Nasıl ödenmeli

yogurtt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2024
3
0
Merhaba, sevgilimle şehir içinde bir gece otelde kalmayı düşünüyoruz. Yol masrafı vs olmayacak.
Sizce otel ücretini kim karşılamalı? Tatil gibi uzun bir durum olmadığı için onun karşılaması gerektiğini düşünüyorum ben, benden hepsini ödememi zaten beklemez ama yarı yarıya ödemeyi teklif ederse de rahatsız olurum gibi. O benden biraz fazla kazanıyor ama çok büyük bir fark da yok aramızda gelir olarak bu arada.
Sizin fikirleriniz neler?

Bence bu konu gündeme geliyorsa o ilişki pek olmamıştır, sizin de bu kadar düşünmeniz de ilginç geldi bana. İkinizde çalışan insanlarsanız ödenir bir şekilde. Konudan bağımsız ileride otel de zaman geçirdiğiniz için asla pişman olmayacaksanız gidin bu arada

Merhaba, sevgilimle şehir içinde bir gece otelde kalmayı düşünüyoruz. Yol masrafı vs olmayacak.
Sizce otel ücretini kim karşılamalı? Tatil gibi uzun bir durum olmadığı için onun karşılaması gerektiğini düşünüyorum ben, benden hepsini ödememi zaten beklemez ama yarı yarıya ödemeyi teklif ederse de rahatsız olurum gibi. O benden biraz fazla kazanıyor ama çok büyük bir fark da yok aramızda gelir olarak bu arada.
Para hesabı yaptığınız biriyle otelde kalmak bence iğrenç bir durum.

Ortak ödemeyi teklif.ederim, onun istemesine bırakmam.

bilmem, ben de sevgilimle uzak mesafedeyken hep otellerde tatillerde falan buluşturduk. hic konusmadik. ilk kim atladiysa o odedi. oteli o odediyse yola bilete asla karismadi, ben odediysem baska seye elimi surmedim, bazen ben ucak biletlerini aldim o otelleri, bazen o ucak biletlerini aldi ben otelleri, bazen hem ben ucak biletlerini aldim hem ben otelleri😂😂😂 (mastercard gecmeyen ulkede o nakitsiz olunca acil durum paramdan harcadik ne var ne yok)
ama bir şekilde dengede gittik. ne ben kendimi kullanilmis hissettim ne benim sponsorum gibi davrandi.
bir sekilde ortayi bulmaniz lazim. ama adam "yari yariya" derse bilmiyorum o gece nasil sevişirsiniz. igrenc bir laf. hic sevmiyorum o lafi:))

bilmem, ben de sevgilimle uzak mesafedeyken hep otellerde tatillerde falan buluşturduk. hic konusmadik. ilk kim atladiysa o odedi. oteli o odediyse yola bilete asla karismadi, ben odediysem baska seye elimi surmedim, bazen ben ucak biletlerini aldim o otelleri, bazen o ucak biletlerini aldi ben otelleri, bazen hem ben ucak biletlerini aldim hem ben otelleri😂😂😂 (mastercard gecmeyen ulkede o nakitsiz olunca acil durum paramdan harcadik ne var ne yok)
ama bir şekilde dengede gittik. ne ben kendimi kullanilmis hissettim ne benim sponsorum gibi davrandi.
bir sekilde ortayi bulmaniz lazim. ama adam "yari yariya" derse bilmiyorum o gece nasil sevişirsiniz. igrenc bir laf. hic sevmiyorum o lafi:))
Yarı yarıya “ insana biraz kendini enayi gibi hissettirmiyor mu “ 🤣🤣 hani ne gerek vardı buna oluyorsun zaten ödersin de bu sözü duymaya ne gerek vardı diyor insan .

Sevgilimle aynı otel odasında kalacak düzeyde samimiyetimiz varsa, otel odasını ödeyecek parası var mı yok bilirim. Bu samimiyetteki ilişkide yarı yarıya hesap ödenmez.

Yarı yarıya hesap ödemek mantıklı değil ilişkilerde. Kasada yarısı senden yarısı benden muhabbeti mi yapacağız? Ya da biri öderken diğeri ardından kendi payını iban ile mi gönderecek? Bu ne, çocuklarını kahvaltıya getirmiş veliler mi yoksa bir çift mi? Adamla otelde kaldığınıza göre sadece duygusal ilişki yok, duygudan daha fazlası birbirine temas edecek, para hesabı mı yapılacak kasada. Hoş değil bence. Kimin parası varsa o ödesin. Diğer taraf bir hediye, bir yemek, bir etkinlik ile arayı kapatır.

X