Ne kadar çok acı var...

hadi ya kesin bu yüzdendir yoksa bizim coğrafyamız deprem coğrafyası değil orda fay hattı yok kesin başkası yapmıştır depremi.

hadi ya kesin bu yüzdendir yoksa bizim coğrafyamız deprem coğrafyası değil orda fay hattı yok kesin başkası yapmıştır depremi.
Evet fay hattı üzerindeyiz,deprem coğrafyasında bulunuyoruz ve binalar sağlam yapılmıyor yapılmayacak bunu hepimiz biliyoruz zaten

Evet fay hattı üzerindeyiz,deprem coğrafyasında bulunuyoruz ve binalar sağlam yapılmıyor yapılmayacak bunu hepimiz biliyoruz zaten
ee bunu bildiğin halde neden saçma sapan konuşuyorsun yok o yaptı yok bu yaptı? bilim insanları deprem olacak dese kimse inanmıyor delinin biri çıkıp deprem olacak dese herkes inanır. bilim adamları yine depremi açıklıyor günlerdir sen yine gelip diyorsun ki abd yapmış depremi. bence uzaylılar yapmış

Şişşş sakin,hurafeden bahsetmedim ben de zaten,yazarım bir şeyler de konu dışı olur o yüzden yazmayım.

Şişşş sakin,hurafeden bahsetmedim ben de zaten,yazarım bir şeyler de konu dışı olur o yüzden yazmayım.
aynen bütün oyunu sen gördün herkes kör. böyle imkanları olsa neden oraya yapsınlar giderler İstanbul'a yaparlar neredeyse ülkenin ekonomisi orda. azıcık akıl ve mantık ya. dümdüz hurafe Allah akıl fikir versin. Sürekli depremler oluyor ülkemizde hepsi mi abd sucu

ruh gibiyim kac gundur buraya bile giremedim biri konu actiysa annem babam kocam cocugum öldü diye dusundum korktum. Cok aci soyleyecek hicbirsey yok. Allah ölenlere rahmet eylesin kalanlara dayanma gucu versin. Hele bir cocugun uyurken kurtarilmasi neoluyor ya neoluyor demesi yok dayanamiyorum uyuyamiyorum.

Yazdıklarınız çelişkili bir kere. Bu bakış acısıyla bakan biri insana verilen akıl ve iradeyi yok sayıyordur. İnsanin iradesi yoksa bize yazılan kaderi yaşayıp gideceğiz demektir. Bu da sınava tabi tutuldugumuz teziyle uyuşmuyor. İrade yoksa akıl yok, akıl yoksa sınav yok. Herşeyi kaderciliğe bağlarsak geleceğimizi kaybederiz.

Depreme en uzak şehirlerden birindeyim, uzaktan yakından tanıdığım kimseyi bu depremde kaybetmedim ama mahvoldum. 3 gündür uyuyamıyorum sürekli ağlıyorum. Volkan Demirel’in videosuna, cebinde bisküvi taşıyan babaya ve diğer tüm videolara ağlayıp duruyorum ya. Bugün uyandım ve dedim ki ağlamayacağım. Sonra yunanistandaki haberlerin açılışı videosunu izledim yine mahvoldum.

Çalışamıyorum. Yatakta yatamıyorum sanki insanlar böyle acı çekerken benim sıcak yatağımda yatmam ayıpmış gibi. Lezzetli yemekler yemek istemiyorum. Önceden müziğimi ayarlamadan araba sürmeye başlamazdım artık müzik açamıyorum.

Atamın ölüm döşeğinde bile uyanıp uyanıp sorduğu Hatay’a sahip çıkamadık. Bunu düşündükçe kahroluyorum.

Bir daha eskisi gibi olabilecek miyiz bilmiyorum. Öldü herkes. Şehirler yok oldu. Herkes öldü.

Ben sizi anliyorum ve sizin gibi dusunuyorum. Henuz dunyaya gelmeden tum secimlerimizi yaptik, kaderimiz belli yani. Kader denen yazilmisa dair secimlerimizi dunyada yasamakta iken degil, henuz dunyaya gelmeden yaptik.

Tekamul kismina da aynen katiliyorum; ornek olarak ayni ailede ayni kosullarda buyuyen iki kardesten birisinin melek gibi digerini kotu kalpli olmasi gosterilebilir bana gore.

