Ne düşünürdünüz ?

haftasonu goruselim diyo simdi
icimden gelmiyo artik gitmek

Çok yakın arkadaşlar arasında sen öde ben öde olmaz bence.
Kim müsaitse o ödemeli.
Hatta en güzeli arkadaşına çaktırmadan hesabı ödemek..
a.s

çok takılıcak bir konu değil bu bence belkide arkadaşın sen elini cüzdanına attın vede o utandı konuyu böle geçiştirmeye çalıştı hesabı sen ödiyceğin için zaten arkadaşsın bu normal bence yaa

haftasonu goruselim diyo simdi
icimden gelmiyo artik gitmek

bi de seninle sevgili olma hayalleri kuruyordur o salak.git bence,buluş,iyice ümitlensin,ama arkadaşlıktan bir adım öteye geçme,geçeceğini de düşünmüyorum zaten,hayal kurup dursun kendi kendine ve hayal kırıklığına uğrasın,oh olsun,adam olsun önce.Parası olmayan adam bile yanındaki kıza hesap ödetmemeye çalışırken,bu adamın işi gücü,parası var ve ufak bir centilmenliği bile yapmaktan aciz.Mesele para meselesi değil tabi ki burda,senin de dediğin gibi centilmenlik meselesi.bi de evine bırakmışsın,bırak yürüsün,bırak sürünsün.
O seni normal arkadaş olarak görüyor olsa bi derece normal olabilir bu davranışı,ama öyle de değil ki,adam seninle hem sevgili olmak istiyo hem de erkek gibi davranmıyo.bu davranışlarla bir kıza ulaşamayacağını göster ona,onunla sevgili olmayarak tabi ki.

senin kızdığın bunu çocuk gibi dile getirmesi. arkadaş guruplarında hesap beraber ödenir yada erkekler öder. mesela biz gezmeye gittik. 2 çift ve bir erkek. her defasında brimiz ödedi hesabı. sen çok sen az ödedin demedik. bence bir kez daha bak davranışarına belki yanlış cümle kurdu. sen hiç hesabı ödeyeyim deme bakalım ne yapacak. ödemen gerektiğinde gizlice ödersin.
çalışanlar gurubunda genelde erkekler ödüyor hesabı bayanlara bırakmıyor. a.s.

Hiç böyle şeyle karşılaşmadım.doğal olarak garip geldi...
En çokta söz ile söylenmesiydi garip olan... Yani özellikle bir erkeğin bunu söylemesi...

sagolun arkadaslar yorumlariniz icin
bana da garip geldi o yuzden buraya yazdim acaba siz ne dusuneceksiniz diye...
tamam maddi olarak iyi durumda olmayabilir de bu bi cay kahve alt tarafi veya hic cagirmayacaksin...

evet ozlemm ben evine bile biraktim, napim ben oyle biriyim, sogukta yol ortasinda birakamam, ne olursa olsun...bak ben kiz halimle bi erkegi bu kadar dusunuyorum ama bana boylesi denk gelir hep iste ...

bi kere de soyle sahiplenen, kendimi kadin gibi hissettiren biri ciksa hic dusunmeyecegim ama malesef...
cidden kalmadi mi arkadaslar oyle erkekler?

son gelismeyi aktariyorum
bu arkadas beni resmen sevgili adayi olarak goruyormus, acikca belli oldu
ona ragmen boyle yapmasina anlam veremedim

bence o kafadan kaybetti ama yinede bi yemeğe gidin bakalım bu seferde hesabı ortak ödemeyi teklif ederse yar saçların lüle lüle bay X sana güle gülesengözlerimebaksanab

öyle adamla ömür geçmez

en mantıklısı hesap 2 ye bölünür, işit miktar ödenir problem kalmaz : )

maillestik ve acikca konustum, dun dedim ben bozuldum...ben zaten elimi cuzdana atmistim oyle demen gerek yoktu falan dedim...

daha once basina gelmis te karsidaki rahatsiz oluyormus, yine ayni durum olmasin diye, simdi nasilsa cay kahve ictik o odesin ici rahat olsun sonra yemek yeriz onu zaten ben oderim diye dusunmustum ama bu sefer dusundugum gibi olmamis, seni kirmisim ozur dilerim bu en son istedigim sey dedi

ama benim sorunum zaten elektrik herzamanki gibi yine hicbi elektrik alamadim...simdi niyetini de acikca soyledikten sonra hala onunla yemege cikarsam olmaz di mi

topluca bir yere gittiğimizde arkadaşlarımızla , hesap ödeme işi beni çok geriyor..sadece kendimkisini ödesem ayıp mı olur diye düşünüyorum..diğerlerininkinide ödesem bu sefer çok para gidiyor.bence en iyisi alman usulü..

ben de biraz geri kafalımıyım ne ama hesabı erkeğin ödemesinden yanayım eğer parası cebinde yoksa öyle yemeğe götürmeye kahve içmeye falan hiç çağırmasın.

sade kahve
yazdıklarını okudum.şekerim bu hesap ödeme işlerinde başına gelmeyen kalmamış senin..gerçektende çok düşüncesiz kişilerle karşılaşmışsın...seni de sevgili adayı olarak görüyormuş.bu durumda yaptığı biraz tuaf geldi bana..ilerki aşamalrda bu olsa sorun değilde,daha başlamamış bir olayda puan kaybetti...
bence normal arkadaşlarda istinai durumlar olmadığı müddetçe herkes kendi hesabını ödesin.az yesen olmuyor ,çok yesen olmuyor.hep başkaları ödeyincede insan kendini kötü hissediyor...

Arkadaş ilişkilerinde baştan konuşulup herkes yediğinin hesabını öderse ilişkiler daha sağlam oluyor.
O ödedi sonra ben bunu telafi ederim falan derken-hem hesap konusunda
didişmelerin sonu gelmiyor-hemde bir yarış halini alıyor. Yarın öbürgün hesabı hep bana ödetiyordu
gibi şikayetler de olabiliyor. Allah kardeşi bile kardeş yaratmış-kesesini ayrı yaratmış. Çoğu kişi kendi
ihtiyaçlarını karşılarken bile zorlanırken-ikinci kişinin hesabını da üslenmek
hiç te kolay değildir.
Karşı tarafın ödeyeceği gibi durumlarda hiç birşey yiyemem aç kalırım.
sositososito

Bence bir o bir bu ödeyeceğine herkes kendi yediğini ödesin daha mantıklı
Çünkü belki senin ödediğin gün daha çok yenmiştir yada onun yediği gün
Hem başkasına yük olmaktansa herkesin kendi ödemesi daha mantıklı
Ama karşımdaki sevgilimse eğer ben hesap kitap işi yapmam hangimizde para varsa o öder. sositososito

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…