NASIL DUA ETTİNİZ VE EVLENDİNİZ..evli arkadaşlar bekarlarımız için.

arkadaşlar bekarlık bir imtihan.. karşına biri çıksın diye beklersin sonra o hayırlı mı değil mi, ayrılırsın o hüsran :KK43:

evlenen arkadaşlar bekarken evlenmek için dua ettiniz mi ? ettiyseniz nasıl ettiniz neler okuunuz ya da yaptınız..

biz bekarlara hayırlı eşler için ne tavsiyeniz olur dua ibadet manasında ?:26:

Allah eşiniz ve size hayat boyu mutluluklar versin inşallah..

valla kutlu doğum haftasıydı sevgilimden ayrıldım bizim burda bi camii var orda sohbet vardı toplu dualar edildi allah hayırlı eş nasip etsin diye sonra bana 3 gün sonra görücü geldi 5 ayda evlendim ... ama evlilik hiçde sandığım kadar süper bişi diğilmiş !!! hala ayrıldığım sevgilimle acaba ayrılmasamıydım diye düşünüyorum hoş o da evlendi mutsuz umutsuz bişiler neyse ya allah herkese hayırlısını versin rabbim herkesi sevdiğiyle evlenmeyi kısmet etsin ben evlenemedim kısmet diğilmiş :KK43:

olur tabi ki RAbbim cümlemize her ne nasip edecekse hayırlısını nasip etsin hayırlısı değilse hiç nasip etmesin.

Sakın üzülme kndini harap etme ben vaktinde çok yaptım kimseye kulak asmadım ama sen gel bni dinle elinden geldikçe üzülme bu olaya. Senden vazgeçmişse sevdiğin gerçekten sevmemiştir sevgi bu kadar kolay bir bağ değil ki sevgiyi yaratana var edene bakın nasıl kudretli nasıl yüce ondan yansıyan yüreğe düşen bu his bu kadar ucuz bu kadar kolay basit değildir asla, gerçekten sevmek yâri yaradan için sevmek dünyalık nefislikten öte sevmek başka birşey arkadaşlar. O yüzden her hissimizi yada bize gösterilen her itinayı ilgiyi sevgi sanmayalım RAbbim gerçek sevdayı hakkıyla hak edenle hak ettiğimiz gibi yaşamamızı nasip etsin.

Sizler de beni duanızda unutmayın arkadaşlar evlenecek bir sevda bulmak zor doğru kişiyi bulmak zor ama bu evlilik nişan vs evreleri hazırlıkları da zormuş vesselam :KK1::nazar::nazar::nazar: bol bol dua edin sizlerde dualarımdasınz inşAllah.

Allh yar ve yardımcın olsun canım bir kardeşim daha oldu gönülden uzakta da olsa:)

valla kutlu doğum haftasıydı sevgilimden ayrıldım bizim burda bi camii var orda sohbet vardı toplu dualar edildi allah hayırlı eş nasip etsin diye sonra bana 3 gün sonra görücü geldi 5 ayda evlendim ... ama evlilik hiçde sandığım kadar süper bişi diğilmiş !!! hala ayrıldığım sevgilimle acaba ayrılmasamıydım diye düşünüyorum hoş o da evlendi mutsuz umutsuz bişiler neyse ya allah herkese hayırlısını versin rabbim herkesi sevdiğiyle evlenmeyi kısmet etsin ben evlenemedim kısmet diğilmiş :KK43:

canım çok üzüldüm gerçekten:KK43: inşallah Rabbim herkese hem sevdiği hem de hayırlı eşler nasip eder. hakkında hayırlısı olsun inşallah geleceğin geçmişinden daha hayırlı olur. evlilikten ziyade dediğin gibi sevdiğin kişiyşe hayırlı bir ömür inşallah nasip etsin Rabbim..

