Ne kadar cocuk olmali?

*Kus-Yuvasi*

SANA MUHTACIM ALLAHIM
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2007
435
6
Sizce bu zamanda cocuk kactane olmali?

Eskiden cocuk cok yapiliyormus, ama simdi sanki zaman deyisti gibi, galiba ne kadar az olsa daha mi iyi acaba?

bence 2 çoçuk karar 3 çocuk zarar 4 çocuk çingeneye yarar diye bir laf vardır 2 çocuk yetr

Bence iki tane olmalı en azından kardeşlik sevgisini yaşama şansı olmalı çocukların.
Ama tabiiki bu sorumluluk göze alınıyorsa, çünkü hiç kolay değil çocuğu doğru şekilde
yetiştirip, bir birey haline getirebilmek. En çokta annenin özveri göstermesi gerekiyor.

açıkcası ben çok çocuk severim ama bu zamanda bakabileceğin kadar taraftarıyım bence iki çocuk yeter mesela benim eşim üç tane yapalım diyor ama ben ikinciyi yapmayı daha başaramadım

bakabildiğin kadar......
şu kadar çocuk yapnak lazım demek garip olur bence....
kendine ne kadar güveniyorsan...aile planlamasını yapacaksın....
durumun iyi ise 2 -3 tane farketmez ....
önemli olan onlara bakabilmek....

bu zamanda çocuk yetiştirmek gerçekten zor..zamane çocukları bizim gibi değil ki...istekleri bitmiyor..markacı olmuşlar..bana göre tam anlamıyla her istediğine yetişmek,eğitimini tam anlamıyla yaptırmak için tek çocuk diyenlerdenim...tabiki isterdim benim meleğiminde kardeşi olmasını ama benim gözüm korktu...allahım herkesin çocuğunu içinde de benim çocuğum bağışlasın...

Ben iki tane isterim Allah kısmet ederse biri kız biri erkek..İnsan bakabildiği kadar çocuk yapmalı

cocuk yetistirmek zor ama, kac tane olacagini düsünmemek lazim. evet bu devir de cocuk yetistirmek kolay degil.....kimi maddi yönden zora düsüyor kimi manevi yönden , yinede Allah bir kolayligini veriyor. cocuk eve bereket getirir, benim üc tane var , zor oluyor dogru ama iyikide varlar diyorum....planli olarak degil ücüncü´ye hamile kaldigimi 2,5 aylikken ögrendim...olsun dedim...
simdi oglum kiziyor neden bana bir erkek kardes getirmedinizde bu iki kizi aldiniz felan..:)
canim arkadaslarim benim tanidigim cok iyi bir abla var cocuklari olmuyor, onlar herhalde simdi 18 yil evliler..nekadar isterdi bir tane bile olsa ona yeterdi....
cenabi Allah vermiyor iste, diger taraftan cok cocugu olanlar bukadar olmasaydilar v.s. diyorlar...
yinede herkesin kendi bilecegi bir sey bu , Allah cocuklarimizi her bir kötülükten korusun....
cok uzattim kusura bakmayin.....::))

Tabiki maddi durum cok önemli fakat ne hikmetse maddi durumu egitim durumu vs. vs. iyi olan ciftler 1 yada 2 cocuktan fazla yapmiyorlar ama nerde maddi durumu yok egitim durumu sifir bir bakiyorsunki 5, 6 tane cocuk ve o cocuklara ne verebiliyorlar sokak hayati yani cocuklar sokakta büyüyor genelleme yapmiyorum tabiki ama yarinin kapkacisi, hirsizi, tinercisi, genel ev kadini vs. vs. oluyorlar...Buna bir demek lazim ama nasil????

Tabiki egitimle ama egitimi heryere ulastirmak gerek sadece istanbul, ankara, izmirden ibaret degilki türkiye ben cok üzülüyorum o cocuklara cünkü onlarin hicbir sucu yokki..

Bakabildigmiz kadar cocuk yapmaliyiz ve en önemlisi ben bu cocuga ne verebilirim diye düsünmemiz lazim dogur dogur allah veriyor rizkini demekle olmuyor bu isler cünkü hep minicik bebek kalmiyor bu cocuklar yarin öbür gün birer yetiskin oluyorlar o yüzden bunlarin hepsini dikkate almak gerekli diye düsünüyorum.

Benim ikitane kizim daha fazlada istemiyorum ki ben almanyada yasadigim halde burda cocuk parasi vs. vs. aldigim halde istemiyorum cünkü yarini düsünüyorum simdi kücük problemlerinle ugrasiyorum yarin öbür gün annemin de dedigi gibi büyük sorunlarinla ugrasicam cünkü annelik bir ömür boyu sadece bir anlik degil.

Bence 2 Tane... Malum Hayat şartlari... önemli Olan Dünyaya Getirmek Değil Iyi Bi şekilde Yetiştirmek Ve Geleceğini Hazirlamak.

bencede en az üç tane sebebi ise cocuklarımın basına bir sey geldiginde yalnız kalmasını istemiyorum en azından bir birlerine destek olurlar hemde cıvıl cıvıl cocuklar hepsi bir degisik hepsi ayrı karakterde ben cok üzülüyorum tek cocuklara tek basına kardeslik ne demek paylasmak ne demek bilmiyorlar

ben bi tane istiyorum.onu en iyi şkilde yetiştirmek her istediğini yapabilmek istiyorum ama kardeşide olmalıki paylaşmayı sevgiyi öğrenmeli çnkü tek başına yaşayan çocuklar cimri oluo genelde ben çocuğumun öle olmasını istemem .iki en iyisi

en az iki belki üç diyorum ben 4-5 fazla geliyor...
gerçi değil çocuk yapmak henz evlenmedim bile ama benim aklımda hep 2 çocuk var Allah oncelıkle sağlıklı ve hayırlı yavrular nasip etsin tabi herkese... a.s.

2 tane bi kız bi erkek hoşuma gidiyor doğrusu,ama bu devirde ancak 1 çocuk yetiştirilebilir.Çocuk yapılıyorsa onu en iyi şartlarda büyütmek gerekir.:kahve:

evet en iyisi 2 tane bi tane yaptin yanliz kalmasin kardesiyle buyusun falan iki yani
benim cok sukur bi oglum var uc yasina gircek bi de kizima hamileyim en guzeli allah herkese nasip etsin isteyen herkese insallah
cunku zaman kotu zaman allah yardimcimiz olsun

bende cok severim cocuklari ama iste napalim hic olmamasinda bir iki tane iyi
allah herkese saglikli hayirli evlatlar yestistirmeyi nasip etsin insallah

X