Nasıl kendimi eksik hissetmemeye başlarım?

yaşadıklarını o kadar iyi anlıyorum ki
kendimi hep ''kirli'' hissettim, bir gün geldi bu durumu birileriyle paylaştım ve biraz daha sindirdim.

hala birisi bana aniden dokunduğunda irkiliyorum, geriliyorum.

Ama sonra sevgilimle tanıştım. İlk dokunuşları tramvatik gelse de, adamı sevdikçe her şey çok güzel gelmeye başladı.
Ve anlatamadığım için yalancı gibi hissetsem de onun da anlatmadıkları elbet vardı
Ayrıca ben iyi bir anne olacağım çünkü ben yaşadım, çocuğuma bunun eğitimini verip onu kötülüklerden uzak tutmaya çalışacağım.

İntihar da ettim bu sebeple hatta ama sırf bu bilinçle birkaç öğrencimi istismardan, intihardan korudum.
Siz de yaşadınız ve bilinçli bir anne olacaksınız, harika bir eş olacaksınız. Siz iyisiniz,tertemizsiniz karşınızdaki iğrenç.
bunu sakın unutmayın

Herkese iyi günler dilerim. Küçükken cinsel saldırıya uğramış ve bu yaşıma kadar bunun acısını psikolojik anlamda çekmiş bir insan olarak yıllarca terapi aldım. Kendime değer vermeyi öğrendim ancak konu evlilik olunca kendimi asla birinin eşi ya da annesi olmaya layık görmüyorum. Böyle bir düşünceden nasıl kurtulurum? Psikolojik yardım aldığım için bu konu dışındaki önerilerinize açığım. Cevaplar için teşekkürler.
Cogu kadin evlenmeden once bir cok birliktelik yasiyor ve esini bu deneyimlerle seciyor. Hic de eksik hissetmiyorlar kendilerini. Ki bence olmasi gereken de bu. Fakat toplumumuz onyargilar vs bir cogumuz da bunu deneyimlemekten kaciniyoruz. Halbuki burda gordugum bir cok konu var. Esini cinsel anlamda evlendikten sonra tanimis ve bir cok sorunla karsilasmis kadinlarin yorumlarini okuyorum hep. Kadinlar icin bu malesef sans meselesi oluyor bu durumda. Ki siz bunu kendi isteginizle yapmamissiniz ve kotu bir surecten gecmissiniz. Allah o serefsiz her kimse bildigi gibi yapsin. Artik allah'a havale edin ve yolunuza devam edin. Beyninizi bununla mesgul etmeyin ve omrunuzu buna harcamayin. Bunu yapmak cok zor tabiki, size hem fiziki hem mental hem de duygusal anlamda zarar vermis bir insandan bahsediyoruz fakat affetmeden yolunuza devam edemezsiniz. Affedip Allah'a havale edip kendinizi sifirlamaniz gerek. Zaten evlenmeyi ve cocuk sahibi olmayi dusundugunuz adam sizin hassasiyetinizi anlamayip sizi bu konuda rencide edicek bir adamsa kosarark uzaklasin dogru adam olmadigini anlayin. Lutfen kendinizi bir an once iyilestirin 🙏🏻

X