valla kutlu doğum haftasıydı sevgilimden ayrıldım bizim burda bi camii var orda sohbet vardı toplu dualar edildi allah hayırlı eş nasip etsin diye sonra bana 3 gün sonra görücü geldi 5 ayda evlendim ... Ama evlilik hiçde sandığım kadar süper bişi diğilmiş !!! Hala ayrıldığım sevgilimle acaba ayrılmasamıydım diye düşünüyorum hoş o da evlendi mutsuz umutsuz bişiler neyse ya allah herkese hayırlısını versin rabbim herkesi sevdiğiyle evlenmeyi kısmet etsin ben evlenemedim kısmet diğilmiş :KK43:

allah herkesi sevdigine kavustursun allah acısın bizlere.sevdiğimizin yokluğuyla sınamasın bizleri.allah yardımcın olsun

hep beni adam edebilcek bana söz geçirebilcek birini isterdim her gece dua ederdim bunun için çünkü bilirim ben erkek kısmını ezikliyorum ve altımda ezilen birini ben hayatım boyunca çekemem laf söz dinletmesi lazımdı bana ve çok şükür dualarımdaki erkek çıktı karşıma benim adam tam aynen öyle oldu adam oldum efendi oldum daha hayatıma girmesiyle beraber hanım hanımcık oldum ve bu çok hoşuma gidiyor... :) bi yandanda bi çok bayan biz böyle adamı çekemezdik diyor rabbim dağına göre kar veriyor işte herkesin kısmeti kendine güzel ve özel inşallah rabbim herkese nasip etsin bu duyguyu kısmetiniz hayatınıza girdimi herşey bambaşka oluyor ve bi anda oluyor nasıl olduğunu anlamıyorsunuz :) dua edin çok dua edin hayırlısını isteyin zaten günü geldimi çıkıcak karşınıza :)

evet nasip etmeyeceği şeyi hayal ettirmez diye biliyorum bende. çok sağol canım inşallah yapabilirim. bana da aklına gelirsem dua et hayırlı çok sevilip seveceğim bir eş..Rabbim sana da sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin inşallah bebeğinizi :KK49:

ben böyle düşünmüyorum. 2 sene boyunca dua ettim ama olmadı. ben de öyle düşünmüştüm demekki dönecek demiştim ama olmadı malesef...

çok garip ben hayırlı evlatlar için dua topiği arıyordum bunu gördüm :)) hemen yazmalıyım dedm.kızlar benim hikayemde eminim hepiniz aynı şeyleri yaşadım diyeceksiniz :) 21 yaşında evlenmeyi düşünmeye başladım.etmediğim dua kalmamıştı.tabi görüşmediğim kimsede kalmamıştı.flörtlerimde oldu.çok ciddi düşündüklerimde.ama nasip olmadı hiçbiri.en sonunda eşe dosta haber saldım görücü gelsin dedim:) yine bi dünya erkek görüşmler vs vs ama benmde tek isteğim yanıma yakışsın diyordum.kimseyi beğenmiyordum..geldik 27 yaşına :))) yani 6-7 yıl öyle salak gibi aradım durdum.birgün büyüklerimden biri dediki.sen öyle yakışıklı arıyorsun ama allah sana yakışıklı birini gönderir ama ahlaksız olur seni döver söver aldatır.o yüzden seçici olma dedi.bende o gündne sonra işyerinin mescidine her gün gider namazdan sonra şöyle derdim... "Allahım bana öyle bir eş ver ki,ona baktıkça seni hatırlayayım,ona baktıkça sana şükredeyim,ona baktıkça iyiki bu benim eşim diyeyim,Allahım senden çok yakışıklı birini istemiyorum.öyle ahlaklı olsunki ; çirkin olsa bile bana güzel gelsin " diye dua etmeye başladım.kızlar 6-7 ay sonra birgün biriyle tanıştım hemde görücü değil :) (okulumuzun pilav gününde) aynı liseden mezun olduğum biriymiş.ama hiç tanışmamışız.görür görmez dedim ben bununla evlenmeliyim oda aynısını düşünmüş :) ertesi hafta pazar o geldi annemle tanıştı.bi sonraki hafta ben annesiyle tanıştım ve 3.haftamızda nişanlandık :) 10 haziran 2012 de evlendik :) 14 aylık evliyim.bebek düşünüyoruz olmuyor :) çok uzattım kusura bakmayın ama ettiğim dualar kabul oldu.o kadar muhteşem gözüküyorki eşim bana ,tabi dışarıdan nasıl gözüküyoruz bilmem :KK66: rabbim hepinize hayırlı eşler versin :)

