Nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum

Chinchilla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2015
15
4
Merhaba hanımlar
Yeni evli sayılırım temmuzda evlendim eşimle bir barda tanıştım orada çalışıyordum. onu tanıdığımda o yeni boşanmış üstüne deli gibi aşık olduğu bir kadın daha vardı hayatında ben yara bandı kafa dağıttığı biriydim sadece onun için, aşık olduğu kadınla arası bozulunca kapıma gelir arası düzelince engellerdi beni , bir yıldan fazla sürdü bu durum tabii çekmediğim acı sıkıntı kalmadı bu süreçte sonunda ayrıldılar daha doğrusu kadın tam anlamıyla terk etti . bu detayları vermemin nedeni beni sevmediğini biliyordum en başımdan beri ama o dürüst olduğundan değil benim kapıma geldiği her seferinde yalan söylüyordu bittiğini beni sevdiğini falan... bu arada benden edindiği çıkar sadece cinsellik veya duygusal anlamda tatmin değildi maddi sorunum yoktu arabam vardı altınlarım , param vardı elini ufacık şey için cebine atmışlıgı yoktur maddi anlamdada kimseden görmediğini bende görüyordu anlayacağınız bu yüzden de dönüp dolaşıp yine bana geliyordu biliyordum tüm bunları ama kendimi kandırmaya ona inanmaya zorluyordum ( bağımlı kişilik bozukluğum ve bibolar teşhisim var) defalarca gel - gitlerden , maddi-manevi- psikolojik sömürüden sonra artık bunun böyle gitmeyeceğini benimle olmayı sürdürecekse benim hayalimin böyle bir hayat ve ilişki olmadığını söyleyerek bana sahip çıkacak aile olacak birini istediğimi veyahut yollarımızı ayıracağımı diyerek ultimatomu verdim o da kabul etti sade nikah kıyıldı malum pandemi zaten ama nikah günü dahi ailesine söylemedi nikahtan iki hafta sonra o da benim zorumla söylendi tam rahatladım acaba ben mi kafamda kurdum acaba sonradan da olsa beni sevdi mi derken ailesinin öğrendikten sonra şaşırmaması çok normal bir şekilde kabullenmeleri ailesinden kimsenin onunla konusurken beni sormaması derken benim bu durumlara ısrarlı cevap istememin sonucunda bana bu evliliğin kağıt üzerinde olduğunu aslında onunla dost hayatı yaşadığımı düşünmem gerektiğini söyleyince mutluluğumda başlamadan bitti tabi bu tartışma sırasında aslında beni sevdiğini ama evlilik istememi yanlış anladığını asıl benim gerçek bir evlilik istemediğimi benim aileme karşı birşey olduğunu ama şimdi konusulunca anladığını (çocuk gibi) tamam o zaman şu saatten sonra benim içinde gerçek evlilik olacak şeklinde toparlamaya çalıştı . iki yıllık flört boyunca beni devamlı kendisine yakıştırmayan ( kendisi iyi bir üniversite mezunu statü sahibi biri, eski eşi ve aşık olduğu kadında öyleydi) aşağılayan adam evlendikten kısa süre sonra aşık olduğu kadına aldığı pahalı hediyeler lüks yeme-içme ve tatil gibi kişisel bankaya olan borçlarını ve çocuğuna ödediği asgari ücretle eş değer nafakayı öne sürerek geçinemeyeceğimizi söyleyip benim barda çalışmaya onun borçları bitene kadar devam etmem gerektiğini söyledi bende pandemi dolayısıyla bu tarz yerler kapanana kadar evliyken dahi çalışmaya devam ettim ( biliyorum, aptalım)ve şu an onu tanıyana kadar yaptığım araba, altın birikimin hepsi erimiş durumda ayrılmayı düşünüyorum artık kendimi kandırabilceğim bir durum veya duygusal beklentim kalmadı kendisinden , zaten ben ayrılmasamda muhtemelen borçları tamamen bitince kendisinin gideceğinide biliyorum.
Sorum şu ;
barlar açık değil bu adamdan şu an ayrılırsam tek kuruşum kalmadı, ailem asla arkamda değil eee herhangi bir işe girecek vasfımda yok (lise terkim ) hoş olsada ülkenin durumu malum vasfın olsada iş yok . O şu an en azından temel ihtiyaçları kira fatura gibi karşılayabilecek maddi refaha ulaştı sayemde yani maddi durumumu toparlamadan ben ayrılamıyorum idare etmem gerek ve nasıl edeceğimi bilmiyorum görmezden gelemiyorum kavga etmek istemesemde beni çok tahrik ediyor tartışmamı bahane edip benim maddi durumum bu haldeyken gitmesindende korkuyorum aynı zamanda soğukta davranamıyorum hem sorun oldugunu anlamasın diye hem de ara ara hislerime veya o an ki duygu durumuma ( manik dönem) yenik düşüyorum bu süreci sizce nasıl idare etmeliyim boşanmam durumunda tazminat hakkım vs nedir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Hayatınızın bu dönemine kadar onsuz mükemmel iş çıkarmışsınız. Tek başınıza dimdik kraliçe gibi bi hayat sürmüşsünüz. O gelmiş herşeyi batırmış. Siz yine yolunuzu bulursunuz. Ama onun bu yol üzerinde sürekli size tümseklik yapmasına izin vermeyin bence.

