Bugün Arkadaşımın Aldatıldığını Öğrendik😟

Kendim kalmam oturmam o evde o pislik otursun ama o ev çocukların olacak ilerde diyor. Ama kendi istemiyor çocuklara kalsın diyor.
Eşi sonra evlenip başka çocuk yaparsa kendi çocuklarının payı azalır ama. Çocuklarını düşünüyorsa evi almaya çalışsın.

Kızlar canım çok sıkkın. Bugün bi arkadaşım kocasının kendini aldattığını öğrendi. Hem de 13 sene önceki eski sevgilisiyle. Telefonunda mesajlarını görmüş gayet müstehcen şeyler yazılıymış. Geçen sene kavga çıkarıp evi terketmiş 3 gün gelmemiş ve sanırım kadınla kalmış hatta yazın arkadaşım ailesini ziyarete başka şehire gittiğinde evine de getirmiş. Üstelik geçen yıl iş arkadaşlarıyla yemeğe gittiklerinde o kadında varmış aralarında tanışmışta arkadaşım o kadınla ve bu ilişkinin hiç bitmediğini hep arka planda devam ettiğini düşünüyor . Şimdi evi terk etti çocuklarıyla birlikte. Moralini düzeltmek için neler yapmalı, nasıl destek olmalı fikirlerinize ihtiyacım var?
13 sene önceki sevgili ne ya? Bu kadar yaratıcı olamayan adamı lütfen affetmesin.

Duygusal destek en önemlisi.
Şuan acısını en dibine kadar yaşamasına müsade edip alan tanıyın.
Onu saçma sapan konuşmalarla tatil ve gezme tozmayla, geleceğe yönelik olumlamalarla kandırmaya çalışmayın.
Böylesi bir olay maalesef vefat acısına denktir.
Sudan çıkmış balık gibi çırpınacak bir süre ama elbet bir gün yeniden nefes alacak.
Yıkılan duvarlarını tek tek inşaa edeceği güne kadar destek ve empatinizi üzerinden çekmeyin.
Yaksın yıksın döksün yansın, siz, o bunları yaparken sadece elini tutun, en en önemlisi bu.

Karı koca iliskilerini sıkıntılarını bilemeyiz evin içinde yasanani kimse bilemez bize doğrumu yanlismi anlatılıyor bilinmez kocaman insanlar olmuyorsa olmuyor zorla değil ya bittimi bitiyor yeni hayatinda huzur diliyorum yani adamı kolundan tutacak değiliz .Kader iliskinin nefesi buraya kadarmış insan bu öldü saysin

Hayır arkadaşı adına ne yapacağını sormamış. Sorsa bir derece kabul edilebilirdi. Dedikodu yapmış. İsime gerek yok, o kadar çok bilgi verilmiş ki tanıyan çok rahat anlar kim olduğunu. En önemlisi hayatı burada anlatılan kadının haberi ve onayı yok.

Dertleştiğiniz bir arkadaşınız gelip burda ona anlattıklarınızı anlatsa ne hissedersiniz?
Ya dozunu iyice artırıyorsunuz lütfen yazmayın artık dedikodu ne demek ya bu nasıl bi seviyedir zıttını azabından söylemek istemiyorum. Dünden beri zaten kötüyüm lütfen artık gönderimi rahat bırakın yoksa engellemek zorunda kalacağım sizi.

Meşhur avukat demisti . Boşanmamdan önce çok iyi olan çiftler . Boşanma sırasında çok çirkinleşiyorlar diye bence ne olursa olsun barışmasın barisirsa adam her türlü hakareti yapar gidecek yeri yok diye . Çocuklar kaç yaşında , çalışıyorum arkadaşınız . Mallardanda vazgeçmesin . Bu süreçte zor Allah yardımcısı olsun
Çocuklar küçük ilk okula gidiyorlar mallardan vazgeçmiyor ama hiç bir eşyasını istemiyor. Ama 2 gündür yemek yemiyor dün dışarı çıkardık kafası dağılsın diye zar zor bişiler yedirdik

Ya dozunu iyice artırıyorsunuz lütfen yazmayın artık dedikodu ne demek ya bu nasıl bi seviyedir zıttını azabından söylemek istemiyorum. Dünden beri zaten kötüyüm lütfen artık gönderimi rahat bırakın yoksa engellemek zorunda kalacağım sizi.
yalnız çok doğru bir noktaya değinilmiş. sizi direk ilgilendiren bir durum yok, arkadaşım konu açmamı rica etti gibi bir durum da yok. bu kadar ağır bir şey yaşayan birine ne yardımınız olacak, anca iyi bir avukat bulursunuz. gerekirse kalacak yer, çocuklarına bakım vs teklif edersiniz. kimbilir belki de yaşadıklarını sineye çekmeyi tercih edecektir. boşuna ifşa ettiğinizle kalacaksınız.

