nasıl emzirecemm

cnnsysl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
282
3
41
slm kızlar 31 haftalık hamileyim dogum yaklaştıkça benide bi korku sardı ama bebegimi nasıl emzirecem diyeee. çünkü benim gögsümün ucu yok içinde bebegim nasıl tutacak gögsümü korkuyorum almaz aç kalır başka şeylere yönelirim diyee. acaba gögsümün ucu çıkarmı çıkmazsa ne yapabilirimmm :uhm:

valla ortada ne bebek var ne de projesi ama ben de şimdiden bunu düşünüyorum :roflol: bilen varsa yardım ederse çok çok seviniriz

canım merhaba,artık göğüs ucunun olmaması sorun değilkii,silikon uçlar var takıp emzirebilirsin,gerçi miniğin öyle bi çekerki annesi çıkarır uçları merak etme sen hiç ,onlar canlarının kıymetini bizden daha iyi bilirler,rabbim hepimizi bir avazda kurtarsınn

canım bi yerde okudum doguma yakın gögüs ucun yoksa gögüs ucunu germe masajını yaparsın o belki çıkarır olmazsada arkadşımızın dediği gibi silikon uçlardan kullanırsın benim eltimde 3 ay önce dogum yaptı onunda gögüs ucu yoktu 40 ı çıkana kadar silikon uç kullandı şuan rahatlıkla emzirebiliyo.. böle şeyleri kafana takma saglıkla bebişlerimizi kucagımıza alalımda gerisi kolay inş....

şeker...göğüs ucundan ememyecek ki yasakkelime
aman ha!!! o zaman da "ay göğüslerimde çatlaklar oluştu, ay sütüm gelmiyor, emzirirken acı çekiyorum" dersin...

bebiş göğüsünün kırmızı bölgesinin tamamını ağızına alacak, almasını sağlayacaksın, yani bu durumda göğüs ucu yokmuş, içindeymiş hiç farketmiyor.
sonra öyle çop çop emince göğüs uçalın da çıkar :1rolleyes:

mucukkk

Bak şeker bir de bu resim var...
oarada görüyorsun göğüsünün ne kadar bebişin ağızının içinde olması gerektiğini.
bebiş göğüs ucunu kamış gibi kullanmıyor!!!!
o memişin kırmızı bölgesine dudaklarıyla sağma hareketi yapması gerekiyor, elleriyle yapamaz ya!!
hani biz inek nasıl sağıyoruz.... ya da hiç emen kedi yavruları gördün mü? patileriyle memeyi sağıp ağızlarına akıtıveriyorlar sütü.
Bizim bebişler de öyle yapacak, bizi dudaklarıyla sağmalarınıa izin vereceğiz, ya da zemin oluşturacağız

şekerler bu linke tıklayabilir misisniz resim için, buraya yerleştiremedim

Keşke iş emzirmeye kadar gelse canım sabırsızlanıyorum artıkkkk:dance::dance:

evet ya, nasıl sabredeceğiz daha 1,5 ay...zaman da geçmek bilmiyor, hele bu sıcaklarda bir de...
şöyle elimize alsak da mıncıklasak mıncıklasak..ama kıyamayız ki...mıncıklamak da sonra:sm_cool::sm_cool::sm_cool:

cnm kendi güsel söylemiş ama baktın gene ememiyor senin minik silikon göğüs uçları işe yarıyor baharın dediği gibi,kullanan arkadaşım vardı.için rahat olsun cnm,sağlıkla al bebişini kucağına :)

kızlar zaten göğüs ucu bebek bir iki defa meme emdikten sonra çıkar yani silikona falan gerek yok panik yapmayın....

kızlar zaten göğüs ucu bebek bir iki defa meme emdikten sonra çıkar yani silikona falan gerek yok panik yapmayın....
şekerciğim, ben de öyle sanıyordum ama, hamiş ve doğuranlar forumunda da bir kaç arkadaş var ki, çok zorluk çekmişler...
benim de kafam karıştı.fisfisfis
Bir de bilmiyoruz ki, nasıl emziriyor herkes...
ben bunun dersine gittim, emzirme hemşiresi dedi ki,bebek kırmızı bölgenin hepsini ağızına alırsa , ne bebek aç kalır, ne göğüslerin yara olur ne de içe dönük meme ucu sorun olur. Onlar öyle diyor da, sorunu yaşayan da yine sorunuyla baş başa kalıyor...anlamadım valla...:uhm:

bazılarının oluyo doğru ama memeyi bebeğin ağzına verirken o kadar korkuyolarki bunun gecikmesinin sebebide anneden kaynaklanıyo benim bi arkadaş vardı bebeğini 2 ay korkudan emziremedi haliyle göğüz ucuda cıkmadı...
sen korkmadan emzirirsen aminim hiç bi sorun olmuycak tatlım....:icecream:

Benimde gögüs uçlarım yok ve doğuma az kaldı ama burda arkadaşların fikirlerini ve önerilerini okudukça biraz rahatlıyorumm..gögüs ucunu iki parmağını arasına alıp masaj yapp çıkarmaya çalış.en azından bebeğini emzirmeden hemen önce yap ki işe yarasın.Ben masaj yapıyorum aklıma geldikçee....Ya emzirmek nasıl bir duygu acaba çok merak ediyorumm umarım emzirebilirim bebeğimi

bende çok korkuyordum bu durumdan yazılarınızı okuyunca rahatladım.sağlık ocağındaki hemşire zeytn yağı ile sabah ve akşam göğüs uçlarıma masaj yapmamı söyledi.belki işe yarar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…