ne saçma sapan işler içerisindeyim YARABBİMMM

Bana bir is lazim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2011
1.786
43
Kızlar direk konuya geciyorum birilerine anlatmaz bırılerıyle paylaşmazsam içim şişmekten patlıycak artık

Konu eşimin ailesi tahmin ediceğiniz üzere eşime hiç bir şey söylemıyorum yorum dahi yapmıyorum ailesi ile ilgili konularda çünkü onunda benim gibi düşündüğünü biliyorum konu aynen şöyle

Biz ev aldık 1,5 senelık evlıyız 1 yasında kızımız var evlendıkten sonra tum bılezıklerımı takılarımı altınlarımı eşimin düğün yaparken çektım dedıgı halbukı alakası olmayan kredileri yatırarak kapattık yaklasık 40 mılyar borc ödedım ( düğün yaptım dıyo ama gercekten alakası yok gelınlık salon paralarını dugunde bırıkenlerle verdık kına ıcın yapılan harcamalarının kredı kartlarını daha sonra gene o takılardan ödedık... vs ) evlendıkten 3 ay sonra falan eşimin benden habersız cektıgı 5 mılyarlık kredıyı duyuncada buyuk bır şok yasadım ama neyse suan kı konuyla alakası yok bunun

1,5 aydır falan eşimin aılesının yanına gıtmıyoduk konusmuyolardı eşim ve aılesı annesıyle kavga eden eşimin telefon konusmalarını yanımda yapabılıceğinı dusunmeyen kayınvalıdem telefonda benı ısteyerek nıye gelmıyosunuz küstünmu dıye sorması uzerıne dun gıttık bızım suan evden dolayı 158 mılyar borcumuz var ben özelde calısıyorum kızıma annem bakıyor eşimin babasının MOTORLU TASIT VERGILERI birikerek 5 mılyar gıbı bir borc olmus adam hıc ödememıs eşim kredi çekmış bekarken babasına araba almıs naklıye yapıyor neyse neymıs bız kredı vekp o borcu kapatıcakmısız kredıyı babası ödıycekmıs bıze ama kesınlıkle ödemıyceklerını bılıyorum ayrıca bıze bankaların kredı vermesı gıbı bır durum dahı söz konusu degıl yapamayız dedı eşim ve şuan eşimden kötüsü yok dün neler dıyor eşime özellikle dini de işin içine sokarak bunuda gectım bır kuruş yardımlarını görmedım çocuğum dogdu altın getırdıler guya bır tane ama yalan eşim kredi kartıyla almış sırf mahçup olmasınlar dıye görümcem koskaca polis memuru sözde kızıma ölüyor bitiyor facede resımlerıne yaptıgı yorumları görsenız agzınız acık kalır ne kadar sevıyor dıye ama kızıma degıl altın bır çikolata almıslıgı yok evıme evlendım evlenelı 1 kere geldı o gelmedı dıye bende gıtmıyorum ama yanyana geldıgımızde söz nısan dugun cenaze gıbı olaylarda görsenız kırk yıllık arkadas edasında dun bımden hazır köfte almış buzdolabına koyuyar dıyorkı bu benım kımseyı beslemek zorunda degılım ben ya ora benım kayınvalıdemın evı ben zaten yemıyorum orda bır sey bu laftan hıc bır sey anlamadım eşimin yanında eşimi tutuyor eşim gidiyor kayınvalıdemı fitliyor bılmıyorum şuan moralım çok bozuk kayınvalıdeme gıtmek ıstemıyorum bır daha eşimin annesı mutfakta görümceme dıyorkı para getırmezse gelmesın bıdaha gorumcemde benı gorunce deme oyle gelmezse uzulursun dıyor ben yan odaya gecınce soyle ozaman gelmesın dıyor umarım bu yazdıklarımı bır gun okurlar ve her seyı duydugumu gördüğümü bildiğimi ama üç maynmunu anladıgımı anlarlar

Bu güne kadar eşinizin çekipte nereye gittiği belli olmayan kredilerin nereye gittiği gayet açık ve net belli.
Bir dünya borcunuz var daha sizden ne bekliyorlar.
O borç birikene kadar akılları neredeymiş.
Alışmışlar sizi kullanmaya malesef.
Böylede gider, krei çekemiyorsanız eşiniz borç alır verir onlra a
Bu işler böyle malesef.
O çok bilmiş görümceniz madem polis o neden çekmiyor krediyi anlamadım.
Valla bindirmeyin tepenize bu kadar sonra hiç indiremezsiniz.

Bu güne kadar eşinizin çekipte nereye gittiği belli olmayan kredilerin nereye gittiği gayet açık ve net belli.
Bir dünya borcunuz var daha sizden ne bekliyorlar.
O borç birikene kadar akılları neredeymiş.
Alışmışlar sizi kullanmaya malesef.
Böylede gider, krei çekemiyorsanız eşiniz borç alır verir onlra a
Bu işler böyle malesef.
O çok bilmiş görümceniz madem polis o neden çekmiyor krediyi anlamadım.
Valla bindirmeyin tepenize bu kadar sonra hiç indiremezsiniz.

canım ya kimseyı bır yere bındırdıgım falan yok valla önceden yediklerine saysınlar ben daha kredi kartlarımın asgarılerını yatıramadım valla varsa parası versın dedım benım yok olmayan paramı veremem kımseye dedım görümcem eşi kayınvalıdem vardı enişteyede aynısını yapıyolar oda benım tarafımı tuttuyor herkesın kendıne gore borcu harcı var herkes başının caresıne baksın dedı oda artı kayınvalıdem baktı kımseden fayda yok bılezıklerını satmıs vermıs ödemişler madem boyle bır durumun var nıye yanı bu kadar hakaret bu kadar eleştrı yapıyosun valla ben bır sey kaybetmıyorum çocuklarını kendılerınden soğutuyolar hiç istemıyorum böyle olmasını ama kendılerı yapıyolar valla bilemıyorum nasıl bır anne bu kadın çözemıyorum benle arasını bozmamak ıcınde ıkıde bır benım oğlum kötü yasemın ıyı dıyıp duruya neymiş eşim ona para vermemk için gitmiş ev almış ya mıllet sevınırım oglum ev almış dıye bu kadının derdı başka

Zor böyle konular, bencede sizi kullanmamalari gerek, Allahtan esin sonradan olsa bile akillanmis, o yandan sanslisin su an.
Bence üs maymunu oynamaya devam et, zaten yardim etsende yaranamassin belli.
Keske olsada versek de esinin yanindada, fazlada bu konularda laf etme. Hele onlarin yaninda yok bizim borcumuz var ödüyemeyiz vs deme, sen yüz göz olma. Biliyorsunuz bizdede ev borcu var, Allah hepimizin yardimcisi olsun diye birsey söyle yeter.
Köfteleride kendi yesin, terbiyesiz ya...

X