Neden boşanmaya karar veremiyorum???

dnz08

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2015
12
-1
Merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Bi gün böle bi sebeple zor durumda kalıp çaresiz kalıcağım aklımın ucundan geçmezdi.3 yıllık severek aşık olarak yaptığım bi evliliğim var o kadar çok şey yaşadım ki anlatıcağım onca şeye rağmen hala boşanamıyorum ve nedenini merak ediyorum çıldırmak üzereyim evet istemiyorum diyorum her gün iş çıkışı keşke bende bekar olsaydım ailem olsaydı onların yanına gitseydim y da bekar arkadaşlarımla takılsaydım diyorum her allahın günü geçmişe özlem duyuyorum keşke zamanı geri alsak diyorum buna rağmen boşanamıyorum.
Eşim hayatıma 10 yıl önce girdi hayatıma, çıktığım ama çok görüşmediğim hatta ayrılmayı düşündüğüm sevgilimin arkadaşıydı.Bende onu hep arkadaşım olarak gördüm meğer o beni ilk gördüğü gün sevmiş ve hep arkadaşlığımızda bile benimle görüşmek istemedi ve ben buna anlam veremiyordum.Sonra ben de ona aşık oldum onun hayatımdan gitmesine izin vermedim.Diğer sevgilimden ayrılıp eşimle çıkmaya başlasamda o da bende hep suçlu hissettik kendimizi.Derken bizim ilişkimiz başladı ama yine hep bendn ayrılmak istiyordu ortada bi sebep yokken.pat diye ayrılılık msj atar tutuşurdum beni bırakıcak diye böle böle lise bitti.Üniversiteyi kazandım o ayrı bi şehri kazandı ki zaten lisede çıkarkende ben liseyi dışarda yani memleketimden ayrı bi yerde okuduğum için yazın ya da tatillerde görüşüyorduk bu üniversitede de böle devam etti.Şimdi görüyorum ki aslında sorunlar taa o zaman başlamış ben aşktan mı artık neyden ya da aptallıktan görememişim.Beni sürekli bi kısıtlama nasıl bensiz arkadaşlarınla vakit geçirirsin hiç mi için acımıyor nasıl eğlenirsin...vs bende bazı zaman yaptıklarımı hiç söylemedim sonra o üni. bırakıp benim üniversiteme yakın başka bi şehre başka bi bölüme geldi tabi biz artık hafta sonlarıda görüşür olduk.Bu arada eşimin bende farklı beklentileride vardı ve ben sırf onu mutlu edebilmek için bunlarıda kabul ettim.Sonra o işe başladı ben okuyorum yine bana yakın bir şehirde artık çok suçluluk duygusu hissetmeye başladığım için evlenmek istiyordum o da istiyordu fakat ailesinin maddi imkanı pek olmadığı için ( ona göre hiç olmadı zaten) birkaç sene daha nişanlı kalalım dedi ben dinlemedim hayır artık dedim ve evlendik.tabi daha nişanlıyken bana şiddet uyguladı ben onun evine gittiğimde daha okurken yani üniversitenin bitmesine 1 ay varken.Dövdü, kapının önüne koydu ben sustum sadece ağladım halbuki şimdi görüyorumda yapmam gereken ayrılmakmış.Tabi o hiç bir şey olmamış gibi kapının önünden beni alıp sarılıp özür diledi ve ben affettim.Evlendik daha 1 ay olmadan yine şiddet yine kapının önüne koyma ama bana şiddet uygularken ne yalan söliyim bende boş durmadım tbi elini kolunu yüzünü çizdim bu şiddet dediğim beni tekme tokat dövmek değil ittirme saçımı çekme kafama vurma gibi tabi bunlar yaptığını mübah kılmaz.Sonra arkadaşlarım yine sorun olmaya başladı iş yerimdeki arkadaşlarımın çoğu bekardı onlarla vakit geçirmek hoşuma gidiyordu çünkü ben eşime göre çok sosyal biriyim o ise her şeyİ benimle yapmak ister arkadaşa gerek duymaz benim arkaslarım ona dert oldu onlar yüzünden de kavga etmeye başladık hiç sevmez oldu arkadaşlarımı.
Çok uzattım biliyorum ama içim o kadar dolu ki kusura bakmayın bu arada eşimin aileme saygısızlığıda cabası en son olaya gelecek olursak ailem bize benim çok istediğim onunsa hiç istemediği bi tatil hediye etti eğer gidersk burnundan gelir dedi bende salak gibi yapmaz kıyamaz diye düşünüp tamam dedim ve tabi ki tatil zehir oldu.Biran önce bitsin dedim tatil ve ben döner dönmez boşanayım.Tail bitti o yaşadığımız şehre ben ailemin yanına döndüm aslında ailemin yanına birlikte dönücektik ama işe dönmesei gerektiği için ben döndüm o işine gitti.Ne zaman geliceksin ev taşıcaz dedi ama. Benim gözümde ev bile yoktu.Psikolojim iyi değil dedim o da öylemi ben senin psikolojini düzeltirim dedi babanı arıyım dedi umrumda değildi artık önceden olsa aman arama ailem üzülür diye yalvarırdım öle yapmadım. Babamı arayıp bizi niye yolladınız ben istemedim beni paranızlamı satın alıcaksınız gibi şeylet saymış yazık babacım oğlum kötü mü ettik ne oldu gittinde bişryini mi kaybettin onurunu,gururunu ne ksybettiysen onu geri verelim diyormuş bu hayır ben gitmicektim siz beni yolladınız hep kızınızın dediğini yapıyorsunuz benim değerim dözüm yok biz sizin evliliğimize karışmanız yüzünden kavga ediyoruz demiş babam en sonunda tamam biz anlaşamıcaz deyip kapatmış. Ev taşınacağı için benim iznim bittiği için dönmem gerekiyordu ama ben bana yapacağı eziyeti bildiğim için kendim gitmek istemedim o yüzden ailemde artık yeter onun aileside bilsin bunları kaç yıldır hep saklıdık oğullarınınne yaptığını bilsinler dediler ve biz ailesine gittik bana yaptıklarını baştan sona anlattım kayınpederim çok şaşırdı tamam bizde gelelim sizinle dediler sonra sevgili eşim ordan talimat verip kimsenin gelmemesini sadece benim gelmemi ailelerin sonra gelmesini söylemiş ben inat ettim hayır ben yanlız gitmem dedim ailemi alıp gittim ve sevgili eşim ne yaptı beni annemi babamı bağıra çağıra evden kovdu ve biz iki gün komşumda kaldık sonra memlekettekiler aradı araya girdi eşim özür diledi eve döndük ev taşımaya başladık ama eşimde hala surat beş karış hala babamla annemle bi hınç neyse ben yapamıcam dedim ailem dönmeye karar verdiğinde bende evden çıktım gittim tabi bunu karşıma alıp önce konuşmayı denedim ama beni dalga geçer gibi dinleyince ben gidiyorum deyip annemlerin arkasından çıktım onları aradım gelip beni aldılar o sn bile bi pişmanlık çöktü ne yapıcağımı bilmez haldeydim avukata gittim ama öle kötüyüm öle mutsuzum ki beni 2 hafta kadar aramadı araya kurban bayramı girdi tabi ailesi benle konuşmak isteyince yok gitti demiş k.validm, k.pederim kaynım beni aramaya başladı falan filan derken 25 gün sonra benim kuzenim eşiyle birlikte gelip bizi yüzyüze dinlemeye karar verdi bi nevi barıştırdı onlardan sonra ben yukarda yazdığım gibi mutsuzluk,geçmişe özlem 1,5 ay oldu ben bu duruma alışıyorum galiba sadece niye hala karar veremiyorum ki onun bi başkasıyla evlendiğini değiştiğini karısına ailesine saygılı sevgili davrandığını hayal edince kötü oluyorum yani ben onca kahrını çekeyim başkadı gelsin sefasını sürsün diyorum ama bunun için devam etmelimiyim değer mi diyede düşünüyorum
Lütfen yardımcı olun bana kusura bakmayın çok uzattım biliyorum

