NASIL DUA ETTİNİZ VE EVLENDİNİZ..evli arkadaşlar bekarlarımız için.

değişik bir okuma şekli mi varmış evlenmek için? Bilen varsa söylesin yahu bize de yazık, sevaptır :):KK52:

BUNU BULDUM NETTEN TAHA SURESİ OKUMA ŞEKLİ EVLİLİK İÇİN DİYOR;

Hayırlı evlilik yapmak isteyenler bu dua usulünü yapabilirler.

Duanın üsülü şöyledir
Önce boy abdest’i alır ardından 6 rekat namaz kılar Allah rızası için bu işlemi yatsı namazından sonra yapsanız daha iyi olur.

Önce Allaha hamd edilir ve salavat okunur.

Ardından 7 defa ‘Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut’imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî.” okunur.

Sonra Taha süresinin ilk 12 ayetini 21 defa okur
Tekrar salavat okunur ve dileğiniz söylenir.
Daha sonra 7 gün boyunca her vakit namazın arkasından, 7 defa‘Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut’imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî.” okunur. Taha suresinin 12 ayeti 21 defa okur ve salavat okunup dilek tekrarlanır.

Taha Suresi

Bismillahirrahmanirrahim

1. Taha
2. Ma enzelna aleykel kur’ane li teşka
3. İlla tezkiratel limey yahşa
4. Tenziylem mimmen halekal erda ves semavatil ula
5. Errahmanü alel arşisteva
6. Lehu ma fis semavati ve ma fil erdı ve ma beynehüma ve ma tahtes sera
7. Ve in techer bil kavli fe innehu ya’lemüs sirra ve ahfa
8. ü la ilahe illa hu lehül esmaül husna
9. Ve hel etake hadiysü musa
10. İz raa naran fe kale li ehlihimküsu innı anestü naral leallı atıküm minha bi kabesin ev ecidü alen nari hüda
11. Felemma etaha nudiye ya musa
12. İnnı ene rabbüke fahla’ na’leyk inneke bil vadil mukaddesi tuva

kızlar taha suresiyle evlenen varmı içinizde? varsa nasıl okudunuz

canım bir de yine dün okudum bir yerde Taha suresini annene 21 kere okut, ana yada baba evlenememiş evladı için 21 kere okursa evlenirmiş. ben anneme verdim dün akşam , Allah izin verirse bugün okuyacak... size de bana da Rabbim tez zamanda hayırlı bir eş nasip etsin innnşallah kızlar . Amin...

ben secdede dua etmiştim Allahım bana bir eş nasip et benim gibi olsun diyordum ama nasip değilsede bir umut ver yaşamak için o umutla yaşayayım diyordum çok bunalmıştım çünkü yalnızlıktan ertesi gün eşimle tanıştım buarada ismi umut bana hem eş hemde birlikte yaşayacağim bir umut nasip etti birbirimize dde çok benziyoruz huy olarak sevdiğimiz yemekten tutun her konuda görüşlemiz tıpatıp aynı Allaha hergün şükrediyorum o bana Allahın bir lütfu

canım bir de yine dün okudum bir yerde Taha suresini annene 21 kere okut, ana yada baba evlenememiş evladı için 21 kere okursa evlenirmiş. ben anneme verdim dün akşam , Allah izin verirse bugün okuyacak... size de bana da Rabbim tez zamanda hayırlı bir eş nasip etsin innnşallah kızlar . Amin...

ben hayata anneme veripte okutamam :KK14::KK14::KK14:

ben secdede dua etmiştim Allahım bana bir eş nasip et benim gibi olsun diyordum ama nasip değilsede bir umut ver yaşamak için o umutla yaşayayım diyordum çok bunalmıştım çünkü yalnızlıktan ertesi gün eşimle tanıştım buarada ismi umut bana hem eş hemde birlikte yaşayacağim bir umut nasip etti birbirimize dde çok benziyoruz huy olarak sevdiğimiz yemekten tutun her konuda görüşlemiz tıpatıp aynı Allaha hergün şükrediyorum o bana Allahın bir lütfu

maşallah canım, bir yastıkta kocatsın Allah, darısı başımıza, bizim için de dua eder misin ... :)

secdede iken bu şekilde dua ettin öyle mi? başka bir dua sure var mıydı okuduğun, merak ettim de ...

:) o zaman kendin oku canım , Allah gönlüne göre versin inşallah...

maşallah canım, bir yastıkta kocatsın Allah, darısı başımıza, bizim için de dua eder misin ... :)

secdede iken bu şekilde dua ettin öyle mi? başka bir dua sure var mıydı okuduğun, merak ettim de ...

tesekür ederim canim. Rabbim cümlemizin gönlüne göre hayirli bir es nasip etsin. Ramazanda burada bir topikte yapilan bir dua vardi onu yapmistim. Bunuda yapacagim adetim biter bitmez.

cnm çok sağol ederim tabicnm herzman çok dua ediyordum 2 sene boyunca çok dua ettim ama ogün artık çok bunalmıştım öyle içten dua etmişimki demekki kabul oldu çok şükür Allahıma kulun Allaha en yakın olduğu yer secdedeki haliymiş birde bi dua okumuştum ama şimdi unuttum bılunca yazarım inş. hayırlı eşler nasip olur inş. herkese

Rabbim hepimize en hayırlı ve tez zamanda nasip eder inşallah.
Insann içindeki bu yalnizlik hissi ve sevme sevilme ihtiyacı cok zor.
belki daha çok zamani var belki hic nasip olmaz bilmiyorum ama inş bu istek ve boşluk daha fazla acitmaz içimi.
Ben de reglim bitsin taha süresine başlayacağım. Kizlar bana da dua edin.

