Nasıl başlarım ki söze ?Boşanmayı nasıl yazarım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana sanki farklı bir durum var gibi geldi. Bu arada benim eşim de koç burcu ve el şakası herhalde en çok sinirlendiği şeydir asla yapmam. Ama bu boşanmak için bir sebep olamaz. Eşiniz de biraz özgürlük arayışı gördüm ben. Yüzük meselesine bu kadar takılmayın. Pislik yapacak olanı o durduramaz. Ama bana asıl garip gelen konu başkasıyla evlenirsin hayat kurarsın vs tarzında konuşabilmesi...Yani bir erkek bunları kolaylıkla diyemez. Bizde şakası bile olamaz. Bana biraz sizden değil de evlilikten bıkmış özgürlük isteyen bir adamın histerik ruh hali gibi geldi

Haklı olabilirsin ama kesinliğini ondan duymam gerek

Pardon ama çocuk oyuncağı mı bu evlilik?
Beyefendinin 3.dile getirişiymiş boşanma meselesini. Boşanılmayacaksa böyle sürekli boşanmanın dile getirilmesine, bu kadar yüz göz olunup, güven yitirilmesine ne gerek var. Her seferinde sizden birşeyler götürür bu.
Peki bir daha boşanma lafı açılırsa ne olacak?
İyice yalama etmiş bunu.
Konu sahibi anladığım kadarıyla seviyorsunuz ama bu şekilde de evlilik yürümez. Beyefendinin her kafası bozuk olduğunda boşanmaya kendi başına karar verip sizi ailenize mi yollayacak böyle. Siz nasıl güveneceksiniz bu evliliğe ve ona?
Bu nasıl bir rahatlık, insan karşıdakinin gururunu, kırılacağını da mı düşünmez.
Ben sizin eşinizi, eşinizin sizi sevdiğinden çok daha fazla sevdiğinizi düşünüyorum. Ve bence bir evliliğin yürümesinde erkeğin daha fazla sevmesi gerekiyor bence.

Ne yapacağınızı nihayetinde siz bilirsiniz ama ona bu rahatlığı vermeyin. Aldığı kararların sonucunu görsün. Siz ve evliliğiniz oyuncak değilsiniz. Dönünce ben düşündüm taşındım boşanmak en doğrusu bizim için deyin bakalım. Zaten seviyor ve pişmansa sizi bu karardan döndürmeye çalışmak için herşeyi yapar.Siz de sizin için neler yapabileceğini görmüş olursunuz. Yok tamam ayrılalım derse zaten çabalamaya değmeyeceğini görmüş olursunuz. Ama ben sessiz kalmanızı ve buna onun karar vermesini (boşanma yada devam etme) tavsiye etmem. Size söykediklerinin neye mal olduğunu, sizde yarattığı tahribatı görsün.
Ne demek ya sevmiyorum boşanalım, sen tekrar evlenirsin falan demeler(ben gerçekten seven birinin böyle şeyler diyeceğini düşünmüyorum) , sonra siz demeden uçak bileti almalar. Oyun oynuyor sanki adam.

Evlilik bilinci yok esinizde. Yazık sizin gibi naif birisi denk gelmiş. Bence çocuk için bekleyin barissaniz dahi çok kaptırmayın kendinizi

Beyfendi 3 kere dile getirdi !
Nasıl güveneceğim bu evliliğe ve ona !
Şimdi ortaya bir soru soracağım tüm okuyanlardan yanıt almak istiyorum çünkü buna ihtiyaç duyuyorum

Her birinize sorum şu : Yarın dönüyorum ve beni havaalanından alacak ...
İster pişman olsun ister olmasın şunları söylemeye karar verdim sayılır .
Ben boşanmaya karar verdim sana güven vermediğimi söylesende ben sana hep güvenmiştim ama bu sefer senin bana veremediğin bir güvensizlik var evet artık sana güvenemiyorum 3 kere yaşattın bunu bize ilerde yine boşanmak istediğini söyleyeceğini duymak istemiyorum en iyisi ayrılmak diyip hiç detaya girmeden konuşmamı bitirmek istiyorum
Bu konuşmayı yapma amacım şu : ayrılmayı isteyen oydu artık ben istiyor olacağım eğer seviyorsa ve güvenmemi istiyorsa ayrı kaldığımız sürede güvenimi kazanmaya çalışsın beni kazanmaya çalışsın
Bu sözlerim karşısında tamam o zaman diyip eşyalarını da toplayıp gidebilir.
(Bu evlilik sürecekse böyle sürmeli )
Peki ya sizce ?

Bence de böyle bir konuşma yapmalısınız.
Tamam derse zaten boşanmayı kafasına koymuş demektir. Siz de bunu görmüş olursunuz.

Sarılmak istersen veya sarılmak isterse karşı koyma sarıl fakat hemen yakınlaşma evet özlemişsindir aynı evin içinde mesafeli durmak zor olacak ama mesafeni koru geldiği gibi seni elde etmesin. (ne demek istediğimi anlıyorsundur)

Yukarı da bahsettiğin sözlerin seni kazanmak yerine terste tepebilir tamam diyebilir ama sen zaten kendinden eminsin ve ayrılalım dediğinde aksini iddia etmeyeceğini söylüyorsun. Dediğin gibi, bitecekse senin istemenle bitsin 3 kere kendisi dile getirmiş bir kere de senden duyulsun bakalım nasıl duyguymuş.
sert bir dille veya nefret edercesine değil de kırıldığını hissettirerek naif şekilde dile getirmeye çalış. Bu sefer gözü korksun hata yaptığının ve kendisi gitmeye kalkıştığında ayaklarına yapışacak birisinin olmadığını görsün.

