Nankör müyüm kıskanç mıyım neyim bilmiyorum

Ne kadar ki kiranız ay sonunu zor getirmekten sizi üst düzey hayata taşıyacak?

Bence bulmuş bir günah keçisi ona yükleniyorsunuz. Eşimle nasıl gelirimizi artırır nasıl birikim yaparız demek yerine annem versin. Kadın büyütmüş, okutmuş, evlendirmiş birzahmet sıksın o parfümleri. Anne olunca neden herkes Adile Naşit'e bağlıyor? Annemin de baya yüklü gelirleri var. Babamla sürekli yurtdışına gidiyorlar. Hiç aklımdan geçmedi bana ev alsınlar, para versinler diye. Eşimle elele verdik aldık. Yaptığınız seçimlere uygun beklentilere girin.

Anne mısınız bilmiyorum ama kızınızla ilglide bu yorumu yazar mıydınız bilmiyorum öyleyse bakış açınız farklı

Babanızın mirasindan hakkınızı talep etmek en doğal hakkınız. Su ana kadar miras paylaşımı olmadiysa kibar bir dille annenizden mirastaki payinizi talep edebilirsiniz.
Bence her şey açıkça konusulmali siz durumunuzu belirtmeden geciminiz hakkındaki ayrıntıları ve sizin ruh halinizi bilemez. Konustugunuz halde miras paylasimindan kaçırıyorsa da ortaklığı sonlandırma davasi açıp evde hukuken ne hakkınız varsa alabilirsiniz (mahkeme evin degerini belirler,anneye ve size on alim hakki verilerek ev satilir ve payiniz oraninda parayi alirsiniz).
Ama bence annenizden miras paylaşımı isterseniz sizi kırmaya aktır.bizim toplumumuzun sorunu her şeyi acik açık konuşamamak bence.esiniz de annenizle sizin ne konusacaginiza ve iliskinize karismamali, yon vermemeli

Anne mısınız bilmiyorum ama kızınızla ilglide bu yorumu yazar mıydınız bilmiyorum öyleyse bakış açınız farklı
Ben anneyim ve kızım var. Su an onu en iyi biçimde okutmaya, giydirmeye, yedirmeye çalışıyorum. Bağımsız olacak şekilde yetiştirmeye çalışıyorum. Yani ileride gelip anne şöyle ver anne böyle ver dese, veririm varsa ama üzülürüm de nerde yanlış yaptım diye. Hele hasetlendigini bilsem... Biz de 3 kıziz mesela. En aşağı 9 yıllık evli en geç evlenen. Bir gün dahi para istemedi kimse. En istediğimiz turşu işte.guzel kuruyor çünkü. Birimiz ne yazık ki iyi sayilan bir maaşla da gecinmiyor. Ikimizin evi yok. Size hakkınızı istemeyin demiyoruz ama derdiniz o değil ki tam olarak.

1500 kiramız istnblda uygun bir semtte yaşıyoruz aramızdaki fark babanız hayatta ben 3 yasndaydm babam vefat etti lise üni iş hayatı derken evlendim ve tek çocuğum yani kardeş vs yok annem öldüğünde zten bana kalacak onun bilincindeym ama rahat yaşamak için annemn ölmesni beklemek çok canice değil mi ist. Şartlarında bzdw karı koca çalışıyoruz fakat ev almamız hayal bugn en az ev fiyatı 400 bin faiziyle en az 600 bu da ayda 5 6 bin geri ödemek demek 20 sene ki bu hayal şuan anneniz tek olsaydı yaşarken varlk içndeyken size destem olmaz mıydı olmadığnda siz bunu normal mi karşılardınız gerçekten kendmi sorguladığm için soruyorum

Derdim istemeden annemin görmesi aslnda ama istemeden olmayacak belli ki ben bu tarz konşmalardan hoşlanmıyorum ama ne yazkki o duruma geleceğim belliki

