Nankör müyüm kıskanç mıyım neyim bilmiyorum

Anne mısınız bilmiyorum ama kızınızla ilglide bu yorumu yazar mıydınız bilmiyorum öyleyse bakış açınız farklı
Anneyim. Bakış açımız farklı ama konu sahibinin annesiyle farklı. Ben zaten kızımın ihtiyacı varsa o istemeden verirdim ama bu bir zorunluluk değil. Kimse kimseye bişeyler yapmak zorunda değil. Kişi seçimini yapmış,evlenmiş çok ciddi sıkıntılar olmadığı sürece maddi yardım beklemesi yanlış olan.

Bu yoklukta ne çocuk hasreti çekiyosunuz annenize güvenip evlenmişsiniz bide kime güvenip çocuk yapçaksınız ?
Karı koca çalışıp kira verenlerde çocuk sahibi olablr diye düşünüyorum ki zaten çocgmda olmuyor doktora gdyrz surekli 30 yasndayım tabiki anne olmkta istiyorum çocuğumu açlktan öldürmem sanırım :)

Bu yoklukta ne çocuk hasreti çekiyosunuz annenize güvenip evlenmişsiniz bide kime güvenip çocuk yapçaksınız ?
3 senelk evliyim 7 senedir çalışıyorum ve üni mezunuyum yani kimseye güvenmiyorum konumun güvenmekle ilgisi yok annemn verdigi aidatla ev geçindirmiyoruz tabiki durumum daha farklı anladığınızdan

Merhaba ben istnbln iyi bir semtinde doğdum büyüdüm ve sevdiğim adamla evlendim standart bir hayatm var 3 yasnda babasız kaldım annem henz 27 yasndaydı ve çalışan bir kadındı evlenmedi hayatına evleneceği adamlarda girmedi açıkçası herneyse şuan annem 54 yaşında hala çalışıyor son derece dinamik genç ruhlu bir kadın bir senedir erkek arkadaşı var aynı evde yaşıyorlar annemm bana yakın oturuyodu fakat şuan uzakta adamn yanında hsonları geliyor ki hiçi ben çalışıyorum pek görüşme şansmz yok zten gelsede ben maddi olarak kirada oturuyorum 2 kişi çlışp hayata tutunmaya çalışıyoruz bir yandanda 3 senedir çocuk hayaliyle dr dr geziyoruz annemn sevgilsnn mesleği son derece iyi annemn kirada dairesi 3 maaşı var adam zaten karı koca çalştğmz paranın 2 katını alıyor yani bir elleri yağda bir elleri balda desem yalan olmaz altlarında arabaları hayatın tadını çkarıyolar bzm öyle bir imkanmz yok birimiz kira faturalar birimz ev geçndrmeye çalışıyor yani bzm gençliğimz skntı içnde geçiyor annemm adına mutluyum fakat maddi hiçbr desteği olmyor şu olyor aidatımızı veriyor 200 tl bunun dşnda hiçbrşey yapmyor sizce ben kötü düşünceli bir insan mıyım bu arada annemn dairesini satp 2 daire almak istedm senelerce biri anneme biri bana yetmeseydi kendim kredi çekecektim eksik kalan tutar için fakat olmadı hayatna giren adam annemi vazgeçirdi bu düşünceden ve ev alma imkanmzda yok bizm sizce bu durum normal mi buna alışmalı mıyım yani ben hep skntı içnde yaşayacgım fikrine kendimi kabllendirmem mi gerek yoksa beklenti içinde olmakta haklı mıyım çünkü gerçekten kendimi kötü fikirli bir insan gbi görmeye başladm inanın ben üstüme iki parça kıyft alamazken annem bir pafme dünya para veriyor ağrıma gidiyor açıkçası yada ben kötüleştm bilmiyorum
Çokta haksız değilsin en azından yarım kirayla annenın o evde oturabilirsin

Eşinizin ailesinden de aynı beklentileriniz var mı yoksa sadece 27 yalında eşini kaybetmiş en güzel yaşları yalnız ve zorluklarla geçmiş 50 yaşından sonra anca biraz mutlu olmuş zavallı annenizden mi bekliyorsunuz
Eşimn ailesnde evi var anneside babasıda hayatta ve 3 kardeş yani benm durumum gibi degller ben 3 yasnda babasz kaldım 4 bin tl kira getirisi olan iyi bir semtte bir milyona satışacak daireden bahsediyorum babamdan kalan ve annemn 3 maaşı var ayda geliri 10 bin bense kira veriyorum ve ay sonunu zor getiriyorum zavallı kim sizce mağdur edebiyatı yapmak degil amacm ikimzde çalışyorz ben kendmi eleştiriyorum bu şeklde düşünerek kötü bir insanmıym yoksa hakkm olanı mı düşünüyorum tek amacm bunu anlayablmek yoksa tekim er geç zaten bana ait olacak biliyorum ama buna 50 yaşmda sahp oldğmda koskoca gençliğim kira ödeyerek geçecek anlatabildimmi bilmiyorum

