Büyük parti ne zaman olmalı?

Merhabalar, eşim 1984 kasım doğumlu. Ülkemizde biten yaş söylenir denildiği için 38 inci yaşını kutladık geçen yıl. Yurtdışında yaşarken alıştığım kadaryla 39 olmalıydı. Yıl hesabı yapınca bu yıl 40 yaşına basıyor, 39 bitmiş olacak bana göre kasım ayında. Yuvarlak yıllarda büyük partili kutlama yapmayı seviyorum ancak, bu yıl 40 yaşını kutlamak abes mi olur? Annesi 39 oluyor diyor, ama karışmıyor, ne yapsam bilemedim. Sürpriz olacağı için eşimin fikrini soramıyorum.

Bu yıl mı, gelecek yıl mı 40 yaş partisi yapılmalı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
2024-1984=40 yaşında eşiniz. Bu yıl yapmalısınız 40 partisini

Merhabalar, eşim 1984 kasım doğumlu. Ülkemizde biten yaş söylenir denildiği için 38 inci yaşını kutladık geçen yıl. Yurtdışında yaşarken alıştığım kadaryla 39 olmalıydı. Yıl hesabı yapınca bu yıl 40 yaşına basıyor, 39 bitmiş olacak bana göre kasım ayında. Yuvarlak yıllarda büyük partili kutlama yapmayı seviyorum ancak, bu yıl 40 yaşını kutlamak abes mi olur? Annesi 39 oluyor diyor, ama karışmıyor, ne yapsam bilemedim. Sürpriz olacağı için eşimin fikrini soramıyorum.

Bu yıl mı, gelecek yıl mı 40 yaş partisi yapılmalı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
40 olacak 39 değil.

Ben kv yaşını merak ettim. Acaba kendini 40 lı yaşlarda mı hissediyor?

Bizim ülkemizde ve yurtdışında matematik farklı mı anlamadım. Bir çocuk doğduktan bir yıl sonra 1 yaşında oluyorsa 40 yıl sonra 40 yaşında olmaz mı? Neden 39 olsun? Sizin kafanız karışmış biraz.
Bu yıl 40. Yaş gününü kutlayabilirsiniz.

Bizim ülkemizde ve yurtdışında matematik farklı mı anlamadım. Bir çocuk doğduktan bir yıl sonra 1 yaşında oluyorsa 40 yıl sonra 40 yaşında olmaz mı? Neden 39 olsun? Sizin kafanız karışmış biraz.
Bu yıl 40. Yaş gününü kutlayabilirsiniz.
Bizim ülkede doğum ayına önem verilmiyor da ondan.
Bende kasım 92 doğumluyum ama 2024ün mart ayında bile "sen 32 yaşındasın yaww " diyorlardı. 🤷🏻‍♀️

Biten yaş kutlanır. Siz yeni doğan bebeğe 1 yaşında mı diyorsunuz. Bebek doğuyor 1 sene geçiyor ve 1 yaşında demiyor musunuz artık. Ordan hesaplayın işte.

Bizim ülkede doğum ayına önem verilmiyor da ondan.
Bende kasım 92 doğumluyum ama 2024ün mart ayında bile "sen 32 yaşındasın yaww " diyorlardı. 🤷🏻‍♀️

Evet 32 yaşındasınız. Mart ayında 31diniz.konuşurken öyle 32 denebilir. Doğum günü kutlarken kimse size bu sene 31i kutlayacaksınız dedi mi?
Ben hiç duymadım.

Ay bu konu üzerine annem geldi aklıma :)

Annemin yaşı 74 1950 doğumlu kendisi.

Oğlum anneanne 75 yaşında olmak nasıl bir duygu diye sorunca yok 100 diye bağırır .

Konu sahibi eşiniz 40 yaşında

X