Son düzenleme:
Allahim hakkimdaki hayirli kisiyi aramizdaki engelleri de kaldirarak nasip et allahim diyerek her namazin ardindan gercekten icten gelerek dua ettim..Allah ta kabul etti.

canm taha süresinin tamamını mı okunacak?

birde okumadan önce namaz kılınacakmı

BUNU BULDUM NETTEN TAHA SURESİ OKUMA ŞEKLİ EVLİLİK İÇİN DİYOR;

Hayırlı evlilik yapmak isteyenler bu dua usulünü yapabilirler.

Duanın üsülü şöyledir
Önce boy abdest’i alır ardından 6 rekat namaz kılar Allah rızası için bu işlemi yatsı namazından sonra yapsanız daha iyi olur.

Önce Allaha hamd edilir ve salavat okunur.

Ardından 7 defa ‘Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut’imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî.” okunur.

Sonra Taha süresinin ilk 12 ayetini 21 defa okur
Tekrar salavat okunur ve dileğiniz söylenir.
Daha sonra 7 gün boyunca her vakit namazın arkasından, 7 defa‘Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut’imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî.” okunur. Taha suresinin 12 ayeti 21 defa okur ve salavat okunup dilek tekrarlanır.

Taha Suresi

Bismillahirrahmanirrahim

1. Taha
2. Ma enzelna aleykel kur’ane li teşka
3. İlla tezkiratel limey yahşa
4. Tenziylem mimmen halekal erda ves semavatil ula
5. Errahmanü alel arşisteva
6. Lehu ma fis semavati ve ma fil erdı ve ma beynehüma ve ma tahtes sera
7. Ve in techer bil kavli fe innehu ya’lemüs sirra ve ahfa
8. ü la ilahe illa hu lehül esmaül husna
9. Ve hel etake hadiysü musa
10. İz raa naran fe kale li ehlihimküsu innı anestü naral leallı atıküm minha bi kabesin ev ecidü alen nari hüda
11. Felemma etaha nudiye ya musa
12. İnnı ene rabbüke fahla’ na’leyk inneke bil vadil mukaddesi tuva

bu şekilde tarif edilmiş, doğrusu ben de tam bu şekilde yapmadım çünkü 5 vakit namaz kılmıyorum :KK43: siz böyle yapmaya çalışın...

cnm çok sağol ederim tabicnm herzman çok dua ediyordum 2 sene boyunca çok dua ettim ama ogün artık çok bunalmıştım öyle içten dua etmişimki demekki kabul oldu çok şükür Allahıma kulun Allaha en yakın olduğu yer secdedeki haliymiş birde bi dua okumuştum ama şimdi unuttum bılunca yazarım inş. hayırlı eşler nasip olur inş. herkese

inşallah canım, sağol, darısı başımıza :)

Kizlar bende crsitli dualar okuyorum netten bulmustum.hayirlisi..netten bulanlar nasil buluyorlar sasiriyorum.demek ki kismrti orsdaki guven sevgi olusuyor.benim nerede diye uzuluyorum bazen yasta gidiyor

Kızlar çok korkuyorum evde ve yalnız kalmaktan sanki hayırlı bi insan benimle evlenmiyecekmişim gibi geliyor bana, kuzenlerim teker teker evleniyolar:KK43: bu benim için o kadar zorki anlatamamm:KK43:(((((((((((((((( ...:KK43:((((((((((((((((((((.... benim içinde dua edermisinizz hayırlı bir insanla evlenmeyi çok istiyorumm ama pek olucak gibi durmuyor :KK43:(((( lütfen kızlar çok istiyorum bunu elbette Allah duaları kabul eder O el-Mucibtirr Allahtan ümit kesilmezz..:) Mutlak Hükümdarlık Elinde Bulunan Allah Yüceler Yücesidir ve Onun Her Şeye Gücü Yeter...LÜTFEN KIZLAR BENDE SİZİN İÇİN EDİYORUM HEP....sırf evlenememek korkusuyla depresyona bile girdim bu aralar ruhi bi bunalım yaşıyorum napıcamı şaşırdımmm lütfen kızlar dualarınızı eksik etmeyin :KK43:

mrhba tatlım..durumunda bı degısme var mı su an yazdıklarını yasıyorum..bunalımdayım resmen herkes evlı yas gecıyor kotu bı ruh halındeyım..yaptıgın bısey var mı acaba

Rabbim hepimize en hayırlı ve tez zamanda nasip eder inşallah.
Insann içindeki bu yalnizlik hissi ve sevme sevilme ihtiyacı cok zor.
belki daha çok zamani var belki hic nasip olmaz bilmiyorum ama inş bu istek ve boşluk daha fazla acitmaz içimi.
Ben de reglim bitsin taha süresine başlayacağım. Kizlar bana da dua edin.

haklısın canım yalnızlık cok kotu bı hıs...yaptın mı bu duayı su an nası haytında bı degısıklık var mı pekı..

X