Ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım?

yakinmesafe

Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2024
125
8
25
Annem( manevi) annesinin sürekli laflarına maruz kalıyor sürekli ama şimdi aile yapım biraz karışık 1. Dereceden akrabalarımla kalıyorum ve manevi annem dediğim kadın annelik yapar bana anne demesem de anne bildim onu. Yalnız ev içinde bazı olaylara katlanamiyorum artık mesela annesinin her zaman onun üzerine gelmesini sabahtan akşama kadar şikayet edip durmasından çok yoruldum korkuyorum kadını hasta edecek kac kez onunla kavga ettim kaç kez büyük tartismam kavgam oldu bu kadının bu kadar üzerine gelme yeter hasta diye biraz iyi oluyor yine aynı memnuniyetsiz aynı sikayetci hallerine devam ediyor bazen çok iyi oluyor bazen aman Allahım kan kusturuyor diliyle insana akşama kadar asla susmuyor diğer evlatlarına asla bunu yapmaz oğlu var mesela ne bir şeye karisir eder bağırır ona hemen her şeye alınır gider iki o onun en kıymetlisi asla onun üzerine gelmez asla ona laf etmez etse bazen ona çok saygisizlik ederse laf eder konuşmaz o kadar ama bu kızına Allah versin kadina bu sefer tepki verince sen sorunlusun sen rahatsızsin doktora git diyorlar anne oğul sürekli üzerine geliyorlar tartışmaya calisiyorlar oğlu laf ediyordu onceden de çok tartıştım ama aynı tas aynı hamam manevi annemin annesi ona güzelce laf yedirip de sutlamiyor ki oğlu da bu sefer yüz alıp daha çok laflaniyor çalışmıyor doğru düzgün iş güç yok kadına sariyor ikisi akşama kadar başının etini yiyor annemin. Diğer kızlarına asla böyle yapmadı oğluna yapmadı ama bu kızına yapıyor e bazen ben savunuyorum bakıyorum annem rahatsız oluyor kadın hasta yok yaşlı üzerine gitmeyelim hep böyle nadirdir bağırıp çağırdığı şöyle okkalı bir çıldırsa daha kimse bunu ona yapmaz ama annesine taparcasina davrandığı için o ne yaparsa yapsın annesine laf etmiyor sizce nasıl davranmaliyim artık bıktım bu durumdan aile olarak bini kadını gördüm başka kimsem yok ona da muameleye bakın elimden o da giderse kimsem kalmayacak.

1. Derece akraba anne baba ve çocuklardır.

Hislerinizi anlıyorum ancak onlar anne kız. Gerçek anneniz ve anneanneniz olsa dahi iki taraf da ilişkinin bu şekilde ilerlemesinden memnunsa, bunu düzeltmek ya da tamamen bozmak için çaba sarfetmiyorsa müdahale edemezsiniz.

X