Ne yapayım ben:(

E

EU1

Ziyaretçi
kayınpederim evlendigimziden beri ev alın deyip durur bizde araba alıp gezdik tozduk 2 ay önce bi ev begendik arabayı satıp alalım dedik kayınpederim daha yeni aldınız hem arabanın yapacagı 25 30 bin ben emekli maaşımı size vereyim dedi bende olmaz sorun çıkar ilerde dedim çünkü kayınpederim bu parayı geri almayacaktı kayınvalidemde baskı yapınca aldık parayı evide aldık ama eşmin ailesinden kimse bilmiyodu söylemeyecektik kayınpederim 3 gün önce her yıl kurban aldıgı adamı görmüş eltimin uzaktan akrabası olur ne oldu bu sene bakmaya gelmedin kurbanlık deyince babamda biz bu yıl çocukların yanında kesicez çocuklar borc ödüyo kesemezler demiş adamda hayrola ne borcu deyince kayınpederim ev aldılar onu ödüyolar demiş adam karısına karısıda yemeyip içmeyip eltime söylemiş bugün ögretmenler gününü kutlamak için eltimi aradım daha hal hatır sormadan ben seni aramadan beni arama seni seviyorum ama çok kırgınım dedi kayınvalidemi aradım bişeymi dediniz diye eltim babamada ölüm kalım olmadıkça armayın bizi demiş daha diger eltimin ve kaynımın haberi yok eşimle ikimizde biliyoduk böyle olacagını keşke almasaydık diyip üzülüyoruz başka çözüm arıyoruz ama k.validem ve k.pederim çok rahat eşim küçük oldugu için çok düşkünler ben eltime hak veriyorum haklı tek oglu gelini bzi degiliz ki iki arada kaldık ne yapacagımı bilmiyorum çokta seviyorum eltilerimi yok yere aramız bozuldu düşünüyorum aynı şey benim başıma gelse ben nasıl davranırdım

canım Allah kolaylık versin
ama sizin yerinize kayınpederiniz konuşsun sizin değilde onun size bu evi almanızda baskı yaptığını söylesin yok yere kardeşlerin arasını bozmasın
inşallah en kısa zamanda herşey düzelir eskisi gibi olursunuz canım

gercekten cok ince düsencelisiniz ama eltiniz size neden böyle bir tavir yapiyor ki eger birine yapacaksa bu siz degilsiniz..belki oda kendi acisindan hakli ama ne bileyim para kayinbabanizin ve size vermek istemis..aslnda ben hayatta mal mülk icin küslükten yana degilim evet insan kirilir ama ben aramadan beni arama demek cok agir bir laf arada cok cok kötü birsey yok affedilmeyecek bir hata yok...

saolun arkadaşlar benim bu zamana kadar hiç bi problemim olmadı eltilerimle kayınpederim konuşacak ama dahada karışacak o zaman varsa yoksa küçük oglu verdim sizene demesinden korkuyorum eşim kaynımla konuşacak yarın çok tavır aldılar msn yi ben açıgım diye kapattı inşallah düzelir

Eltiniz çok ayıp etmiş bence...
Ana baba evladı zor durumdayken yardım eder elbet..
Bundan daha doğal ne olabilir ki..:uhm:
Hatta onların da maddi olarak olmasa da en azından manevi anlamda destek olması gerekirdi bence.. Ben biraz kıskançlık sezdim maalesef..:nazar:

İnsan ailesinden birinin ev sahibi olmasına neden bozulur anlamam. Yani eltinize hayret ettim. İnsan utanır yahu telefon açıp böyle konuşmaya.
Adamcağızın parası değilmi kime verirse verir. Sanki siz yabancısınız.
Allah kolaylık versin güzelim.

Kendinizi asla suçlu hisetmeyin.Kayınpederinizin size aldırttığını sleyin vede borçla alındığını söleyin.Düşündüğümde tamamıyla kayınpederinizin çocuklarına karşı yaptığı haksızlık.Herkese eşit davranılmalı ama şölede bir durum var eğer herkesin durumu aynı olupda aradan bir tanesi destek bekliyorsa kayınpederinizin çocuklarına sölemesi lazımdı.Böle yapmayı düşünüyorum çocuklar demesi çok daha doğru olurdu.Sizinle alakalı hiçbişey yok.

kimin ihtiyacı varsa ona yardım edilir bence..
siz de borç olarak aldığınızı, yavaş yavaş ödeyeceğinizi söyleyin..
zor bir durum gerçekten de..

Evet siz olacakları önceden tahmin etmişsiniz ama sonuç değişmemiş işte.
Anne baba olarak onların ayırım evlatlarının arasında ayırım yapması hoş olmamış
Kayınlarının kendi evleri varsa-onlara haber vererek size yardımcı olabilirlerdi.
Korktuğunuz başınıza gelmiş-üzücü gerçekten.
Durumu kavrayıp sizi bağışlasalar da - babalarına kırgın olabilirler.
Elbet bir çözüm yolu bulunacaktır ama biraz tadınız kaçacak gibi görünüyor.
Allah yardımcınız olsun.

