namaza baslamak

pembesu33

bayan pozitif :)
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2014
2.635
2.289
Kizlar uzun zzamandir namaza baslamak istiyorum ramazan ayinda baslamistim sonra biraktim ama birakmak istemiyorum esim de kiliyor ona hayran kaliyorum ama kalkip onunla kilmiyorum sadece baslicam demekle kaliyorum. Bunu nasil yenebilirim varmi namaza baslamak isteyenler seytani öldurmek isteyenler.. imtihanlarim siraya bindi sanki ve ben artik namaza başlayıp Allaha dua etmek istyorum...

Eşinin namaz kilmasi büyük nimet bence
Beraber kilarsiniz
Ne şartta olursa olsun namazlarımi kilicam diye kendinize bi söz vererek başlayabilirsiniz :KK66:

Namaza baslamak diye bisey yok bence

Alisana kadar Bazen kilarsin bazen kilmazssin

Bi baslayip 5 vakit tutturamayinca baslamamais mi oluyo?

Yani sabahi kilmadin diye oglen kabul olmuyo diye bi durum yok,

her vakit ayri degerlendiriliyor,

Once Kolay zamanlarda kilarsin, sonra alisinca herzaman kilarsin

Kizlar uzun zzamandir namaza baslamak istiyorum ramazan ayinda baslamistim sonra biraktim ama birakmak istemiyorum esim de kiliyor ona hayran kaliyorum ama kalkip onunla kilmiyorum sadece baslicam demekle kaliyorum. Bunu nasil yenebilirim varmi namaza baslamak isteyenler seytani öldurmek isteyenler.. imtihanlarim siraya bindi sanki ve ben artik namaza başlayıp Allaha dua etmek istyorum...
Bende senin gibiyim canım bi türlü tam kilamiyorum.. ama her sabah ezanla beraber uyaniyorum kendimi motive etmeye çalışıyorum demek Allah benim namaz kilmami istiyor diye :) böyle kendini motive edebilirsin kırk gün kilinca bidaha birakmazsin derler sık dişini zorla kendini. Ben bide hamileyim nefes nefese kalıyorum kılarken ama kildiktan sonra çok büyük bişey basarmis gibi hissediyorum çok mutlu oluyorum :) motive et kendini devamli şeytanla savastigini düşün kildiktan sonra onu yendigini Allah a bir adım daha yaklastigini hisset. Eşine söyle seni de kaldirsin hadi namaza diye mesela hedefler koyun söyle eşine mesela 40 gün kilarsan sana bir hediye alsın eşinin de desteği önemli. Senin gibi kılmak isteyen arkadaslarinla birbirinizi uyarın namaz vakitlerinde hep beraber yapın. Eşinle aksamlari yarım saat Namazla ilgili hadisler okuyup üzerinde tartışin. Inşallah hiç bırakmayız namazlarimizi :)

Evet kizlar oyle yapiyorum tabiki kabul oluyor her vakit farzi ayridir ama sabah namazlari nasil biseydir yaa seytan nasil bastiriyor esimi sbh namazina uyandiriyorum diyor sende kil hadi gel seytani yen dye ben gozumu acamiyorum nasil seytana yenilmektir bu boyle

Esine soyle canim o kalkip kilmaya gidince hadi sende abdestini al desin. Oyle oyle alisinca birakamazsin zaten. Bi vaktin gececek kilamiycam diye uzulursun.
Bana esim alistirdi. Yoksa bende ha simdi ha yarin baskiycam diyordum ama soylemekle olmuyordu malesef.

Bende senin gibiyim canım bi türlü tam kilamiyorum.. ama her sabah ezanla beraber uyaniyorum kendimi motive etmeye çalışıyorum demek Allah benim namaz kilmami istiyor diye :) böyle kendini motive edebilirsin kırk gün kilinca bidaha birakmazsin derler sık dişini zorla kendini. Ben bide hamileyim nefes nefese kalıyorum kılarken ama kildiktan sonra çok büyük bişey basarmis gibi hissediyorum çok mutlu oluyorum :) motive et kendini devamli şeytanla savastigini düşün kildiktan sonra onu yendigini Allah a bir adım daha yaklastigini hisset. Eşine söyle seni de kaldirsin hadi namaza diye mesela hedefler koyun söyle eşine mesela 40 gün kilarsan sana bir hediye alsın eşinin de desteği önemli. Senin gibi kılmak isteyen arkadaslarinla birbirinizi uyarın namaz vakitlerinde hep beraber yapın. Eşinle aksamlari yarım saat Namazla ilgili hadisler okuyup üzerinde tartışin. Inşallah hiç bırakmayız namazlarimizi :)
Canim malesef arkadaslarim namaz kilmiyor esim cok destekcim ama o beni heo motive etmek istediben kilmadim yani bi gun kildim ikinci gun kilmadim oda pes etti basladgimda cok seviniyor ama ben zaten her sbh onunuyandiriyorum namaza ama kendim kalkmiyorumm seytana uyuyorum galiba

pitircik yıllardır içimde kanayan yaram huzursuzluğum bu benim.31 yaşındayım 12-13 yaşımadan beri namaza başlıyorum 2-3 gün kılıyorum sonra atıyorum sabah namazını kılamadım diyelim ozaman bende ipler kopuyor isteksizlik başlıyor yani illa mükemmel bir şekilde beş vakit kılmazsam olmaz gibi geliyor şeytanın vesvesesi bu biliyrum ama yoruldum artık ..benimde eşim aksatmaz kılar çok üzülüyorum ..iş yerinde imkanımız var çok şükür öğle ikindi ve akşamı kılıyorum burda ama yatus ve sabah namazları eksik kalıyor eve gidince araya başka şeyler giriyor of ne biliyim gençliğim gidiyor hala namazı oturtamadım hayatımda birde evde kılmayıp işteyken diğer vakitleri kılıncada aklıma türlü türlü vesveseler geliyor münafıklık yapıyormuşum gibi Yarabbim sen koru

Eşim namazlarını kılmadıgından sanırım bende bu konuda bır haylı gerılerdeyım :S

Bu kötü huy bende de var halbuki önceden aksatmazdım hiç. Eşime çok imreniyorum hastalıktan ölse dahi kalkar farzını kılar. Çok moralim bozuk benim de bu konuda

ben üniversite son sınıftaydım başladığımda..O zaman bana derler di sen sırf Kpss yi kazanıp atanmak için kılıyosun diye,
dışardaysam eğer kaçırdığım vakitler oluyor ama çok şükür 8 senedir hiç bırakmadım..Özellikle sabah namazını , mutlaka duyarım ve mutlaka kalkarım..
İnşallah sizde başlarsınız ve devamı gelir..

3496_Sabah_Namazina_Nasil_Kalkilir-Cemil_Tokpinar562.jpg

Ben bu kitapla çok motive oluyorum her okuduğumda eksiksiz kılıyorum namazlarımı. Belki sizide etkiler.:KK52:

Evet kizlar oyle yapiyorum tabiki kabul oluyor her vakit farzi ayridir ama sabah namazlari nasil biseydir yaa seytan nasil bastiriyor esimi sbh namazina uyandiriyorum diyor sende kil hadi gel seytani yen dye ben gozumu acamiyorum nasil seytana yenilmektir bu boyle
sabah namazını uyanınca da kılabilirsin.tabi çok geç uyanmıyorsan.
ben çoğunlukla eşimle kılıyorum.
yetişemediğimde de iş yerine gelince kılıyorum.
kılmadığım zaman o borç benim boğazımı sıkıyorda sıkıyor.

X