Ne zaman rahata ererim tahminen

hicranhayal

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2023
72
8
30
Slm kizlar merhaba 11 aylık bebeğim var ve 6 aylık hamileyim bebeğim sürekli yanımda ayrılmak istemiyo ne tuvalete görebiliyorum ne birşey yapabiliyorum rahatça ve sıfır destek yardım var aksine benden yardım anlayış bekleniyo bu halimle artık herkese herşeye patliyorum sıfır tahammülüm kaldı durduk yere eşime patliyorum suçsuz yere kendimi birşeyden atasim geliyo artık bu ruh halim ne zaman geçer böyle mutsuz olmak istemiyorum artik

okuyunca ben de sucu esinize attim valla. doğumdan 5 ay sonra hamile mi kaldınız gercekten?
Evet 2 yıl hiç çocuğum olmadı hemen hamile kalmam diye tahmin etmiştim korundugum zaman da oldu korunmadigim zamanda ilk adet gördükten sonra hamile kalmışım aldırmak istedim tam diş çıkarma surecindeydi bebeğim 1 çocukla başa çıkamıyorum diye sonrada Allah ard arda verdi vardır bundada bı hayır dedim

Slm kizlar merhaba 11 aylık bebeğim var ve 6 aylık hamileyim bebeğim sürekli yanımda ayrılmak istemiyo ne tuvalete görebiliyorum ne birşey yapabiliyorum rahatça ve sıfır destek yardım var aksine benden yardım anlayış bekleniyo bu halimle artık herkese herşeye patliyorum sıfır tahammülüm kaldı durduk yere eşime patliyorum suçsuz yere kendimi birşeyden atasim geliyo artık bu ruh halim ne zaman geçer böyle mutsuz olmak istemiyorum artik
Merhaba Allah yardımcınız olsun sizin için dua edeceğim bebeğiniz yürümeye başlasın kendi kendine oynar uyur Allah'ın izniyle

ya çok zor durumunuz. size esinizin destek olması lazım. su an bebeğiniz çok kücük size bağımlı olması, ilgi istemesi çok normal. bebekten bunu anlamasını beklemeyin. destek alacaksınız başka yolu yok. Allah yardımcınız olsun
Valla kuzum kendi annem uzakta kaynanam 10 dk lik mesafede bu zamana kadar ne yardımi istediyse gittim yaptım geçen hastaneye gitmek için 2 saat bakabilirmisin dedim senin çocuk çok huysuz dedi yarım ağız bakarım falan dedi ama çocuk olsun diye sürekli beni sıkıştırıyordu yok mullet böyle diyo falan doktora git diye çocuk doğsun ben bakarimlar falan ama 2 saat bile bakayım demedi çok sinir oldum dün eşime de dedim surda 2 3 yıl millete muhtacım ondan sonra çocuklar büyür rahat edicem ondan sonrada kimse benden yardım destek beklemesin bu saatten sonra dedim

Valla kuzum kendi annem uzakta kaynanam 10 dk lik mesafede bu zamana kadar ne yardımi istediyse gittim yaptım geçen hastaneye gitmek için 2 saat bakabilirmisin dedim senin çocuk çok huysuz dedi yarım ağız bakarım falan dedi ama çocuk olsun diye sürekli beni sıkıştırıyordu yok mullet böyle diyo falan doktora git diye çocuk doğsun ben bakarimlar falan ama 2 saat bile bakayım demedi çok sinir oldum dün eşime de dedim surda 2 3 yıl millete muhtacım ondan sonra çocuklar büyür rahat edicem ondan sonrada kimse benden yardım destek beklemesin bu saatten sonra dedim
Ruh halim kötü tmm 1 çocuk ama gece uykusuzluk gün içinde sürekli onu oyalama kucagimdan yere koyunca bile agriyo sezeryanli yım oksurunce dikislerim aciyo artık karnımı tutarak öksürmeye basladim

