Ne olur bize dua edin...

canım çok geçmiş olsun rabbim yavrunu sana bağışlasın ankaradasınız büyük şehir birçok dra gösterin

Canım çok geçmiş olsun allah devasız dertler vermesin inşallah minik kuzun en kısa zamanda sağlığına kavuşur inşallah sen dert etme sakın acil şifalar diliyoruz.

allah sıfasını versın canım.umarım yanılma soz konusudur..

canım geçmişler olsun, inşallah bu günleri de hayırlısıyla sorunsuz bi şekilde atlatırsnız, geçmişe baktığınızda evet biz de böyle bişey yaşamıştık ne günlerdi sorunsuz bitirdik deyip gülümsersiniz inşallah

allah acil şifalar versin canım evladınızı size bağışlasın kafana takma işallah düzelicektir.

canım çok geçmiş olsun.Rabbim acil şifalar versin.umarım bi yanılgıdan ibarettir:Saruboceq:

Canım çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin dualarımız seninle inşallah yanlış teşhistir.

bebeğinizin durumunu merak ettim bir gelişme var mı acaba :uhm: inşallah tahliller normal çıkmıştır çok geçmiş olsunn

canım bizim kızımızda da ilk topuk kanı testinde değerler yüksek çıkmıştı..tekrar istediler.ama beslenemediğinden dolayı değerler yüksek çıkabiliyomuş..bi de antibiyotik kullandıysam emzirme sırasında ondanda olabilirmiş..öyle söylediler..daha sonra 2 kere daha test yaptırdık sonuç iyi çıktı çok sevindik.ama testin sonucunu alana kadar psikolojimiz bozulmuştu inan..tedavisi olan bi hastalık sonuçta diyerek teselli ediyordukl kendimizi allah beterinden saklasın ..biz kendimiz gittik çapa ya orda yaptırdık testi sonucunu 2 gün içinde veriyorlar..zaten onlar eğer hastalık varsa arıyorlar..aramazlarsa hastalık yok demektir..biz telefon ettik her ihtimele karşın onlar aramasa bile insan korkuyor işte..umarım sizin 2,ya da 3. testinizde değerler yüksek çıkmaz..ama çıksa bile tedavisi var..allah beterinden korusun ..umarım her şey yolundadır..bizi bilgilendir tekrar..geç
miş olsun..

Merhaba arkadaşlar hepinize teşekkür ederim maalesef test sonucumuz pozitif çıktı ve diyet yapmaya başladık o kadar üzgünki tarifi yok size anlatmama günlerdir yemek bile yiyemiyoruz her yemekde oğlumuz bunu yiyemiyecek diye ağlıyoruz. Öyle bir ülkede yaşıyoruzki maalesef bizim ülkemizde 20-25 kişiden biri bu hastalığı taşıyor ama bizler bunu başımıza gelene kadar bilemiyoruz bilgilendirilmiyoruz bile ancak ilk çocukda bu görülürse 2. çocukda varmı diye amniyosentez ile bakabiliyorlarmış tabi 2.çocuk düşünürsen böyle bir durumda ama ilk çocukda çıkmadıysa yine şansa oluyor herşey o kadar çok aile ile tanıştık ki 2. 3. hatta 5. çocuğunda çıkan inanamazsınız.Evet çocuğumuz çok sağlıklı olacak hatta sebze meyve ağırlıklı beslendiği için daha sağlıklı olacak bize söylenen yada avrupada test aşamasında olan ilacın satışa sunulup ülkemize girmesini bekleyeceğiz.Burası umut ülkesi nede olsa. Tamam benim çocuğum çok sağlıklı olacak ama ben isterdimki bunu hamileyken öğreneyim kendimi buna hazırlıyayım madem bizim ülkemizde bu kadar sık görülen bir hastalık neden amniyosentez yapılıp bakılmıyor ilk çocukda olsa ailede böyle bir öykü olmasa da neden insanlara kendini hazırlama şansı tanınmıyor? Eğerki hazırlıklı olmuş olsaydık şimdi oturup ağlamak kabus dolu geceler geçirmek yerine biliyorduk kabullendik istedik diyip bebeğimizin büyümesini gülüşünü daha sağlıklı daha mutlu bir şekilde izleme şansımız olacaktı. Bilmiyorum arkadaşlık üzüntü kızgınlık oğlumun doğmasının sevinci herşey birbirine girmiş durumda anlayacağınız.