Bence cok yanlış düşünüyorsun..boşver boşan gitsin ömür boyu onun kahrınımı çekeceksin..huylu huyundan vazgecmez sana bunları yapan başkasinada yapar...başkası gelip sefa sürmez yani

Dövdüden sonrasını okumadım. Ben bile kararımı verip okumadım, merakımı bile çekmedi devamı emin ol. Böyle terbiyesiz, karakteri oturmamış bir adamla ömrüne acımıyor musun allaşkına?
Bununla yaşlanabilir misin, çocuk verebilir misin baba olur mu? Ya da ailen ve ailesi memnun olur mu, ya SEN?

Kapının önüne koyup dövmek nedir arkadaş, iğrenç..... Hala karar veremiyorum dediğin için sana da sinirlendim.

Bende kendime o kadar çok kızıyorum ki gerçekten bi başkası anlatsa bunları yaşadığını aptal olmasın hala karar verememek için derdim. Beni sadece sonra pişman olmak korkutuyor çünkü hatalarının farkında yapmamam gereken şeyler yaptım diyor.

Benim de sorunlarim benzer seyler. Esim cok kiskanc.ne aile ne arkadas hep o olsun on planda.sadece o sevilsin.ikimizinde sevdigi bir Allahin kulu yok cocuk disinda. Bu yuzden hep tartistim.sabrin sonu iyidir dedim bekledim olmadi.en sonunda esim bana rest cekti.senin sevdigin kimseyle ailenle bile gorusmuyorum diye.
E ne oldu cocuk icin surmeye calisan mutsuz bir evlilik.esim mutsuz ben mutsuz elde var bi de cocuk...ama yine de iyi ki var.

bu ne ya?
senin kendine düşmanlığın mı var arkadaşım?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…