... az kaldı çocukluğumu geçirdiğim ve bu yaşıma kadar yan yana olduğum adama veda sözleri etmeye az kaldı Allahım güç ver bana

... az kaldı çocukluğumu geçirdiğim ve bu yaşıma kadar yan yana olduğum adama veda sözleri etmeye az kaldı Allahım güç ver bana
Ayrilmayi mi dusunuyorsun?
Bence surundur,sonucuna bak.
Oyle ki agzina bir daha yerli yersiz o lafi alamasin.
Baktin dersini aldi devam edersin.Yoksa herkes yoluna.Bence esinin okkali bir derse ihtiyaci var

Ayrilmayi mi dusunuyorsun?
Bence surundur,sonucuna bak.
Oyle ki agzina bir daha yerli yersiz o lafi alamasin.
Baktin dersini aldi devam edersin.Yoksa herkes yoluna.Bence esinin okkali bir derse ihtiyaci var
Evet söyleyeceğim saatler sonra ... Derse ihtiyaç duyan eşim, kıymetimi bilmedi ben ona kıyamadıkça demek benim kıyamamamı su istimal etti ah ben planlı işler yapmaya zorluyor beni oysa herşeyin anını yaşardım içimden ne geliyorsa veya nasıl davranmak istiyorsam öyle davranırdım dürüstçe açıkça ...
Beni planlı ilerlemeye zorladı işte böyle kıyarak ders vermek gibi bir plana zorladı... İster ayrılma kararıma tamam desin ister demesin severek ayrılacağımı hiç düşünmezdim çünkü ben ya hep ya hiç diyecek kadar SADAKATLİYDİM

Su an duygusalsin,haklisinda.Sabah daha farkli dusunebilirsin.
Bana daha 1 aylik evliyken yasli bir teyze ogut vermisti.
Kocamdir diye gozun kapali guvenme,ailenin sorunlarini anlatma,varini yogunu ortaya dokme demisti.
Dikkate aldim kismen ve pisman olmadim.
Ayrilmazsiniz bu sorunla, sanmiyorum.
Biraz degis,sancagi sen al eline,o cekinsin sagi solu belli olmaz diye..

O teyze çok doğru demiş varımı yoğumu dökmedim ortaya kendimle ilgili bile sadece, duygularımı döktüm ortaya o da yeterince meğer fazlasını anlamış benim sakladığımı da anlasaydı kim bilir nasıl tepeme çıkardı vay be vayyy beee

Sen bu kadar severken ve adam pişman olmuşken sadece gözünü korkut derim. Vazgeçemeyeceğini senin de artık ona kıyabileceğini ayrılmak istediğini söylediğinde hissedecek zaten sana yaşattığını yaşat. Ayrılmak istemiyorsa bu sefer o çabalayacaktır.
Sana yakın davranacağı bariz belli çok katı kuralcı olma onun yaklaşımına göre düşüncelerin belki de yumuşayacak.
bizi de haberdar et son durumundan. bol şans.

...

Beni havaalanından aldı ve valizini hazırla yarın bir yere gideceğiz izne cıktım dedi .. ikinci balayına dedim ki önce konuşalım başladık konuşmaya ... Bana 3. Defadır boşanmak istediğini söyledin ve devamı gelecek bunun sana yemin ettim güvendiğime dair ama artık güvenemiyorum dedim ve sustum başladı o konuşmaya
Saygı duyarım hayırlısı olsun dedi kahvaltımıza devam ettik bir süre sessizlikten sonra ise , bende ikinci balayımızı yaparız diyordum evimizin eşyalarını tamamen değiştiririz yeni bir başlangıç yaparız ..
dedim ki sen hayatında sadece bana kıydın benim sana olan sevgimi kullandın ve kıydın da kıydın ..asla dedi ben sana kıymak istemedim sadece seni de kırmıyorum bilmiyorsun dedi ..
ben il dışına gitmeden önce eve gelmek istemiyorum eve gelmemek için hobi edindim kendime dedin bunu kalbime kıra kıra söyledin ben bu sözleri haketmedim benim bir gururum var daha fazla kırılamayacak kadar az kaldı onu da şimdi kullanıyorum sana nasıl güvenirim dedim .. ben o süreçte işten bunalmıştım ayrılmak istedim işten senin değerini anladım evde ol ama sessiz bile kalsan evde ol istedim o gün bunları söyledim evet çok kırdım seni ama çok serttim gözlerim hiçbişi görmedi çok üstüne gittim haklısın dedi .. hem sen tatile gittin senin planın vardı bi ara gideceğim diyordun gezmeye işte bu da öyle oldu dedi ... sen istedin dedim evimden ayırdn beni tam 2 kere evimden ayırdın .. seninle herşeyi yapmak istediğimi söyledin sevdiğim insanla neden herşeyi yapmak istemiyim ki hem işinden dolayı birkaç saat görüşüyoruz haftanın 6 günü sadece birkaç saat onu bile bana çok gördüğünü ima ettin dedim .. dedim ya dedi bende baş başa kalalım seninle vakit geçirmek için otel ayarladım dedi ama geçti dedi sen kararını vermişsin çöp oldu dedi ama şunu demedi AYRILMA - AFFET - ÖZÜR DİLERİM hiçbirini söylemedi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…