Merhaba arkadaşlar hepinize teşekkür ederim maalesef test sonucumuz pozitif çıktı ve diyet yapmaya başladık o kadar üzgünki tarifi yok size anlatmama günlerdir yemek bile yiyemiyoruz her yemekde oğlumuz bunu yiyemiyecek diye ağlıyoruz. Öyle bir ülkede yaşıyoruzki maalesef bizim ülkemizde 20-25 kişiden biri bu hastalığı taşıyor ama bizler bunu başımıza gelene kadar bilemiyoruz bilgilendirilmiyoruz bile ancak ilk çocukda bu görülürse 2. çocukda varmı diye amniyosentez ile bakabiliyorlarmış tabi 2.çocuk düşünürsen böyle bir durumda ama ilk çocukda çıkmadıysa yine şansa oluyor herşey o kadar çok aile ile tanıştık ki 2. 3. hatta 5. çocuğunda çıkan inanamazsınız.Evet çocuğumuz çok sağlıklı olacak hatta sebze meyve ağırlıklı beslendiği için daha sağlıklı olacak bize söylenen yada avrupada test aşamasında olan ilacın satışa sunulup ülkemize girmesini bekleyeceğiz.Burası umut ülkesi nede olsa. Tamam benim çocuğum çok sağlıklı olacak ama ben isterdimki bunu hamileyken öğreneyim kendimi buna hazırlıyayım madem bizim ülkemizde bu kadar sık görülen bir hastalık neden amniyosentez yapılıp bakılmıyor ilk çocukda olsa ailede böyle bir öykü olmasa da neden insanlara kendini hazırlama şansı tanınmıyor? Eğerki hazırlıklı olmuş olsaydık şimdi oturup ağlamak kabus dolu geceler geçirmek yerine biliyorduk kabullendik istedik diyip bebeğimizin büyümesini gülüşünü daha sağlıklı daha mutlu bir şekilde izleme şansımız olacaktı. Bilmiyorum arkadaşlık üzüntü kızgınlık oğlumun doğmasının sevinci herşey birbirine girmiş durumda anlayacağınız.

canım hayırlı böölemiymiş demekki.her kötünün içinde bi i vardır.belki daha kötü seyler olucaktı böölesi hayırlı oldu hakkınızda..allah bundan baska bişe getirmesin kuzunun basına:Saruboceq: bununla gelmiş gecmiş olsun canım:Saruboceq:

Beyinde difenilanilin enziminin fazla salgılanması sonucu ortaya çıkan ve çocukta zihinsel, bedensel geriliğe neden olan Fenilketonüri hastalığı, topuktan alınan 2 damla kan ile teşhis ediliyor ve erken yapılan tedavi çocuğun geri zekalı olmasını engelliyor.

Fenilketonüri Türkiye'de, akraba evliliğini fazla olması nedeniyle çok görülüyor. Türkiye'de 4 kişiden biri akraba evliliği yapıyor, evliliklerin yüzde 70'i ise birinci dereceden akrabalar arasında yapılıyor. Beyinde difenilanilin enziminin fazla salgılanması sonucu ortaya çıkan, çocuğun zihinsel ve bedensel gelişimi engelleyen genetik geçişli Fenilketonüri'nin nedeni ise akraba evliliği. Almanya'da 9 binde bir, İngiltere'de 10 binde bir, Fransa'da 18 binde bir, Japonya'da 60 binde bir görülürken hastalık, Türkiye'de 4 binde bir görülüyor.

Türkiye'de her yıl 1 milyon 500 milyon çocuk dünyaya geliyor yani Türkiye'de her yıl yaklaşık 400 Fenilketonürili hasta bekleniyor. Türkiye'de halen 2 bin 284 Fenilketonüri hastası bulunuyor. 100-150 civarındaki hasta ise kayıt altında bulunmuyor.

Fenilketonüri, çocuk doğduktan 24-72 saat arasında topuğundan alınan 2 damla kan ile teşhis ediliyor ve yurtdışından getirilen özel mamalarla çocukta görülecek zeka ve bedensel gerilik önlenebiliyor. Bir Fenilketonürili hastanın devlete 1 yıllık maliyeti 18 milyar lirayı buluyor.