kendini öyle guzel anlatmışsın ki, çok uzuldum bulunduğun konuma, yapmak zorunda olduğun işe, yaşın doğruysa eğer 26 yaşındaymışsın, eğer filmlerde dizilerde vs görduklerimiz gerçek değilse, işi bıraksan peşine sarabilecek kimse yoksa herşeye temiz bir sayfa açabilecek yaştasın. çok fazla şey kaybetmişsin maddi manevi ama istediğin herşeyi yapabilecek gençliktesin.
keşke bu hayattan bu adamdan bu mesleğinden tamamen kopabilsen.
ben burdan bile kendine yazık ettiğini anladım, inşallah geç olmadan sen de anlarsın.

Yatılı çocuk bakımı, hasta bakımı bulun.. çıkın gidin bu evden.. eğitimmiş vs vs.. siz onu cebinizden çıkarırsınız. adam tam bir kan emici vampir.. kene.. haysiyetsiz.

Yaşım doğru evet o ortamda öyle filmlerde gösterdikleri gibi değil tam olarak benim isteğim bu adama inatla ısrarla yapışmamın tek nedeni işte yazdığım gibi biri bana aile olsun sevsin sahip çıksın oralarda çalışmayayım vs yoksa maddiyat peşinde olsam vardı zaten üstüne ev bile eklenirdi o birikimin ama olmadı işte zorlamamak gerekiyor bazı şeyleri demek ki

Yatılı çocuk bakımı, hasta bakımı bulun.. çıkın gidin bu evden.. eğitimmiş vs vs.. siz onu cebinizden çıkarırsınız. adam tam bir kan emici vampir.. kene.. haysiyetsiz.
Keneye hakaret oldu sanki , bu işi yapan kadınların parasını yiyene (üstelik evliyken ) ne deniyor malum ama işte... baktım bu arada ilanlara ama çoğu yabancı uyruklu ve yine tecrübeli birini arıyormuş vs vs üstelik evdeki eşyalar yeni ve bana ait onun sadece bavulu var iki tane koltuk , beyaz eşyam kaldı bir elimde onuda kaybetmek istemem

Insanin kendisine ettiği kötülüğü kimse ona etmezmiş lafını yasamissiniz resmen.

Lütfen artık kendinize iyilik edin ve uzaklaşın ordan...

Aslında size söyleyecek çok şey var ama olmuş artık .
Keşke evlenmeden önce yazsaydınız enazından gerçekleri yüzünüze çarpacak çok insan olurdu .
Adam olsa da olmasa da maddiyatınıza bir katkı yok enazından boşa gitsin .

İnanmıyorum size derhal bu kan emiciden kurtulmanız lazım, kendinize bile isteye zarar veriyorsunuz resmen.. çok üzüldüm sizin adınıza, zararın neresinden dönseniz kardır..