Eşimn ailesnde evi var anneside babasıda hayatta ve 3 kardeş yani benm durumum gibi degller ben 3 yasnda babasz kaldım 4 bin tl kira getirisi olan iyi bir semtte bir milyona satışacak daireden bahsediyorum babamdan kalan ve annemn 3 maaşı var ayda geliri 10 bin bense kira veriyorum ve ay sonunu zor getiriyorum zavallı kim sizce mağdur edebiyatı yapmak degil amacm ikimzde çalışyorz ben kendmi eleştiriyorum bu şeklde düşünerek kötü bir insanmıym yoksa hakkm olanı mı düşünüyorum tek amacm bunu anlayablmek yoksa tekim er geç zaten bana ait olacak biliyorum ama buna 50 yaşmda sahp oldğmda koskoca gençliğim kira ödeyerek geçecek anlatabildimmi bilmiyorum
Iste anneniz de bu rahata 50 yaşında anca ermiş. Sabahtan beri zaten insanın rahata erdiği yaşlar bunlardır dedik. O da her zaman olmaz tabii. Ya da zengindir genç yaşta da erer ama onlar şanslı azınlık. Yani kendinizle celisiyorsunuz. Keşke anneniz verse de hakkınızı bir görseniz ayda 1500 ile parfumler,montlar alabilecek misiniz

Haklısınız bence evi satıp 2 ev alsanız biri annemizin biri sizin olsa kiradan kurtulursunuz. Zaten anneniz durumu iyi olan biriyle birlikte neden sıkıntı çekiyorum diye düşünmeniz normal bence. Hiç konuştunuz mu annenizle
Evet hatta evi satacaktı sonra hayatna bu adam girdi virüs fln derkn yalan oldu zaten pekte niyeti yoktu satp 2 ev almya nedense

Eşinizin ailesinden beklentiniz yok mu peki
Neden sadece annenizden bekliyorsunuz
izmirlibjkkartal .!.:
Eşimn ailesnde evi var anneside babasıda hayatta ve 3 kardeş yani benm durumum gibi degller ben 3 yasnda babasz kaldım 4 bin tl kira getirisi olan iyi bir semtte bir milyona satışacak daireden bahsediyorum babamdan kalan ve annemn 3 maaşı var ayda geliri 10 bin bense kira veriyorum ve ay sonunu zor getiriyorum mağdur edebiyatı yapmak degil amacm ikimzde çalışyorz ben kendmi eleştiriyorum bu şeklde düşünerek kötü bir insanmıym yoksa hakkm olanı mı düşünüyorum tek amacm bunu anlayablmek yoksa tekim er geç zaten bana ait olacak biliyorum ama buna 50 yaşmda sahp oldğmda koskoca gençliğim kira ödeyerek geçecek anlatabildimmi bilmiyorum

Evet hatta evi satacaktı sonra hayatna bu adam girdi virüs fln derkn yalan oldu zaten pekte niyeti yoktu satp 2 ev almya nedense
Alışkanlıkları komşuları anıları.. Bir evi satmak kolay değil ki.
Aidatınızı ödüyormuş bu bile iyi niyetli olduğunun göstergesi.
Kesinlikle bekkentileriniz yanlış. Aile kurmuşsunuz ve o evi geçindirme kısmı sadece size ve eşinize ait

Gençliğinizi kirada geçirme konusunu da imkanları da eşinizle önceden konuşmuş olmanız gerekirdi.

Eş ailesi 3 çocuklu diye onlar yardım etmese de olur ama annem tek yaşıyor evi satsa düşüncesi çok yersiz bence

Alışkanlıkları komşuları anıları.. Bir evi satmak kolay değil ki.
Aidatınızı ödüyormuş bu bile iyi niyetli olduğunun göstergesi.
Kesinlikle bekkentileriniz yanlış. Aile kurmuşsunuz ve o evi geçindirme kısmı sadece size ve eşinize ait

Gençliğinizi kirada geçirme konusunu da imkanları da eşinizle önceden konuşmuş olmanız gerekirdi.

