nasıl dayanıcam sıkıştım kaldım

bsryilmaz

Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2019
155
74
31
ne olur konumu sağlık köşesine v.s taşımayın benim derdim bu çünkü. bilenden bilgisi olandan öğrenmek rahatlamak istiyorum.
annem papiller troid kanseri nedeniyle ameliyat oldu, eski konumdan da bakabilirsiniz detayına.
patoloji sonucunda ise sağ lobun tall cell denen daha agresif bi türde olduğu ortaya çıktı.
diğer lob papiiler/folliküler çıktı.
3 ay sonra atom alacak. ben o kadar korkuyorum ki atoma kadar başka bir yerine sıçrar diye.
çünkü o afrasif olan akciğer beyin kemik metastazı yapmayı severmiş. annem bu ihtimalleri bilmiyor bile. ona söyleyemem daha çok korkar.
size sorum bunu bilen var mı atoma kadar ilerleme yayılma olur mu? atomdan sonra bu ihtimaller ortadan kalkar mı?

gözümü kapatıyorum aklımda yatıyorum aklımda kalkıyorum aklımda.
3 aydır birgünümüz düşünmeden geçmedi. destek almak istiyorum ama ilaç kullanmak istemiyorum.
kadere inanıyorum inançlıyım elhamdulillah ama aklım çıkıyo. kontrol edememek, mudahale edememek çok canımı yakıyor. anneme bir şey olursa yıkılırım.
atom tedavisi sonrası vücut taramasında başka yerde çıkar mı diye bile düşünüyorum şimdiden. daha 3 ay var ooff off....

Çok çok geçmiş olsun, anneciğiniz en kısa zamanda sağlığına kavuşur umarım. Sizin için zor olacak belki ama bu süreçte annenize en verimli desteği güçlü durarak verebilirsiniz. Belki psikolojik destek almayı düşünebilirsiniz. Çünkü buraya bile konu açmanız aslında içinizdekileri birileri ile paylaşıp rahatlama bir nevi içini dökme güdüsü aslında. Beslenmenizi, sağlığınızı, motivasyonunuzu eksik etmeyin. Ve asla pes etmeyin. Bu hastalıkla mücadele edip kazanan pek çok örnek var. Siz neden olmayasanız. Dualarım sizinle..

ben hiç güçlü bi insan değilim. bu yıl çok zor geçiyor en başından beri.. 3 aydır da bu hastalık hep gündemimizde. annem için çok korkuyorum, çok

ben hiç güçlü bi insan değilim. bu yıl çok zor geçiyor en başından beri.. 3 aydır da bu hastalık hep gündemimizde. annem için çok korkuyorum, çok
İnanın sizi anlıyorum.. yalnız yanlış bilmiyorsam şayet Tiroid kanseri ölüm riski açısından en düşük risk grubunda. Nereden biliyorum. Amcam’a geçmiş zamanda tiroid kanseri teşhisi konulmuştu önce tiroidin’in kanserli kısmını temizlemişlerdi sonrasında tekrar yenileyince tiroidin tamamını aldılar. O da anneciğiniz gibi Atom tedavisi görmüştü. Maşallah şimdi turp gibi. Bu dediğim ameliyatları olduğunda ben daha ilkokula gidiyordum düşünün.

Zaten siz de anladığım kadarıyla şu an annenizin yaşayabileceği olası ihtimalleri düşünüp kendinize zehir ediyorsunuz her saniyeyi. Sizi anlıyorum annelerimiz çok değerli ama bir durun annenizde sizin korktuğunuz ve olmamasını dilediğiniz durumlar yok. İnşallah olmaz da. Siz ne gerekiyorsa yapın zaten yapıyorsunuzdur da ama bu süreçte kendi sağlığınızı da ihmal etmeyin. Dediğim gibi gerekirse bir uzman desteği alın. Sevgiler..

çok teşekkür ederim sağ olun...

Bir bilgim yok ama bu kanser belasindan bende çok korkuyorum canim dediğim gencecik arkadaşım mücadele ediyor şuan...

Rabbim annecigine şifa versin bunu tüm kalbimle istiyorum....
Sende mutlaka psikolojik destek al canim annenin sana ihtiyacı var çünkü.

rabbim arkadaşınıza da şifa versin inşallah onun hastalığı ne rabbim korusun hemencecik atlatsın inşallah

Bundan yaklaşık 10 ay önce çok sevdiğim bir ablamın troidlerinde boyları küçük partiküller görünmüş. Onunki saldırgsan mıydı çok detaylı bilmiyorum ama Ameliyat oldu sonra değerlerin düşmediği görülünce atom aldı. Atom sonrası kontrolünde değerleri iyi çıktı o da çok korkmuştu internette yazılanlsrdan en son gittiğinde doktor 3 ayda bir kontrole geleceksin demiş. Her gün görüşüyoruz maşallah çok iyi. Bu yaz tekne turuna bile çıktı.

Rabbim annenize de acil şifalar versin, inşallah ablam gibi tek seferde kurtulur.

Neden üç ay sonra neden daha erken değil?

Allah acil sifalar versin. Gercej dert sağlık problemleri zaten en çok aktiflikte burda neden taşırlar bende anlamıyorum. Kaynana, elti derdi daha mi önemli.

Tiroidin hangi türü olursa olsun korkmayın. Doktorum bana kanser olacaksın ama sen sec deseler troid seçerdim dedi. Yani kemo bile almıyorlar bence rahat olun. Bu panik haller sizi hasta eder

Allah acil sifalar versin. Gercej dert sağlık problemleri zaten en çok aktiflikte burda neden taşırlar bende anlamıyorum. Kaynana, elti derdi daha mi önemli.
son derece haklısınız.
dünyada sağlıktan başka önemli hiçbirşey olamaz heleki anne baba sağlığıysa insan kendinden bile vazgeçyor

Tiroidin hangi türü olursa olsun korkmayın. Doktorum bana kanser olacaksın ama sen sec deseler troid seçerdim dedi. Yani kemo bile almıyorlar bence rahat olun. Bu panik haller sizi hasta eder
zaten oldum sağlam bir insan değildm 3 yıl panikatak tedavisi gördö anksiyete bozukluğum var.
aklımda hep kötü şeyler var durduramıyorum beynimi.
sizde de mi troid vardı?

Annem atom aldı, ben de o sıralar hastanede çalışıyordum genel cerrahi profuna sormuştum “kanser olacaksam troid ca olmak isterim, troid ca dan ölen görmedim “ demişti. Şimdi üstünden 8 yıl geçti annem gayet sağlıklı maşallah

inşallah biz de yıllar sonra böyle sağlıklı olabilir çok korkuyoum ve tek istediğim annemin eski sağlığına kavuşması

Lütfen iyi şeyler düşün kötüyü çekme çook geçmiş olsun geçecekte inş zor süreçler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…