Siz çok aklı başında birisiniz. Teşhisli rahatsızlıklarınızı bir an önce tedavi ettirip (bu eşinize tavır koyarken de kolaylaştırıcı olur) bu adamdan bir an önce kurtulmaya bakın. Siz hayır kurumu değilsiniz, parazit gibi kullanmış sizi, ama neyseki erken fark etmişiniz çocuk vs olmadan. Kendinizi maddi manevi toparlayınca da âlâsını bulursunuz.

Barda çalışmak derken barmen gibi birşey misiniz yoksa diğer türlü seks işçisi mi? Yani hangi işinize devam etmenizi istiyor.

Sana ayrıl demeyeceğim bosanacaksın zaten farz olmuş. Senden sömürdüğü parayı kurtar bosanirken tazminat talep et mutlaka.
Sen calis didin birikim yap gelsin parazitin teki yesin sonra sen beş kuruşsuz kal o keyfine kaldigi yerden devam etsin.. iyi bir avukatla hallolur bu iş umutsuz olma.

Boşan. Karşı tarafın kusurlu olması gerekiyor sanırım tazminat alabilmeniz için.

Daha cok gencsiniz. Kendinize yatili kalabileceginiz bir is bulun. Sonra bir meslek kursu yapin. Liseyi disardan bitirip uni okuyabilirsin. Ekonomik anlamda ayaklarin uzerinde durmalisin. Bar isi belli bir yasa kadardir, sonra boyle isler bulmakta zorlanabilirsin.

Çok çok zor bir durum. Arabanın parasıyla adam kredi borcunu mu ödedi, belki bunu kanıtlayabilirseniz bir ihtimal maddi tazminat alırsınız ama altınları kanıtlamanız çok zor, bunlar düğünde takılmış şeyler değil faturası olan şeyler de değil... Kendi tasarrufunuzla bağışlamışsınız kaldı ki adam bunu boşanmada inkar edecek, hayır hiç bir şeyi yoktu asıl benim her şeyim vardı birikimim bu evlilik yüzünden eridi diyecek.
Karşılıklı konuşup ben evlenirken şuyum buyum vardı şuan hiç bir şey yok, bana bunları ver anlaşmalı boşanalım ne ben seni ne sen beni çekme deyip ikna edebilirseniz ne mutlu... Ama eğer bunları yapmıyorsa maddiyat için adamın ev/araba almasını beklemeniz gerekecek ki edinilmiş mala katılma rejiminden faydalanabilin. Çekişmeli boşanma davası açarsanız gördüğünüz kötü muameleleri kanıtlayıp adamın ağır kusurlu çıkmasını sağlayıp manevi tazminat ve nafaka alabilirsiniz. Bunun için delilleriniz olmalı. Tanıklarınız olmalı ama bi yandan bakıyorum aileniz arkanızda değil, onlar da tanıklık yapmayacak... Üzgünüm durumunuz biraz bile bile lades olmuş

Taktir ettim azminiz konisinda ama duygularınıza yenik düşmenizde o insan karsisinda yenik düşmemenizi isterim onsuz gercekyem çok güçlüsünuz ne diye duygusu pes para etmez bı insan için bu hayat mücadelesi kendinizi kandırmayın sevgisiz ilgisiz bı adamın yanında bekleyesiniz gidin hiç yoktan bı iş bulun biliuorum iş çok sıkıntılı ya da sabredin yaza kadar barlar açılır korona azalınca girersiniz bı bara evinixi tutarsiniz birikimde yapınca zaten de şükür çocuğunuz olmamış olsaydı saha zor olurdu eminimki yol yakınken vazgeçin genliciliginize yakın önünüzde hiç bı engel Yok

Evden onun gitmesi lazim kavga cikar ve sana bir tane de olsa vurmasini sagla hemen darp raporu alip sikayette bulun bu hem esyalarini kurtaracak hem sana tazminat hakki doguracak. Nafaka bile alinir. Avukatlar var burda kizlar sana amlatir yapman gerekenleri yeterki once su bagimli oldugun hastaligini yen bu adam seni yer sana diyim bol sanslar. Daha yasin cok kucuk elde ettgn kazancinla ne varsa sahip cik. Cay kasigin dahi olsa ona birakma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…