1987 yılında Fenilketonüri tarama programı başlatan ve kan alma oranı yüzde 5 olan Sağlık Bakanlığı, 2003 yılında kan alma oranını yüzde 70'e çıkardı. Bakanlık, Türkiye'yi Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Erzurum ve Samsun olmak üzere 7 bölgeye ayırdı. Artık, çocuklardan alınan kanlar bu b"lgelerdeki Hıfzıssıhha Merkezlerinde toplanacak, incelenecek, Fenilketonüri olduğu belirlenen çocukların tedavileri bu merkezlerde sürdürülecek. Böylece, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimi şansa bırakılmayacak.

1 MİLYONLUK İLAÇ ÇOCUĞUN GELECEĞİNİ KURTARIYOR
Öte yandan Bakanlık Fenilketonüri Programını yürütürken, Hipotroid programını da yürütmeye başladı. Artık topuktan iki damla kan değil, dört damla kan alınıpFenilketonüri testi yapılırken, Hipotroid testi de yapılacak. İyot eksikliği ve akraba evliliğinden kaynaklanan Hipotroid Türkiye'de 2 bin 600 kişide bir görülüyor. Yılda ortalam 600 vaka bekleniyor. Çocukta iyot eksikliği 6'ıncı ayda zekanın sıfırlanmasına neden oluyor. Bakanlık ise çocuğa teşhis konulduktan sonra 1 milyon liralık ilaç tedavisi uyguluyor. 1 milyonluk ilaç çocuğun zihinsel özürlü olmasını engelliyor. Bakanlık yetkilileri, aileleri "Çocuğunuzun zekasını şansa bırakmayın" uyarısında bulunuyor

canım allahım şifa versin işallah güzel günler sizinle olsun

canım benim de bu konuda çok fazla bilgim yok. çok geçmiş olsun ama herseyin bir çözümü vardır bu konuda en iyi kimse onla irtibata geç bence. umarım hersey yoluna girer.

Bloglar
Canım Bloğum
Yeni Paylaşımlar
En İyi Paylaşımlar
En İyi Bloglar
Blog List
Search Blogs

Kadınlar Kulübü > Kadın & Çocuk Sağlığı > Aylara Göre Genel Paylaşım > Ekim Anneleri
Ne olur bize dua edin...
Hoş Geldiniz, sedak.
Son Ziyaretiniz: 13-06-2008 Saat 16:03
Change Mood:
No Mood Ac Agresif Akilsiz Aptal Arsiz Asik Bezgin Bilgin Cesaretli Cilgin Cool Depresyonda Dusunceli Endiseli Geveze Hasta Israrci Kafa Karisik Kaygili Kederli Kimsesiz Kizgin Korkulu Kustah Melek Gibi Mesgul Mutlu Neseli Niteliksiz Olgun Oylesine Relax Sarhos Sarsintili Saskin Savurgan Sert Seytani Sicak Sinsi Soguk Stresli Supheli Suratsiz Tembel Uykulu Uyusuk Yaramaz Yorgun Zararsiz
Ruh Halim: Change Mood

Ana Sayfa Kullanıcı Paneli Sosyal Gruplar Resimler & Albümler KK Blog Yardım Masası Reklam/İletişim

Arama Yararlı Linkler Kullanıcı Listesi Oyun Kulübü Sohbet OFT Forum Yöneticileri Çıkış

Forumları ara

Konu gösterimi Mesaj gösterimi
Etiket Ara
Gelişmiş Arama Yap
Search Blogs

Etiket Ara
Gelişmiş Arama Yap

Yararlı Linkler
Bugünkü Mesajlar
Konuları Okundu İşaretle
İrtibatlar penceresini aç
KKTecrübe
Ağ Ortamım
İrtibatlar ve Arkadaşlar
Sosyal Gruplar
Resimler & Albümler
Bütün Albümler
Kullanıcı Kontrol Paneli
Profili Düzenle
Seçenekleri Düzenle
Diğerleri
Özel Mesajlar
Aboneliklerimi Göster
Profilim
Kimler Çevrimiçi

Seçilene git...

