Neden böyleyim?

kızlar hemen hemen buradaki herkes benim yaşadığım toksik evliliği biliyor.
şimdi 3 aydır bir ilişkim var, gerçekten güzel gidiyor. duygularını göstermekten asla gocunmayan ne istediğini bilen net bir insan var hayatımda.
gerçekten aradığım ve hep istediğim gibi birisi.
ama ben korkuyorum. duygularım var yoğun, karşı taraf da duygularını çok belli eden birisi ama ben sevgisi acaba gerçek mı, acaba yalan mı, işte eski şeyleri yaşar mıyım diye sürekli düşünüyorum ve tedirgin oluyorum. ben böyle düşündüğüm zaman tam tersini yapıp içimi rahatlatıyor ama bunu acaba geçmişte olan yaşadığım şeylerin travmasından olabilir mı? çok sık görüşüyoruz 2 gün görmesek gelir yanıma bi kahve içer gider. hiç vakti olmasa bile fırsat yaratıp yanıma geliyor. neden böyleyim ki
nasıl atlatabilirim bu durumu acaba? terapi alamam terapi için maddi durumum şuan el vermiyor malesef.
Jameya bilmiyorum ama güzel giden bişeyi böyle takıntıyla bozma yani

Bir önceki ilişkinizi bilmiyorum ama bahsettiğinize göre toksik demişsiniz. Şu an böyle problemler yaşamanız çok normal değil mi daha üç aylık çok yeni bir ilişki ve geçmişte yaşadıklarınız da cabası. Zamanla, birbirinizi tanıdıkça bu sorunlarınızı aşacağınızı düşünüyorum. Mutluluklar 🤍

sen ne diyorsun ben sadece birkaç ay toksik bir ilişki yaşadım, ilişki biteli neredeyse 2 sene olacak ben hala yalnızım ve yeni ilişki konularındaki korkularım geçmedi
birkaç ayda birkaç sene yaşlandığım için ruhen
bende "ilişki yorucu bişey aslında" gibi saçma sapan bi hasar bıraktı
tabi benim salaklığım da etkili oldu bunda çünkü aramızdaki tutku ve hisler bi süre daha devam ettiği için
ayrılmama rağmen görüşmeye devam ettim ben o vatandaşla
dolayısıyle şu an sanki 7 aydır hayatımda yokmuş ve ben yeni birini tanımaya mesafeliymişim gibi hissediyorum
şu an yoğun biçimde ilgilenen başka birisi var aslında, uzun zaman sonra ilk kez biriyle "iletişimi" bu kadar sürdürdüm
ama yok yani ilişki çıkacağını sanmıyorum. arkadaş olarak devam edicez muhtemelen

yani evlilik gibi şeylerin söz konusu olmadığı, sadece birkaç aylık saçma bişeyde ben bu hale geldiysem
boşanmış ve evliliğinde kötü şeyler yaşamış bir kadının şu an sendeki hisleri yaşaması çok normal geldi bana

sen ne diyorsun ben sadece birkaç ay toksik bir ilişki yaşadım, ilişki biteli neredeyse 2 sene olacak ben hala yalnızım ve yeni ilişki konularındaki korkularım geçmedi
birkaç ayda birkaç sene yaşlandığım için ruhen
bende "ilişki yorucu bişey aslında" gibi saçma sapan bi hasar bıraktı
tabi benim salaklığım da etkili oldu bunda çünkü aramızdaki tutku ve hisler bi süre daha devam ettiği için
ayrılmama rağmen görüşmeye devam ettim ben o vatandaşla
dolayısıyle şu an sanki 7 aydır hayatımda yokmuş ve ben yeni birini tanımaya mesafeliymişim gibi hissediyorum
şu an yoğun biçimde ilgilenen başka birisi var aslında, uzun zaman sonra ilk kez biriyle "iletişimi" bu kadar sürdürdüm
ama yok yani ilişki çıkacağını sanmıyorum. arkadaş olarak devam edicez muhtemelen