kısmetimin çokça açıldığı bir dönemde o kadar kişi arasında kimse içime sinmemişti,ısınamamıştım ve hiç biriyle evlilik düşünememiştim..ama evliliği gerçekten çok istiyordum.hatta hayatta ki en büyük korkum evlenememekti..
ama korktuğum gibi olmadı.
sonra gel zaman git zaman
internette bir evlilik sitesine üye oldum

eşimle tanıştım 1 ay sonra nişanlandık
9 ay sonrada evlendik..
1,5 senelik evliyim
ben 25 eşim 36 yaşında ve şükür ki mutluyum eşimle birbirimizi çok seviyoruz
rabbim isteyen herkese nasip etsin
şimdi de hayatta en çok istediğim şey bebek sahibi olmak!
umarım bu dileğimde gerçekleşir hayırlısıyla..:KK49:

çok garip ben hayırlı evlatlar için dua topiği arıyordum bunu gördüm :)) hemen yazmalıyım dedm.kızlar benim hikayemde eminim hepiniz aynı şeyleri yaşadım diyeceksiniz :) 21 yaşında evlenmeyi düşünmeye başladım.etmediğim dua kalmamıştı.tabi görüşmediğim kimsede kalmamıştı.flörtlerimde oldu.çok ciddi düşündüklerimde.ama nasip olmadı hiçbiri.en sonunda eşe dosta haber saldım görücü gelsin dedim:) yine bi dünya erkek görüşmler vs vs ama benmde tek isteğim yanıma yakışsın diyordum.kimseyi beğenmiyordum..geldik 27 yaşına :))) yani 6-7 yıl öyle salak gibi aradım durdum.birgün büyüklerimden biri dediki.sen öyle yakışıklı arıyorsun ama allah sana yakışıklı birini gönderir ama ahlaksız olur seni döver söver aldatır.o yüzden seçici olma dedi.bende o gündne sonra işyerinin mescidine her gün gider namazdan sonra şöyle derdim... "Allahım bana öyle bir eş ver ki,ona baktıkça seni hatırlayayım,ona baktıkça sana şükredeyim,ona baktıkça iyiki bu benim eşim diyeyim,Allahım senden çok yakışıklı birini istemiyorum.öyle ahlaklı olsunki ; çirkin olsa bile bana güzel gelsin " diye dua etmeye başladım.kızlar 6-7 ay sonra birgün biriyle tanıştım hemde görücü değil :) (okulumuzun pilav gününde) aynı liseden mezun olduğum biriymiş.ama hiç tanışmamışız.görür görmez dedim ben bununla evlenmeliyim oda aynısını düşünmüş :) ertesi hafta pazar o geldi annemle tanıştı.bi sonraki hafta ben annesiyle tanıştım ve 3.haftamızda nişanlandık :) 10 haziran 2012 de evlendik :) 14 aylık evliyim.bebek düşünüyoruz olmuyor :) çok uzattım kusura bakmayın ama ettiğim dualar kabul oldu.o kadar muhteşem gözüküyorki eşim bana ,tabi dışarıdan nasıl gözüküyoruz bilmem :KK66: rabbim hepinize hayırlı eşler versin :)

kısmetimin çokça açıldığı bir dönemde o kadar kişi arasında kimse içime sinmemişti,ısınamamıştım ve hiç biriyle evlilik düşünememiştim..ama evliliği gerçekten çok istiyordum.hatta hayatta ki en büyük korkum evlenememekti..
ama korktuğum gibi olmadı.
sonra gel zaman git zaman
internette bir evlilik sitesine üye oldum

eşimle tanıştım 1 ay sonra nişanlandık
9 ay sonrada evlendik..
1,5 senelik evliyim
ben 25 eşim 36 yaşında ve şükür ki mutluyum eşimle birbirimizi çok seviyoruz
şimdi de hayatta en çok istediğim şey bebek sahibi olmak!
umarım bu dileğimde gerçekleşir hayırlısıyla..:KK49:

