Ne olur bize dua edin...

action

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2008
244
3
Merhaba Ekim anneleri bende ekim annesiyim ama anne olduğumu anlamadan çok kötü günler geçiriyorum dünyalar güzeli bir oğlum var ve oğlumda fenilketenüriden şüpheleniyorlar eşimle hiçbir akrabalığımız ve ne eşimin nede benim soyağacımızda böyle bir hikayemiz yok. Ne yapacağımızı bilmez haldeyiz bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın ve ne olur oğlum için dua edin...

Canım benim maalesef bi bilgim yok ama acil şifalar diliyorum, inşAllah doktor yanılmıştır, belli olmaz bi doktora daha götür, arkadşım evlenirken sen en ağır derecede sarılıksın mikrop taşıyorsun dediler, meğerse kızda hiç bişi yokmuş ikinci doktorda ortaya çıktı, ama neler çekmiş düşün, sende başka bi doktora git bence canım ya iyice emin ol.

Canım benim maalesef bi bilgim yok ama acil şifalar diliyorum, inşAllah doktor yanılmıştır, belli olmaz bi doktora daha götür, arkadşım evlenirken sen en ağır derecede sarılıksın mikrop taşıyorsun dediler, meğerse kızda hiç bişi yokmuş ikinci doktorda ortaya çıktı, ama neler çekmiş düşün, sende başka bi doktora git bence canım ya iyice emin ol.
Canım çok teşekkür ederim götürücez iyi bir hoca arıyoruz inş.öyledir Allahım kimseye yaşatmasın kimseyi evladıyla sınamasın inşallah.

cok gecmş olsun canım inşallah bi sorun cıkmaz.topuktan alınan kan sonucu geldimi??

Fenilketonüri (PKU) nedir?
Fenilketonüri kalıtsal metabolik bir hastalıktır. Bu hastalıkla doğan çocuklar, fenilalanin amino asidini başka bir amino asit olan tirozine dönüştüremezler. Bu dönüşümü sağlayacak olan fenilalanin hidroksilaz enzimi bu hastalarda eksiktir. Fenilalanin diğer amino asitler gibi proteinin yapıtaşlarından biridir. Fenilketonürili hastalarda besinlerle alınan ve tirozine dönüştürülemeyen fenilalanin, kanda ve diğer dokularda birikir. Biriken fenilalanin geri dönüşümsüz ve ilerleyici beyin hasarına neden olur. Bu hastalığın yenidoğan tarama testi ile erken tanı ve tedavisi mümkündür.
PKU kalıtsal bir hastalıktır. Hastalığın bilgisi anne ve babadan genler aracılığı ile bebeğe aktarılır. Çocuğun hasta olması için hem anne hem de babanın hastalık bilgisi için taşıyıcı olması gerekir. Taşıyıcı anne ve babadan hasta çocuk olma riski %25'tir.
Türkiye fenilketonüri hastalığının en sık görüldüğü ülkeler arasındadır. Doğan her 4.500 çocuktan biri fenilketonürilidir. Bu oranın yüksek olması akraba evliliklerinin sık olması (5 evlilikten biri, bazı bölgelerde 3 evlilikten biri) ile ilgilidir.

İTF Fenilketonüri Tanı ve Tedavi Merkezi'ne nasıl ulaşılır?
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı kapsamında görev yapan bu merkezin telefonları:

TEL: 0.212.635 07 56 - 635 09 98 FAX: 0.212.631 18 61

evet değerimizin yüksek çıktığı söylendi şu anda takipteyiz.

hmm anladım canım.hiç ihmal etmeden bu konuda en uzman kimse onunla irtibata gecin.zaten bnm söylememe gerek yok eminim coktan arastırmaya baslamıssındır.dua et bol bol.allaha emanet et..benmde dualarımda olucak minik oğlusumuz:Saruboceq:

İTF Fenilketonüri Tanı ve Tedavi Merkezi'ne nasıl ulaşılır?
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı kapsamında görev yapan bu merkezin telefonları:

TEL: 0.212.635 07 56 - 635 09 98 FAX: 0.212.631 18 61
Canım teşekkür ederim bilgilerin için şu an takipteyiz bizim için önemli olan metabolik hastalığın geçicimi kalıcımı olduğu..

Merhaba Ekim anneleri bende ekim annesiyim ama anne olduğumu anlamadan çok kötü günler geçiriyorum dünyalar güzeli bir oğlum var ve oğlumda fenilketenüriden şüpheleniyorlar eşimle hiçbir akrabalığımız ve ne eşimin nede benim soyağacımızda böyle bir hikayemiz yok. Ne yapacağımızı bilmez haldeyiz bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın ve ne olur oğlum için dua edin...

çok geçmiş olsun canım ankarada oturuyorsun sanırım.. hacettepe üniv. hastanesine gitmenizi öneririm.. Allah acil şifalar versin..

İnşallah geçici bir durumdur ya da yanılmışlardır. Bir arkadaşım var sağlık ocağı hemşiresi böyle bir vakaları olmuş ama sonucunda bir şey çıkmamış , bebiş iyiymiş tahlil yanlış çıkmış sanırım.

canım üzme kendini allah yardım eder merak etme,herşey onun elinde o isterse çocuğun iyi olur benimde dualarım seninle.geçmiş olsun

geçmiş olsun canıım...dualarımız seninle herşey yoluna girer inşallah...

Canım cok uzuldum ben bu hastalıgı lkkez okudugum bı romanda öğrenmıstım.galıba proteın dıetıne fılan gırıyo.ama tam nedır bılmedıgınız ıcın hastalıgın boyutunu.rabbım yardım etsın.

X