Büyük parti ne zaman olmalı?

IMG_6609.jpeg

Evet 32 yaşındasınız. Mart ayında 31diniz.konuşurken öyle 32 denebilir. Doğum günü kutlarken kimse size bu sene 31i kutlayacaksınız dedi mi?
Ben hiç duymadım.
Şu anda da tam olarak 32 değilim. Yıl olarak 31 yaşındayım 2 ay sonra tam olarak 32 olacağım. 2025 yılında 33 denmesini de istemiyorum mesela. Ayrıca size hak veren bir yorumdu benim ki. Bu kadar kasmanızın sebebini anlamadım.

Şu anda da tam olarak 32 değilim. Yıl olarak 31 yaşındayım 2 ay sonra tam olarak 32 olacağım. 2025 yılında 33 denmesini de istemiyorum mesela. Ayrıca size hak veren bir yorumdu benim ki. Bu kadar kasmanızın sebebini anlamadım.

Evet şu an 31siniz 1 ay sonra 32 olacaksınız. Kasmadım. Ama söylenirken 2025te yıl hesabı ile 33 denebilir. Sizin mevzu yine mantıklı. Konu sahibinin hesabı sizin hesaba göre çok saçma. Konu sahibi diyor ki kasımda mesela 32. Yaş gününüzü kutlayacaksınız ama o 31. Kutluyor 😂

Bizim ülkemizde ve yurtdışında matematik farklı mı anlamadım. Bir çocuk doğduktan bir yıl sonra 1 yaşında oluyorsa 40 yıl sonra 40 yaşında olmaz mı? Neden 39 olsun? Sizin kafanız karışmış biraz.
Bu yıl 40. Yaş gününü kutlayabilirsiniz.
Matematik değil, yaş hesaplamaları farklı olabiliyor. Mesela Kore'de çocuk doğduktan sonraki yıl birinci yaş günü kutlanmıyor, ikinci yaş kutlanıyor. Her yerin farklı kültürü var.

X