Allah gönlümdekini hakkımda hayırlı etsin amin.kızlar hikayenizi okudum cok duygulandım Allah mutlulugunuzu daim etsin ve yuvanızı bebişlerle şenlendirsin insallah en yakın zamanda.insallah bende sevdigimle mutlu bir yuva kurarım hayırlısı ile ve bende hikayemi buraya yazarım:KK9:insallah :21::21::21:

Allah gönlümdekini hakkımda hayırlı etsin amin.kızlar hikayenizi okudum cok duygulandım Allah mutlulugunuzu daim etsin ve yuvanızı bebişlerle şenlendirsin insallah en yakın zamanda.insallah bende sevdigimle mutlu bir yuva kurarım hayırlısı ile ve bende hikayemi buraya yazarım:KK9:insallah :21::21::21:

aminnn allah gönlünüzün muradını versin ağız tadı versin :)

inşallah canım dua et ve en önemlisi hayırlısını dile allahtan
banada çok uzak gelirdi evlilik ama 1,5 seneyi devirdik bile

günün en güzel anı eşinle aynı yatağa girip sarılıp uyumak paha biçilemez

mutlu evlilik servet gibi
ama hayrsız eş ise hayatı kabusa çevirmeye yeter:KK47:

inşallah canım dua et ve en önemlisi hayırlısını dile allahtan
banada çok uzak gelirdi evlilik ama 1,5 seneyi devirdik bile

günün en güzel anı eşinle aynı yatağa girip sarılıp uyumak paha biçilemez

mutlu evlilik servet gibi
ama hayrsız eş ise hayatı kabusa çevirmeye yeter:KK47:

aminnn allah gönlünüzün muradını versin ağız tadı versin :)

hep hayırlısını istiyom kuzum hep.insallah bende o günleri görürüm ve buraya hikayemi yazarım.ALLAH yuvanızı hep mutlu etsin ve bir ömür mutlu olun esinizle insallah cocuklarla yuvanız şenlensin.dua ne kadar önemli Allah büyük.cok sagolun Allah razı olsun:KK19::KK19:hepimize agız tadı versin amin

Son düzenleme:
hep hayırlısını istiyom kuzum hep.insallah bende o günleri görürüm ve buraya hikayemi yazarım.ALLAH yuvanızı hep mutlu etsin ve bir ömür mutlu olun esinizle insallah cocuklarla yuvanız şenlensin.dua ne kadar önemli Allah büyük.cok sagolun Allah razı olsun:KK19::KK19:hepimize agız tadı versin amin

rabbim tüm bekarlara ve benim kardeşlerime hayırlı eşler versin amin:) sanada tabiki:) hakkında hayırlısı olsn inşallah:)

rabbim tüm bekarlara ve benim kardeşlerime hayırlı eşler versin amin:) sanada tabiki:) hakkında hayırlısı olsn inşallah:)

amin amin amin allah sevenleri birbirine hayırlı helal eylesin sevdigi olmayanlara sevecegi sevilecegi insanı en yakın zamanda cıkarsın allah tüm bekarlara hayırlı yuvalar nasip etsin hepimize insallah amin:21:

Allah isteyen herkesle beraber bana da hayırlı bi eş verir inşallah , yalnızlık gerçekten Allaha mahsus, evlenmek için cuma suresini cuma günü sela ile ezan arası 18 defa okumak iyimiş diye duydum

Allah isteyen herkesle beraber bana da hayırlı bi eş verir inşallah , yalnızlık gerçekten Allaha mahsus, evlenmek için cuma suresini cuma günü sela ile ezan arası 18 defa okumak iyimiş diye duydum

Aminnn ecmain. Herkesin güzel bir yuvasi olsun insallah. Ben de icinde insallahh

evet yorgunkalp:KK43: arkadaşım için taha suresi okunmuş evleniyor şimdi ama nasıl okundugunu bilmiyor kendisi okumadıgı için aranızda bilen vardır diye danışmak istedim

Son düzenleme:
evet yorgunkalp:KK43: arkadaşım için taha suresi okunmuş evleniyor şimdi ama nasıl okundugunu bilmiyor kendisi okumadıgı için aranızda bilen vardır diye danışmak istedim

bnmde duaya çok ihtiyacım var Taha suresini duydum ama nasıl okunduğunu bilmiyorum ben de sürekli araştırma içindeyim. :KK43:

X