Birşey yapmanıza gerek yok bence huzurla evinizde oturun...

Sonuçta alan razı satan razı, siz kimsenin hakkını yememişsiniz, kimseye zorla bu evi aldırmamışsınız...

Bunu sizden dinleyip anlamıyorlarsa bu konuyu kayınpaderinize söyleyin o susması gerekenleri susturur diye düşünüyorum...

Eltiniz çok ayıp etmiş bence...
Ana baba evladı zor durumdayken yardım eder elbet..
Bundan daha doğal ne olabilir ki..:uhm:
Hatta onların da maddi olarak olmasa da en azından manevi anlamda destek olması gerekirdi bence.. Ben biraz kıskançlık sezdim maalesef..:nazar:

iki eltim var bu eltim ögretmen eşi komiser durumu iyi ama kaç yıllık evliler arbadan başka bişeyleri yok kayınpederim onlarada demiş defalarca ev alın diye onlar harcamayı tercih etmiş eltim de diyo şimdi madem yardım edecektin bizede etseydinde bizde alsaydık diye kıskançlık demişsin ben bu zamana kadar inanmıyodum böyle şeylere her insan farklıdır gibi geliyodu oluyomuş meger eltiler arasında kıskançlıklar

Birşey yapmanıza gerek yok bence huzurla evinizde oturun...

Sonuçta alan razı satan razı, siz kimsenin hakkını yememişsiniz, kimseye zorla bu evi aldırmamışsınız...

Bunu sizden dinleyip anlamıyorlarsa bu konuyu kayınpaderinize söyleyin o susması gerekenleri susturur diye düşünüyorum...

saol canım verilen para evin parasının yarısı bile etmiyo peşinatı ödendi sadece biz her ay ödeyecez zaten hayırlısı artık bugün yarında diger eltim ögrenir o zaman ne olur bilmem

canım benim,
bence de lale ablanın dediği gibi kıskanmış sanırım biraz sizi.
oysa size yardım etmesi çok normal edecek tabiki de...
takma ya kim alınırsa alınsın

canım benim,
bence de lale ablanın dediği gibi kıskanmış sanırım biraz sizi.
oysa size yardım etmesi çok normal edecek tabiki de...
takma ya kim alınırsa alınsın

hiçbişeye aldırmam kolay kolay bilirsin ama sevdigim bi insanı üzmek en son isteyecegim şeydir geçer inşallah buda

aaaah ah... eskiler ne dermiş ;
''kumanın gemisi yürür, eltininki yürümez'' kocalar ayrı da olsa kayın pederin malına ortaklar haspalaryasakkelime sanki babalarının malı:mymeka:

iki eltim var bu eltim ögretmen eşi komiser durumu iyi ama kaç yıllık evliler arbadan başka bişeyleri yok kayınpederim onlarada demiş defalarca ev alın diye onlar harcamayı tercih etmiş eltim de diyo şimdi madem yardım edecektin bizede etseydinde bizde alsaydık diye kıskançlık demişsin ben bu zamana kadar inanmıyodum böyle şeylere her insan farklıdır gibi geliyodu oluyomuş meger eltiler arasında kıskançlıklar

Eltim olmadığı için bilemem ama en azından erkeklerin anne babanın bunu kardeşleri için yaptığını bilmeleri gerek.. Eltiler de o zaman ikna olur diye düşünüyorum.. fisfisfis
Kayınvalidem hep görümceme destek çıkar,ama bilirim ki onlar kiradadır,bir nevi borçlu sayılırlar elaleme,isterim ki onlar da ev sahibi olsun..Aramız çok çok iyi olmadığı halde asla zor durumda olmalarını istemem..Hayat çok zor,ailelerimiz sayesinde bir şeylere sahip olduk,oluyoruz işte..:nazar:
Üzülme arkadaşım,ortada yanlış hiç bir şey yok bana göre. Evinde güzel güzel otur inşallah.:teselli:

Yapıcak bişey yok canım malesef bu devirde kimse kimsenin bir adım ileri gitmesini istemiyor.. Senin iyi niyetine hayran kaldım sen böyle iyi niyetli olduğun sürece Allah daha çok evler verir sana.. Ama eltinede hak vermek istiyorum sonuçta oda evladı bir anda kıskanması normal geldi bana ama zamanla geçer.. Sonuçta onlarada teklif edilmiş ama onlar yeyip içip gezmeyi seçmişler.. Sen sıkma canını zamanla düzelecektir.. Birde diğer eltinde öğrenince olay büyüyebilir aman sen hiç karışma eşin ve ailesi halletsinler...

unutmadan iyiniyetine ve hanımlığına hayran kaldım cnm. kayınpederin birşeyler biliyorki size birşeyleri layık görmüş.... güle güle oturun evinizde

hepinize teşekkürler güzel mesajlarınız için içimi rahatlattınız a.s. evimde oturmama daha 8 ay var inşallah tayinimiz çıkarda otururuz yoksa kiraya vermyde kıyamam ben yepyeni ev senağlama

canım üzülme insallah herseyi senin gönlünce olur.

X