Kızlar canım çok sıkkın. Bugün bi arkadaşım kocasının kendini aldattığını öğrendi. Hem de 13 sene önceki eski sevgilisiyle. Telefonunda mesajlarını görmüş gayet müstehcen şeyler yazılıymış. Geçen sene kavga çıkarıp evi terketmiş 3 gün gelmemiş ve sanırım kadınla kalmış hatta yazın arkadaşım ailesini ziyarete başka şehire gittiğinde evine de getirmiş. Üstelik geçen yıl iş arkadaşlarıyla yemeğe gittiklerinde o kadında varmış aralarında tanışmışta arkadaşım o kadınla ve bu ilişkinin hiç bitmediğini hep arka planda devam ettiğini düşünüyor . Şimdi evi terk etti çocuklarıyla birlikte. Moralini düzeltmek için neler yapmalı, nasıl destek olmalı fikirlerinize ihtiyacım var?
Niye cocuklari alip o gidiyo ya esini yollasin cocuklarin ortamini niye bozuyonuz? Ben de bunu anlamiyorum.

yalnız çok doğru bir noktaya değinilmiş. sizi direk ilgilendiren bir durum yok, arkadaşım konu açmamı rica etti gibi bir durum da yok. bu kadar ağır bir şey yaşayan birine ne yardımınız olacak, anca iyi bir avukat bulursunuz. gerekirse kalacak yer, çocuklarına bakım vs teklif edersiniz. kimbilir belki de yaşadıklarını sineye çekmeyi tercih edecektir. boşuna ifşa ettiğinizle kalacaksınız.
Ay bari siz yapmayın gözünüzü seveyim ne ifşası isim yok, şehir yok, sadece olay var lütfen ya, ona nasıl diyeyim durumunu şuraya yazıyorum diye ben ona destek olmak için napabilirim diyorum. İki gündür yanında sadece duruyoruz konuyu açmadan, yemek yemiyor, sadece bakışıyor bizimle. Yaşayan biri varsa en azından konusturun der, ya da susun der, yalnız bırakın der, ya da bırakmayın yalnızlık daha yaralayıcı der. Ne bileyim bişey diyen olsa bari diye yazdım. Çünkü bilmiyorum, dün göz göze geldikçe çok tatlı bakıyorsun deyip daha o biz endişe etmeyelim diye uğraştı. Yani ne yapalım.

Çocuklar küçük ilk okula gidiyorlar mallardan vazgeçmiyor ama hiç bir eşyasını istemiyor. Ama 2 gündür yemek yemiyor dün dışarı çıkardık kafası dağılsın diye zar zor bişiler yedirdik
Bunları elbette yaşayacak zamanla atlatır. Önemli olan boşanma konusundaki kararlılığı ve kendi lehine delilleri toplamış olması.Bir an önce dava açsın, avukatla görüşsün, kendisi için değilse bile çocukları için kafayı zor da olsa toparlayacağına inanıyorum.

Moralini düzeltecek bir şey yok, siz sadece istediği zaman içini dökmesine müsaade edip dinleyebilirsiniz başka ne yapacaksınız ki? Ayrıca her şeyin bir yas süreci olur illa ki bununda olacak ve arkadaşınız da o süreci yaşamak zorunda
Keşke anlatmasaydın diyenlere tepki göstermişsiniz ama bence de izin almadan yazmanız etik değil arkadaşınızın kim olduğunu bilmiyoruz ama benim arkadaşım benle alakalı sağda solda yazsa ben rahatsız olurdum açıkcası sana mı kaldı bunu sormak derim, ha herkes ayrı bir insan arkadaşınız belki umursamaz

Ben de boşanma aşamasındayım. Ve sizin arkadaşınız sizin gibi bir arkadaşı olduğu için çok şanslı. Benim arkadaşlarım yanımda değiller uzaktalar yüz yüze görüşemiyoruz ama benim içimde deliler gibi sövmek, saymak, içimi dökmek varken, belki onlar rahatsız olur benim dertlerimden diye çok kendimi açamıyorum. Benim tavsiyem ne zaman konuşmak isterse onu dinlemek için hazır olduğunuzu ona ayıracak vaktiniz olduğunu hissettirin. Eğer gerçekten onu tanıyorsanız ve barışma gibi bir ihtimal yoksa da, onunla beraber içini dökmesi için destek olun.
Yani ben şuan bir arkadaşımla beraber, eşim olacak hayvana ağız dolusu küfür etmek istiyorum, benim yanımda olup bana hak vermesini istiyorum ama sanırım yukarıda yazılan yorumlar gibi, kimse karıkoca arasına girmeyelim, yarın barışırlar kötü biz oluruz düşüncesiyle tam anlamıyla yorum yapamıyorlar. Bazen insan sadece anlaşılmak ister, her ne yaşarsa yaşasın, akıl öğüt vereni değil sadece anlayan birini ister.
Arkadaşınıza şuan sana böyle hissettirdiği için ona sinirliyim, seninle beraber üzülüyorum ama verdiğin her kararın arkasındayım diyin.
Benim arkadaşım benim için buraya konu açıp, çok üzüldüm onun adına ne yapabilirim diye sorsa bu beni mutlu ederdi.

X