Merhaba Allah yardımcınız olsun sizin için dua edeceğim bebeğiniz yürümeye başlasın kendi kendine oynar uyur Allah'ın izniyle
Ay amin inşallah bende kendimi öyle teselli ediyorum 3 ay sonra ikinci doğumum olacak ilk bebeğimle aralarında 14 ay olucak seneye de zorlanirim sonra beraber oynarlar uyurlar bana ihtiyaçları kalmaz diye teselli ediyorum kendimi

Evet 2 yıl hiç çocuğum olmadı hemen hamile kalmam diye tahmin etmiştim
benim akrabama da aynisi oldu. ilk cocuk icin cok ugrastilar asilama vs binbir emekle dogdu, ailenin goz bebeği. derken daha o bebekken yanlislikla ikinciye hamile kaldi. tedavisiz hamile kalmam diye rahat davranmis. ikinciden sonra spiral taktiracakti. (emin degilim) sanırım ilk adet bekleniyormus spiral icin..arkadasim bekle bekle adet olmayinca doktora gitti ucuncuye hamile kaldigini öğrendi :)
simdi çocuklarının arasında birer yas var.
o da "hayatim bitti" modundaydi ama yardimci bakici desteği falan aldi. calismaya da devam etti. oyle böyle bir sekilde büyüdüler. simdi cocuklqri anneye kayinvalideye birakip tatile falan gidebilecek hale geldi. ya da coluk cocuk ailecek bir seyler yapabiliyorlar.
takribi ilk iki cocuk krese baslayinca rahatladi onlar.

Ay amin inşallah bende kendimi öyle teselli ediyorum 3 ay sonra ikinci doğumum olacak ilk bebeğimle aralarında 14 ay olucak seneye de zorlanirim sonra beraber oynarlar uyurlar bana ihtiyaçları kalmaz diye teselli ediyorum kendimi
Allah nasip etmiş size kolaylığını da verir yenidoğan bebeğiniz uyur büyükle ilgilenirsiniz sağ salim kucağınıza alın inşallah

benim akrabama da aynisi oldu. ilk cocuk icin cok ugrastilar asilama vs binbir emekle dogdu, ailenin goz bebeği. derken daha o bebekken yanlislikla ikinciye hamile kaldi. tedavisiz hamile kalmam diye rahat davranmis. ikinciden sonra spiral taktiracakti. (emin degilim) sanırım ilk adet bekleniyormus spiral icin..arkadasim bekle bekle adet olmayinca doktora gitti ucuncuye hamile kaldigini öğrendi :)
simdi çocuklarının arasında birer yas var.
o da "hayatim bitti" modundaydi ama yardimci bakici desteği falan aldi. calismaya da devam etti. oyle böyle bir sekilde büyüdüler. simdi cocuklqri anneye kayinvalideye birakip tatile falan gidebilecek hale geldi. ya da coluk cocuk ailecek bir seyler yapabiliyorlar.
takribi ilk iki cocuk krese baslayinca rahatladi onlar.
Valla benim o duruma gelmem icin 3 4 yıl var herhalde birde o durumda da kaynana bakmak istermi bilmiyorum valla o gün gelsinde bakarız diyo hep

Asla kötü niyetle demiyorum valla billa hiç rahata eremiyoruz kadın milleti olarak büyüdükçe daha sorunlarda büyüyor
Dün arkadaşımda aynı şeyden muzdarip dedim valla mezara girince galiba 🙄

Cesaretine saglik yiğidim 🙈🤣
Ya ben bebekleri çok seviyorum zaten kendi cocugumu daha çok benim şikayetim bebegimden değil en zor zamanimda yaninda olurum vadleri verenlerin hiç yanimda olmaması ya bı kadının en basit işi market çöp veya bı kaş bıyık onda bile çocuk la gidiyorum gezmeyi tozmayi alışverişi bıraktım yani

İkiside okula başlayınca rahat edebilirsin ancak. Kendine vakit anca o zaman ayırt edebilirsin. Gerçi o zamanda okul sürüvenleri başlayacak ama 😅

Allah yardımcınız olsun ama çok erken gene kalmissiniz oğlum Aralık'ta 3 yaşına girecek hala kendimi ikinci çocuğa hazır hissetmiyorum bende 0 destekle büyüttüm oğlumu halada öyle devam ediyoruz.

X