hesap vermek değil. Herkesin tabi ki özel alanı ve özel zamanları muhakkak oluyor.

Ben evlilikte uyum seviyorum. İki üniversite arkadaşı gibi herkese kafasına göre takılsın istediği saatte gitsin gelsin sevmiyorum ki bu iki arkadaş bile merak etmesin diye en azından ben çıkıyorum yada bak ben geç gelirim merak etme diyebiliyor. Bu karşı tarafa değer vermektir hesap vermek değil. Herkesin tabi ki özel alanı ve özel zamanları muhakkak oluyor.
Olabilir bu da sizin zevkiniz,ama eşinizle aynı fikirde değilsiniz işte işi bozan bu kısım. Evlilikte uyum demek tek tarafın zevkine göre davranmak değildir,orta yolu bulabilmektir. Eşiniz belli ki sizinle orta yolu bulacak bir yapıda değil. Bu durum eşinizi kötü insan yapmaz,sizi de iyi insan yapmaz. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum.

X