Nasıl başlarım ki söze ?Boşanmayı nasıl yazarım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ilk yıllar el kol şakasıyla vuruyordum, olur ya el kol şakası kız allah seni diye vururuz ya.. ondan rahatsız olan bir eşim var.. 2 yıl kadar uğraştı benimle bıraktım bu el kol durumumu..Baskın bir karakterim var dürüstlüğümle bilinirim.. dostlarımızla sohbet ederken güzel konuştuğm için ve mantıklı bir kadın olduğm için ortamlarda hep dinlenirim..eşim dinlenmemden rahatsızlık duyduğunu belirtiyor sen niye bu kadar baskınsın diyor..buna da dikkat etmeye başladım napiyim ben mi beni dinleyin diyorum napiyiimmm? sevgili olan bir arkadaşmzvar yanımızda öpüştü yanımızda para mevzusundan kavga ettiler ve ben onlarla bir daha görşmek istemediğimi söyledim bana uymuyor dedim .. bundan da rahatsız oldu niye kimseyi beğenmiyorsun genellemesine getirdi bi ara bunu da yaşadık..bana güvenmiyorsun diyor bir de mühendis olacaktım ben 2. üniversityi okuyacaktım örgün eğitim göreceğim diye kıskançlık yapıp beni göndermedi...ben de önümü kestin geleceğime engel oldun dedim bu kavgamızda bunu da dile getirdi hayatına engelim ben dedi.. yolunu kesiyorum dedi.böyle aklıma gelenler.. ilk yıl cocuk düşünmedik 5 yıl boyunca da cocuğumuz cok istememize rağmen olmadı , ikimizin de bir problemi yok doktor kontrolünde tedavi oldum yardımcı oldular fakat yine olmadı bu yıl sonunda aşılamaya karar vermiştim kısmette boşanmak kelimesinin evimizde konuşulacağı varmış

aslında sizde de sorun yok gibi eşiniz belkıde sizin altınızda eziliyor olabılır siz baskın oldıgunuz ıcın.Belkıde tekme mevzusunu da o sebeple erkeklık gururuna bağladı.Bir süre eşinizi bence alttan alın bırakın o yönetsin sizi ilişkınızı hanı ‘ beyim bilir’dıye kadınlar kadar olmasa da sankı güç ondaymıs ızlenımını edınsın.Eşiniz evlılıgınızde kendını pasif hıssedıyor bence. Biraz geri durun bence olaylardan kararlardan kendini iyi hıssetmeye başlasın.Kimse değişmez aslında ama onun ruhuna ıyı gelecek şekılde uyum gosterebılırsınız sız de sevıyorsunuz sonucta.Ikı tarafta severken bırbırını ortada şiddet aldatma vs yokken bu sebepten bıtmesı üzücü bir durum olur bence.

saçma olan ne ? hayatında biri olmadığına eminim.
Canım aynı cümleyi duyarak boşandım biz mutlu olamayız çocuk yokken ayrılalım hayatında biri varsa çabalamayım söyle dediğimde hayır yok diye yeminler ediyordu
Sonrasında annesi yengesi hayatında biri olabileceğine dair bişeyler söylediler hala inanasım gelmiyor
Ama ayrıldık üstüne gitme emin ol fayda etmiyor denemiş biri olarak söylüyorum sonrasında pişman oluyorlar süreyi uzun tutmaya bak derim

haklısın, bunun farkına vardığımdan beri dikkat ediyorum ama az geliyor sanırım biraz daha dikkat etmeliyim pasif kalmalıyım biraz bi süre haklısın..peki bunu uzuun metnimde soracaktım ama buradan sorayım.. evlendiğimizde bize takılan bilezikler kadınların ortak dilinde güvence demek değil midir? bileziklerimi vermiştim ona istemişti araba aldık borç ödedik filan yıllar geçti bi ara dedim ki hazır paramız varken bileziklerimi alabilir misin dedim yaaa acelesi yok dedi , ama benim güvencem o dedim.. yıllardır güvencen benim, bilezikler değil diyip durdu. beni yanlış anladı para pulun ondan daha değerli olmadığını bile bile sürekli bana bu kavgamızda da diyor ki güvencen bileziklerim demiştin hatırlıyor musun ben de ona her kadının güvencesi odur dedim hala bu konuda anlaşamadık dert etmiş etmeye devam ediyor

hakkında hayırlısı olsun güzel insan..yolun açık olsun öncelikle.. hayatında biri mi var demeye gerek duyacak hiç bir şey yapmadı ama ona rağmen bana ilk söylediği şu oldu bana hiç güvenmedin güvenmiyorsun oldu.. ben ona güvendiğimi ispatlayamadım yapsaydı bunları bana sormazdı ki güvenden şikayet etmezdi ki.

Bilmiyorum ya güven Farklı bişey hala düşünmüyorum ben aldattığını bunu oda bilir acaba yüzük yüzük dedikçe zıtlaştı ve güvensizlik mi hissetti
Hakkınızda hayırlısı olsun canım ama sabırlı olmakta fayda var üstüne gitme ve seni özlemesi için şans ver

İyi de burada bir tokat atana hemen boşan deniyor. Bir erkek bunu yapmış olsaydı hayvan vb. sıfatlar sıralanmıştı çoktan. Tekme nedir yahu? Yıllar içinde ani çıkışlarınızdan dert yanmış zaten. Belki gerçekten tükenmiştir. Ama tekmenizin açıklaması olamaz. Tartışma esnasında sinirle el kol yaparsın dokunmadan da siz gayet halka açık bir alanda sergilemişsiniz. Asker arkadaşı gibi. Gerçekten gurur kırıcı.