Lakiiiiiiin bu, fay hatlari uzerine kurulmus yapilarin, patlayan yollarin, yikilan binalarin mazereti olamaz. Bir sekilde cehennemimiz bu dunya demeye calistiniz, o da kabul ama ne yazik ki calma cirpma, ihmal ve onemsemezlik de var bizim cehennemimizde. Kuralina gore oynayamiyoruz yani

yapıları denetlemedik, bütün dünya yardıma geldi biz köyleri ilçeleri şehirleri ölüme terkettik neymiş yollar harapmış,çıkıpta özür dilemedik yetişemedik çok büyük bi facia demedik. He he hepsine yetiştik ooo varya muhteşem dedik. İnsanların güvenini sarsacak herşeyi ama herşeyi yaptık. Sonrada çıkıp buna kader dedik. Çoğuda yedi daha çok ağlıyacagız biz

o kadar haklisiniz ki. en acisi da 5 bin 10 bin bina enkaz olmus. acikladiklari calisanlarin sayilari yardim giden sayilar gonderilen araclar vb o kadar azki. bu sayilari soylerken hic mi cani yanmiyor

Son düzenleme:
ne gecisi ne yumusagi ? ne kadar da garip satirlar.. sacmalardan secmeler mi demeliydim yoksa

1999 depreminde bir tek Tavşancık ilçesi kayıp yaşamadı.Neden?Oranın belediye başkanı büyük bir fay hattı üzerinde olduğunu bildiği için o ilçede evlerin hepsini müstakil yaptırdı.Çok kstlı binalara izin vermedi.Herkesi karşısına aldı.Ailesini bile.Bu kadar insanın vebaline girmektense varsın herkes beni yanlış anlasın dedi.Bir tek o bölge zarar görmedi,kayıp vermedi.
Demek ki önlem alınınca her şey oluyormuş.
Osmaniye,de çok katlı yepyeni binaların hepsi ağır hasarlı.Herkes kiralık mğstakil ev arıyor.Üç gün önce satışa çıkardığımız müstakil evi pahalı bulanlar şimdi iki katı fiyatı sunuyorlar.Tabiki de ailem fırsatçılık yapıp evi iki katına satmadı.
Demem o ki deprem değil ihmal öldürüyor.
Maalesef çok fazla ihmal var.
Bunları konuşmanın sırası olmadığını biliyorum ama konuşulduğu gibi her şeyin kalacağını da biliyorum.
Ders alınmayacağını biliyorum.Sorumlu olanlarım hesap vermeyeceğini biliyorum.
Bunun ilk değil son olmayacağını biliyorum.
Felaket anında herkes birbirine kol kanat geriyor.Herkes son kuruşuna kadar gönderdi.Ama önlem almada kaybettik,kaybediyoruz,kaybetmeye devam edeceğiz..

deprem çok korkunçtu siirtteyiz şuan ve kıyamet koptu zannettik Kayseri desen orası da aynı oradaki evimiz hasar gördü . Arkadaşlar sadece 10 şehir değil Türkiye’nin yarısı sallandı neredeyse harita yer değiştirdi normal bir deprem değildi biz burada merkez üstü Siirt 5 üzeri deprem yaşadık böyle değildi Elazığ depremi yaşadık böyle değildi hiç bir şey böyle değildi . Eşim işten eve gelsin diye saniye sayıyorum duvarlar üzerimize geliyor sürekli kalp çarpıntısı sürekli baş dönmesi yaşıyoruz ağlama krizi geçiriyorum insanları gördükçe deliriyoruz artık .

Bahsettiğiniz belediye başkanı evine kat çıkmak isteyen kendi öz babasına bile izin vermemiş zamanında. Üniversiteden profesörlere danışıp karar almış hep.

Dediğiniz gibi felaket anında inanılmaz bir dayanışma gösteriyoruz ama öncesinde çok zayıfız maalesef.

Yaaa evet tam olarak bu. Başımıza bir felaket geldiğinde herkes bin kaplan gücünde. gönüllü sayısı fazla geliyor o derece, ortalıkta koşturuyor insanlar. Ama baştan şunu iyi araştıralım, elimizi taşın altına sokalım dersen alacağın cevap:”amaaan boşver.” Tavşancık neresi bilmiyorum, araştıracağım şimdi kimmiş o vizyoner başkan… NOT: Tavşancık değil Tavşancıl imiş ilçenin adı

Herkesin kaderi kendi çabasına bağlıdır Anka hanım. Türkiye’de dünyaya gelmek kader ama deprem bölgesi olan böyle bir ülkede yaşarken aksiyon almak kazadır. Kaderim zaten yazılmış, nasipte varsa kurtulurum demiyorsun karşıdan karşıya geçerken, yola bakmayı ihmal etmiyorsun ya işte mesele tam olarak bu

biz yıllardır idrak halindeyiz de
idrak edemeyenler yüzünden bu haldeyiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…