yani evlilik gibi şeylerin söz konusu olmadığı, sadece birkaç aylık saçma bişeyde ben bu hale geldiysem
boşanmış ve evliliğinde kötü şeyler yaşamış bir kadının şu an sendeki hisleri yaşaması çok normal geldi bana
hemde benim 12 senelik bir ilişki düşün. kendime gelmek için yeni yeni ilişkiler yaşadım boşandıktan sonra 4,5 sene geçti üzerinden, 2 ilişki yaşadım ikisinde de nasıl davranacağımı bilemedim mal gibi oldum resmen ya. ben şiddet aldatma hakaret psikolojik şiddet, maddi şiddet her türlü her zıkkımı yaşadım. ben etkisinde olduğumu bu düzgün ilişkim başladığından beri anladım biliyor musun. atlatamamışım meğer bunu yeni fark ediyorum. ki hala beni manipule etmeye çalışıyor ex kocam. neyse normalse kendim çözmeye çalışıcam zaman geçirdikçe kendimi daha iyi hissediyorum o kesin ama aklımda sürekli şüphe var acaba o da beni kullanıyor mu diye.

Bir önceki ilişkinizi bilmiyorum ama bahsettiğinize göre toksik demişsiniz. Şu an böyle problemler yaşamanız çok normal değil mi daha üç aylık çok yeni bir ilişki ve geçmişte yaşadıklarınız da cabası. Zamanla, birbirinizi tanıdıkça bu sorunlarınızı aşacağınızı düşünüyorum. Mutluluklar 🤍
aşırı toksik hemde ya bir insan bu kadar şeyi aynı kişide yaşamamalı o derece diyim. narsistlik vardı, şiddet aldatma, psikolojik şiddet maddi şiddet herşeyi yaşadım tek insanda. onun etkisinden kurtulmam zaman alacak besbelli. 4,5 sene geçti ama hala beni manipule etmeye çalışıyor hayatıma giren insanın hesabını filan soruyor

İlgilenen başka birisi var cumlenizden flört tarzı bir iletişimde olduğunuzu anladım. Şeyi merak ediyorum flört gibi ilgilenen biriyle arkadaşlığa o ilişkiyi nasıl çeviriyorsunuz ve sürdürülebiliyor mu bu arkadaşlık?

Muhtemelen yeni bir ilişkiye hazır değildin. Bana öyle geldi
aslında uzun zamandır yalnızım buna rağmen hiç ilişkim olsun kafasında değildim aniden oldu ama ani olan şeyler güzel olur. ilk görüşte aşık olduk resmen ve kendiliğinden gelişti herşey. o da bende ilişki kafasında değildik ama aramızda inanılmaz bir çekim var. 5 dk gördük birbirimizi o andan itibaren iletişimimiz devam etti ve ilk günden de sevgili olduk o_O 3 aydır sürekli konuşuyoruz sürekli görüşüyoruz yani tam olması gereken bir ilişki. hazır değildim evet ama bundan da şikayetçi asla olmadım. ilgisi muazzam hiç beni ilgisiz bırakmıyor max yarım saat konuşmadık bu süreçte.

aşırı toksik hemde ya bir insan bu kadar şeyi aynı kişide yaşamamalı o derece diyim. narsistlik vardı, şiddet aldatma, psikolojik şiddet maddi şiddet herşeyi yaşadım tek insanda. onun etkisinden kurtulmam zaman alacak besbelli. 4,5 sene geçti ama hala beni manipule etmeye çalışıyor hayatıma giren insanın hesabını filan soruyor
Neden hala iletişimde olduğunuzu merak ettim, çocuğunuz falan var mi? Yoksa böyle biriyle iletişimde kalmamak en mantiklisi olur bence

Neden hala iletişimde olduğunuzu merak ettim, çocuğunuz falan var mi? Yoksa böyle biriyle iletişimde kalmamak en mantiklisi olur bence
evet çocuğumuz var 6 yaşında. mecbur olmadıkça iletişim kurmuyorum asla. ama kendisi kızımı bahane edip arayıp konuyu dönüp dolaşıp benim ilişkime yada geçmişe getiriyor.

