Ne kadar nafaka bağlanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eppek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2023
1.453
6.429
Akrabam üst düzey memur karısı ücretli öğretmen.Belki bu sene çalışmıyordur. Çocuk yok. Bir senelik evlilerdi anlaşamadılar. Boşanma aşamasındalar.

Karısı 10 bin nafaka istiyormuş. Anlaşamıyorlar.

Sizce ne kadar bağlanır nafaka. ( akrabam 150 bin maaş alıyor)

Çocuk yoksa nafaka zor ama, evlendikten sonra edindikleri mallar ve birikimler 2ye bölünür

Beş yılın altındaki evliliklerde nafaka süresi evlilik süresi kadar olacak diye bir kanun vardı çıktı mı acaba?
Ha bir de herkes çocuk yoksa nafaka olmamalı demiş ama adam acaba kadının çalışmasını engelledi mi işten çıkmasına sebep oldu mu bunlar da önemli sonuçta evini yurdunu düzenini bırakıp gidiyorsun bir kayıp yaşanıyor ömür boyu olmasa da hayat yoluna girene kadar olmalı bence

Beş yılın altındaki evliliklerde nafaka süresi evlilik süresi kadar olacak diye bir kanun vardı çıktı mı acaba?
Ha bir de herkes çocuk yoksa nafaka olmamalı demiş ama adam acaba kadının çalışmasını engelledi mi işten çıkmasına sebep oldu mu bunlar da önemli sonuçta evini yurdunu düzenini bırakıp gidiyorsun bir kayıp yaşanıyor ömür boyu olmasa da hayat yoluna girene kadar olmalı bence

1 sene ama aynı ilde yaşıyorlar evliyken ücretli öğretmenlik yapıyordu.

Akrabam üst düzey memur karısı ücretli öğretmen.Belki bu sene çalışmıyordur. Çocuk yok. Bir senelik evlilerdi anlaşamadılar. Boşanma aşamasındalar.

Karısı 10 bin nafaka istiyormuş. Anlaşamıyorlar.

Sizce ne kadar bağlanır nafaka. ( akrabam 150 bin maaş alıyor)

Cocuk yokmus neyin nafakasi oluyormus bu? Bir kere yine boyle bir konuda bunu dedim diye linclenmistim 🤣

Anlaşamamışlar diyorsunuz yani anlasamadilar diye niye adam kadına para versin çoluk çocuk yok aaaa
hımm çünkü kadının "kız adı dula çıkıyor", ondan.

not: evet, bence de olmamalı çocuk yokken nafaka. savunmuyorum yani.
ama esas sebep bu. erkeksen kadını cinsel anlamda "kullanmış" oluyorsun, değerini "düşürmüş" oluyorsun, bekaretini filan alıyorsun bi kere, eee o zaman bedelini ödeyeceksin.

ama bildiğim kadarıyla hukukumuz bunu bu şekilde açıklayamayacağı için (!) şöyle açıklıyor: evliyken sürdürdüğü konforu, hayat düzeyini önemli oranda kaybedecek olan tarafa (e bu genelde kadın taraf oluyor) diğer taraf o standardı biraz olsun koruması için destek olmalı. hele buradaki gibi boşanınca direkt "yoksulluğa düşecek" çünkü kadının geliri yok, ona direkt yoksulluk nafakası bağlanır sanıorum

miktarları bilmiyorum.

ama esas sebep bu. erkeksen kadını cinsel anlamda "kullanmış" oluyorsun, değerini "düşürmüş" oluyorsun, bekaretini filan alıyorsun bi kere, eee o zaman bedelini ödeyeceksin.

Belki bakire evlenmedi 😂

Ayrıca cinsellik 2 kişilik kimse kimseyi kullanmıyor 😇

Böyle düşünen evlenip sevişmesin :)

Evlenme vaadiyle istemediği halde sevişip evlenmemesi bi nebze kullanılmak.

Diğer türlü evlilikte erkeğin soğuk olduğu çok konu okuyoruz burda. Her şey karşılıklı.

Belki bakire evlenmedi 😂

Ayrıca cinsellik 2 kişilik kimse kimseyi kullanmıyor 😇

Böyle düşünen evlenip sevişmesin :)

Evlenme vaadiyle istemediği halde sevişip evlenmemesi bi nebze kullanılmak.

Diğer türlü evlilikte erkeğin soğuk olduğu çok konu okuyoruz burda. Her şey karşılıklı.
ülkemizde "zifaf" olmadan nikah olursa kadınlar bakire olduğunu ispatlayıp boşanma değil nikah iptali yaptırıyor
adım dula çıkmasın diye.

o dedikleriniz sizin için benim için tamam olabilir ama kanunlarımız yukarıdaki kafayla yapılıyor...
ha aynı kanun koyucu, "erkek nafaka öderse paraı yetmiyor başka kadına, 2. kez evlenemiyor o yüzden nafaka olmasın" kafasına geliyor yavaş yavaş, kalkar yani zamanla ama şu anda durum bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X