Bir süre ayrı kalın, sonrası gelişir zaten. Hakkınızda hayırlısı olsun inş.

Zıtlaşmış olabilir haklısın da ben güvendiğimi yansıttığımı düşünüyorum o öle düşünmüyor ... neden böyle bilmiyorum ki hiç üstüne gitmiyorum konuşmayı bitirdik ve işine gitti gelmesini bekliyorum ne diyecek nasıl davranacak bilmiyorum ama bana dediği kimse bilmesin uzak kalalım ben düşüneyim pişman olmak istemiyorum geri dönmek istesem affetmeyeceğni biliyorum tekrar evlenmezsin benimle dedi

Eşinin ve evliliğinin sonuna kadar arkasında olan bir kadın için birkaç bilezik hiçbir zaman güvence değildir. Evet bilezikler senindi ve eşine verdin, sonuçta kocan, araba aldınız sonuçta sizin arabanız.. o benim güvencem’ demek yanlış, keşke sağa sola misafirliğe gidince soruyorlar hani bende beğeniyorum istiyorum falan deyip huyuna gitseydin keşke. Ama bide şuna takıldım, yok tekme attın yok yüzük attı bu boşanma sebebi değil ki, illa ki başka bişey var..

Tekmem ona değmedi ve bu refleksti bende şaşırdım kendime nasıl oldu anlamadım ilk kez yaşadık böyle bir durumu .. gururunu kırmışım öyle söylüyor haklı da

Aynı insanı niye deneyesin ki tekrar olmamış bitmiş ikinci evlilik gereksiz geliyor bana artık ikinciye istiycek adam gitmesin
Yerinde konuşuyor adam mantıklı yani bence uyumlu olun ona

Bence yazdıklarında özellikle ilk cumlelerde çok haklısın ancak adam biraz gururum incindi diye oturup ağlamış yirmi gün küs kalmış ya o kısım bana çok abartı saçma uydurma geldi . Malmi nedir bile dedim içten içe adama.

Aile büyüklerimden kendi ailesinden de duymuşumdur bilezikler kadının güvencesidir diye benim de o kelime dilimde, böyle duydum .araba için bilezikler yetmiyordu kredi çektik ama biliyordum ödeyemezdik lükse düşkün bir eşim var iyi arabaya binmek istedi satacağımızı bilmeme rağmen verdim ve 1 yıl dolmadan sattı... ne bileziği şuan bir tane bir altınım yok yüzüğümden başka eşime kurban olsun altınlar ama düşünse ya biraz bizi ev almak istemiştim şimdi de bilezikleri istemek güvencem demek o kadar mı kırıyor ? Başka şeyleri de yazdım devamını okuyabilir misin

Tekmem ona değmedi ve bu refleksti bende şaşırdım kendime nasıl oldu anlamadım ilk kez yaşadık böyle bir durumu .. gururunu kırmışım öyle söylüyor haklı da

Değmeyen tekmeye mi bu trip? Yine buradan örnek vereceğim ama Tokat atma niyetiyle havada kalan ellere de çok laf edilir. Kızdığı nokta, sinirlendiğinizde elinizden ya da ağzınızdan ne şiddette bir söz, bir hareket çıkabileceğini kestirememesi mi acaba? Yakın çevremde biri var, on numara kadın, on numara eş, güzellik desen moskovlar elini öpsün. Ama bir ani sinirle kadın drakulaya dönüşüyor, çizgi mizgi kalmıyor. Bir erkekten duyulmayacak laflar, kapılar kırmalar... Çok naif yazmışsınız, sizin böyle biri olacağınızı düşünemiyorum da sorun ettiği şey buna benzer birşey mi? Belki birikti ve bu son nokta oldu. Daha önce sizin fark etmediğiniz ama sorun ettiği şeyler varmış bakın. Ama yaptığı saçma. Zaman içinde düzeltmeye gitseydi madem.

Bence bu bahane olmuş. Bu kadar yıkılacak kadar sorunu varsa çözmeyi deneseymiş. Son noktada sürpriz deyip böyle patlamak da ne bileyim, insanın aklına türlü türlü şey sokar, değil mi?

Bence bu bahane olmuş. Bu kadar yıkılacak kadar sorunu varsa çözmeyi deneseymiş. Son noktada sürpriz deyip böyle patlamak da ne bileyim, insanın aklına türlü türlü şey sokar, değil mi?
Aynen öyle .ayrıca el sakalarinsan aslaaaaa hoşlanmayan gururu incinen eşini uyaran bı adam kızın boynunu niye skyor ? Ha madem skyosan verdiğim tepkiye gururu incinecek adam da değilsindir bence

Anlamadın sen, bilezikler senin evet ‘güvencem’ demen yanlış.. Düşünsene adam diyor ki yarın bir gün bişey olsa demek bu bilezikleri alıp gidecek, yoksa bileziklerini istemesen zaten vermezdin doğru. Ben yazını komple okudum, ama o evin içinde ne yaşandığını sadece Allah bilir. Sen babana git ablana git bi süre değerini anlayayım, böyle saçmalık mı olur. Yanlış anlama lüffen kimae kimseye muhtaç değil. Kurtarabilirsen kurtar evliliğini varsa hatan, ama eşin seni gözden çıkarmışsa çok da haklı sebepleri varsa bunu bilemem ...

Hakaret küfür etmedim , değmeyen tekme evet çok yanlış bence ben yaptım maalesef ... naif yazdığım ne anlayamadım nasıl biri olacağımı düşünemiyorsunuz ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…