Toplam Sayfa: 4 Sayfa no: 1 1 2 3 > Sonuncu »

Birinci okunmamış Mesajı göster LinkBack Seçenekler Arama Değerlendirme

#1 31-12-2008, 20:36
karatay
Papatya

Meslek: Memur
Medeni Durumunuz: Evli
Eğitim Durumunuz: Lisans
Yaşadığınız Yer: Ankara
Kan Grubunuz: A Rh+ Giriş tarihi: Dec 2008

Ne olur bize dua edin... Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba Ekim anneleri bende ekim annesiyim ama anne olduğumu anlamadan çok kötü günler geçiriyorum dünyalar güzeli bir oğlum var ve oğlumda fenilketenüriden şüpheleniyorlar eşimle hiçbir akrabalığımız ve ne eşimin nede benim soyağacımızda böyle bir hikayemiz yok. Ne yapacağımızı bilmez haldeyiz bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın ve ne olur oğlum için dua edin...

karatay
Kullanıcının Profilini Göster
karatay kullanıcısına özel mesaj gönder
karatay kullanıcısına ait bütün mesajları ara
İrtibat listesine karatay üyesini ekle

#2 31-12-2008, 20:40
Lavanda
Nergis

Yaşadığınız Yer: Balıkesir
Kan Grubunuz: A Rh+ Giriş tarihi: Sep 2008
Ruh Halim:
Yemek Tarifi: 1

Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

Canım benim maalesef bi bilgim yok ama acil şifalar diliyorum, inşAllah doktor yanılmıştır, belli olmaz bi doktora daha götür, arkadşım evlenirken sen en ağır derecede sarılıksın mikrop taşıyorsun dediler, meğerse kızda hiç bişi yokmuş ikinci doktorda ortaya çıktı, ama neler çekmiş düşün, sende başka bi doktora git bence canım ya iyice emin ol.

Lavanda
Lavanda kullanıcısına özel mesaj gönder
Lavanda kullanıcısına ait bütün mesajları ara
İrtibat listesine Lavanda üyesini ekle

#3 31-12-2008, 20:45
karatay
Papatya

Yaşadığınız Yer: Ankara
Kan Grubunuz: A Rh+ Giriş tarihi: Dec 2008

Mesaj Linki

Alıntı:
Lavanda kullanıcısından alıntı
Canım benim maalesef bi bilgim yok ama acil şifalar diliyorum, inşAllah doktor yanılmıştır, belli olmaz bi doktora daha götür, arkadşım evlenirken sen en ağır derecede sarılıksın mikrop taşıyorsun dediler, meğerse kızda hiç bişi yokmuş ikinci doktorda ortaya çıktı, ama neler çekmiş düşün, sende başka bi doktora git bence canım ya iyice emin ol.

Canım çok teşekkür ederim götürücez iyi bir hoca arıyoruz inş.öyledir Allahım kimseye yaşatmasın kimseyi evladıyla sınamasın inşallah.

karatay
karatay kullanıcısına özel mesaj gönder
karatay kullanıcısına ait bütün mesajları ara
İrtibat listesine karatay üyesini ekle

#4 31-12-2008, 20:45
yeşimmerve
Nergis

Meslek: Ev Hanımı
Eğitim Durumunuz: Lise
Yaşadığınız Yer: Denizli
Kan Grubunuz: A Rh+ Giriş tarihi: Apr 2008
Ruh Halim:

Mesaj Linki

geçmiş olsun canım allah yar ve yardımcınız olsun

yeşimmerve
yeşimmerve kullanıcısına ait bütün mesajları ara
İrtibat listesine yeşimmerve üyesini ekle

#5 31-12-2008, 20:50
neslihan1983
cennet kuşum ONUREFE'm

Meslek: ---Çalışmıyorum
Eğitim Durumunuz: Lise
Yaşadığınız Yer: Kocaeli
Kan Grubunuz: 0 Rh+ Giriş tarihi: Jul 2007
Ruh Halim:

Mesaj Linki

geçmiş olsun canımm,,Rabbim acil şifalar versinn,,,

neslihan1983
neslihan1983 kullanıcısına özel mesaj gönder
neslihan1983 kullanıcısına ait bütün mesajları ara
İrtibat listesine neslihan1983 üyesini ekle

#6 31-12-2008, 21:11
celen35
cantanem CEMREM

Meslek: Eğitimci
Yaşadığınız Yer: İstanbul
Kan Grubunuz: A Rh- Giriş tarihi: Apr 2008
Ruh Halim:

Mesaj Linki

cok gecmş olsun canım inşallah bi sorun cıkmaz.

geçmiş olsun canım..ama unutma ki hastalığın tedavisi var çok şükür..ya olmasaydı bi de bu yönden bak...acil şifalar...alah size sabır versin ..güç versin..

X