Babanız ölünce siz de küçük olduğunuzdan sizin malların idaresi de o gün bu gündür annenize kalmış sanırım. Ama kaç yaşındasınız şimdiye kadar size ait olanı size vermeliydi. Sonuçta geliri iyi ve sizin hakkınızı hala kira yoluyla alıyor olması kabul edilemez. Önce evle ilgili tapuya gidip bir sorun isterseniz. Eğer malları kendi üzerine geçirdiyse büyük sıkıntı dava açmanız gerekir ki bu da can sıkıcı bir durum olur. Ama hala ikinizin üzerinize kayıtlıysa gayet tabi annenizin karşısına geçip (geriye dönük kiraları alamıyorsunuz bildiğim kadarıyla) bundan sonra kiranın şu kadarı (evdeki payınıza göre) benim hesabıma yatacak yoksa yasal yolla almam gerek ki anne hiç öyle bir seçeneği kullanmak istemem. Sen benim annemsin canımsın ama iyi bir gelirin var ve kiranın şu kadarı sana yeter de artar diyeceksiniz. Kiracıyla da görüşeceksiniz ve sözleşmede mal sahibi ikimiziz kiranın bu kadarı bundan sonra bu hesaba yatacak diyeceksiniz. Sizde o gelirle ev mi alıp taksit ödeyeceksiniz, bebek için hastane giderine mi sayacaksınız onu da siz bilirsiniz. İsterseniz sata da bilirsiniz ama madem iyi bir kira getirisi var ben sizin yerinizde olsam kirasıyla yeni bir ev alırım bir yandan iyi muhitte ki hissesine sahip olduğum evimde durur. Annenizden çok şey beklememelisiniz bu kadar yıl size bakmış büyütmüş ama hakkınız olanı alıp istediğiniz gibi tasarruf etmek de sonuna kadar hakkınız. Rabbim hayırlısıyla iyi sağlıklı evlatlar ve sıcak huzurlu maddi olarak yıpranmayacağınız bir yuva nasip eder inşallah. Burdan da sizi kınayanları kınıyorum. Evet annesi bakmış ama doğurup bakmak annenin seçimi ve bu bakımı esnasındaki masrafları da yıllardır gelir elde ettiği evden çıkartmış. Tabi emek parayla satın alınamaz ama anne olmak emek vermek demek. Bu bilinçte ve sorunlulukta değilse çocuk yapmasaymış. Bende boşandım ve 2 çocuğum var çok şükür bakıyorum ve ilerde bana baksınlar diye bakmıyorum. Ya da ben her türlü malı yaşlılığımda da kullanayım evladım da ona verdiğim emeklere saysın diyemiyorum. Konu sahibinin annesi de sevgilisinin sözüne bakmayacak ve evladının hakkını verecek. Gönül hoşluğuyla vermiyorsa da evladı kanuni yollardan hakkını alacak. Yaşlanınca da evladı olmanın sorumluluğunu alacak ve annenin gönlünü hoş tutacak. Hayat aynı döngüyü hepimize sırasıyla yaşatıyor. Yapıp yapmamak da kişinin vicdanına kalıyor. Ama ben sizi haklı buldum. Anneniz de siz de hayatı kendi olanaklarınızla yaşamakta özgürsünüz ama sizin hakkınız size hiç verilmemiş. Sonuna kadar hakkınızı arayın diyorum ben.

Bu yazdıklarınıza iki taraftan bakacak olanlar olacaktır. Birinci grup içinde değilim. Fikrimi söyleyeyim kötü bi insan yada fikirleriniz kötü değil. Beklenti içine girdiğiniz insan sizin bu hayatta ki en yakınınız anneniz Böyle düşünmeniz böyle hissetmeniz çok normal. Ben de sıkıntı içinde olsam annemin evi olsa iki ev alınacak potansiyeli olsa 3 maaşı olsa herkes gibi sizin gibi beklenti içine girerim. Anne kız ilişkiniz nasıl tabi bilmiyorum ama belki de açıkça konuşmalısınız maddi durumun sizi yıprattığını ondan destek beklediğinizi ona ihtiyacı olduğunuzu hissettirin.

Kirada oturmak niye sürünmek oluyor ben anlamadım.
11-12 yıllık evliydik ilk evimizi aldığımızda üstelik eski bir evdi.
Herkesin annelik anlayışı, fedakarlık seviyesi farklı.
Kendi bakış açınızla annenizden beklenti içinde olmak yerine açıkça miras hakkınızı isteyin.
Kendinizi doldurup, mağdur edebiyatına girmeyin.

ri
Toplam gelirinden bahsedyorm 4 bin kiradan alıyor çalşyor ve babamdan maaşıda var aylk geliri 10 bin annemin

anneniz yeterince fedakarlık yaptığını düşünüyo demekki. artık kendisi için yaşamak istiyo. kendi gelirini istediği gibi harcar. çok müşkül durumdaysaniz bir süre kirayı kendiniz kullanmak istediğinizi söyleyin.

benim de oğlum var. ben şu an yaptığım fedakarlığı mesleğini edinip evlenmiş çocuğuma yapmam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…