Eş ailesi 3 çocuklu diye onlar yardım etmese de olur ama annem tek yaşıyor evi satsa düşüncesi çok yersiz bence
Annemn 2 ev var birindr yasıyor küçük evde diger ev kirada 4 bin geliri var yani zaten o evde yasamıyor sadece kirasını alıyor

Muhtemelen annenizin babanızı kaybettiği yaşlardasınız.
Eşinizle el ele verdiğiniz bu hayatın sizi yorduğundan sikayet ediyorsunuz.
Küçük bir çocukla yapayalnız kalmış, hem kendinize hem ona bakmak zorunda değilsiniz şuanda.
O yılların nasil geçtiğini bir tek Allah bilir.
Belki de anniz hayatını yaşamak isin sizin büyümenizi bekliyordu.
Sizi üvey babaya muhtaç etmeden büyütmüş olması bile ömür boyu minnet duymanız için yeterli.
Empati yapmalısınız.

Merhaba ben istnbln iyi bir semtinde doğdum büyüdüm ve sevdiğim adamla evlendim standart bir hayatm var 3 yasnda babasız kaldım annem henz 27 yasndaydı ve çalışan bir kadındı evlenmedi hayatına evleneceği adamlarda girmedi açıkçası herneyse şuan annem 54 yaşında hala çalışıyor son derece dinamik genç ruhlu bir kadın bir senedir erkek arkadaşı var aynı evde yaşıyorlar annemm bana yakın oturuyodu fakat şuan uzakta adamn yanında hsonları geliyor ki hiçi ben çalışıyorum pek görüşme şansmz yok zten gelsede ben maddi olarak kirada oturuyorum 2 kişi çlışp hayata tutunmaya çalışıyoruz bir yandanda 3 senedir çocuk hayaliyle dr dr geziyoruz annemn sevgilsnn mesleği son derece iyi annemn kirada dairesi 3 maaşı var adam zaten karı koca çalştğmz paranın 2 katını alıyor yani bir elleri yağda bir elleri balda desem yalan olmaz altlarında arabaları hayatın tadını çkarıyolar bzm öyle bir imkanmz yok birimiz kira faturalar birimz ev geçndrmeye çalışıyor yani bzm gençliğimz skntı içnde geçiyor annemm adına mutluyum fakat maddi hiçbr desteği olmyor şu olyor aidatımızı veriyor 200 tl bunun dşnda hiçbrşey yapmyor sizce ben kötü düşünceli bir insan mıyım bu arada annemn dairesini satp 2 daire almak istedm senelerce biri anneme biri bana yetmeseydi kendim kredi çekecektim eksik kalan tutar için fakat olmadı hayatna giren adam annemi vazgeçirdi bu düşünceden ve ev alma imkanmzda yok bizm sizce bu durum normal mi buna alışmalı mıyım yani ben hep skntı içnde yaşayacgım fikrine kendimi kabllendirmem mi gerek yoksa beklenti içinde olmakta haklı mıyım çünkü gerçekten kendimi kötü fikirli bir insan gbi görmeye başladm inanın ben üstüme iki parça kıyft alamazken annem bir pafme dünya para veriyor ağrıma gidiyor açıkçası yada ben kötüleştm bilmiyorum
Siz de 54 yasina gelince rahat edersiniz. Anneniz gibi calisip didinip bir seyler elde edersiniz.

Ben konu sahibini haklı buluyorum
Kadın evlenmemiş sizi büyütmüş yazanlar olmuş amenna
Ama büyütüp evlendirince bitiyor mu annelik ?
Ben şahsen kızım o durumda olsa uyuyamam

Konuş diyenler olmuş sen anlat bilmiyordur diyenler
Bence bilmemesi imkansız
Ama yine de uygun bir dille konuşabilirsiniz konu sahibi

Ve totale bakınca ölüm hak miras helal konu sahibinin hakkı yenmiş bence

27 yaşında tek başına çocuk büyütmüş çalışmış çabalamış şimdi de hayatını yaşıyor. Siz iki kişisiniz sizde çalışıp biriktirin istediğiniz şeyi yapın. Kadın yıllarca fedakarlık yapmış hala yapsın istiyorsunuz. Babanızdan kalan bir miras varsa annenle konuşup payını istersin ama geri kalan hiçbir şeyde gözünün olmasına hakkın yok. Ya sizi çok zor durumda görmüyor da ya artık umursamıyor olabilir. Ben tek başıma bu günlere geldim onlar da 2 kişi başının çaresine baksın diyor olabilir

X