İlgilenen başka birisi var cumlenizden flört tarzı bir iletişimde olduğunuzu anladım. Şeyi merak ediyorum flört gibi ilgilenen biriyle arkadaşlığa o ilişkiyi nasıl çeviriyorsunuz ve sürdürülebiliyor mu bu arkadaşlık?
ya flört zaten tanıma aşamasıdır baktığınız zaman, bu aşamada tanır, hislerinizi ve beklentilerinizi, hayallerinizi belirlersiniz o kişiyle alakalı
sürdürülme durumu karşı tarafla alakalı oluyor çoğu zaman
genellikle sadece adı "arkadaşlık" oluyor, bunu da sadece sosyal medyada ekli kalmaya devam etmek, telefon rehberinde olmak gibi düşünün
karşı taraf niyetini açık açık dile getirmediği sürece ben kimseden açıklama yaparak uzaklaşmıyorum
zaman içinde daha az konuşarak, daha az zaman ayırarak araya o mesafeyi sokuyorum
eğer açıkça dile getirmişse karşı taraf işte sana hislerim var diyebilir, açıkça sevgili olmayı teklif edebilir vs
o zaman ben de açık iletişimle cevap veriyorum
önce olumlu taraflarını söylüyorum, çok iyi birisin, sohbetin güzel, arkadaşlığını sevdim vs vs ancak ben ilişki konusunda seninle aynı hisleri paylaşmıyorum deyip geçiyorum yani
yalnız bende şöyle bişey var, ben özel bir duygum yoksa asla umut vermiyorum. böyle bi prensibim var
umutlandırmadığım için de karşı taraf genelde anlayışla karşılıyor

terapi alamam terapi için maddi durumum şuan el vermiyor malesef.
Aslında hepimizin ihtiyacı olan terapi son derece lüks bir şey haline geldi, ben de aynı durumdayım çalışıyorum ama tamamen terapi masraflarımı karşılamak için çalışıyor gibiyim.

aslında terapi almak istiyorum kaygılı bağlanma gibi birşey bu sanırım çünkü. terapi şart bence. durumlarımı düzelteyim alıcam terapi şuan mümkün değil

Bununla ilgili bir kitap önerebilirim, bağlanma stillerini anlatan, ilişkide neyi neden yaptığınızı ve neden böyle hissettiğinizi detaylı bir şekilde açıklayan bir kitap. Ben okurken kendi yaptıklarımı görünce ve neyi neden yaptığımı anlayınca çok şaşırmıştım, kendi duygularımı kullanma kılavuzu gibiydi adeta. Okursanız size gerçekten yardımcı olur, ince ve akıcı bir kitap. Aşağıda resmini paylaştım:

Eklentiler

• wi_500.jpeg
    wi_500.jpeg
    36,9 KB · Görüntüleme: 16
Aslında hepimizin ihtiyacı olan terapi son derece lüks bir şey haline geldi, ben de aynı durumdayım çalışıyorum ama tamamen terapi masraflarımı karşılamak için çalışıyor gibiyim.

Bununla ilgili bir kitap önerebilirim, bağlanma stillerini anlatan, ilişkide neyi neden yaptığınızı ve neden böyle hissettiğinizi detaylı bir şekilde açıklayan bir kitap. Ben okurken kendi yaptıklarımı görünce ve neyi neden yaptığımı anlayınca çok şaşırmıştım, kendi duygularımı kullanma kılavuzu gibiydi adeta. Okursanız size gerçekten yardımcı olur, ince ve akıcı bir kitap. Aşağıda resmini paylaştım:
evet ya malesef çok lüks birşey haline geldi. gerçi herşey lüks artık.
okurum tabi mutlaka bakıcam bugün bu kitaba.

şimdi 3 aydır bir ilişkim var, gerçekten güzel gidiyor.

duygularım var yoğun, karşı taraf da duygularını çok belli eden birisi ama ben sevgisi acaba gerçek mı, acaba yalan mı, işte eski şeyleri yaşar mıyım diye sürekli düşünüyorum ve tedirgin oluyorum.

Eski yasadiklarindan sonra 3 aylik bir iliskide yogun duygularin varsa sandigin gibi korkmuyorsun, aksine cok cesursun.

X