Namaz günlüğüm

ben hala devam ediyorum namaza ama kimsecikler yok diye yazmiyorum canimm hayirli ramazanlar ve aleykum selamm hoşgeldin 🤗🤗
Merhaba cnm hoşbulduk benim normal vakit namazlarında cok skntm yok şükür ama sabah namazı hep kazaya kalıyor su an ramazan oldugu için sahur yaparsak kılıyorum. Ve önceden kılamadığım kılmadığım yıllar var hep içimde ukte kaldı ne tamamlayabildim ne kafa olarak rahatlayabildim ne zaman niyetlensem cok sürmüyor bi üşengeçlik başlıyor. Sen ne durumdasın peki nasıl gidiyor

Merhaba cnm hoşbulduk benim normal vakit namazlarında cok skntm yok şükür ama sabah namazı hep kazaya kalıyor su an ramazan oldugu için sahur yaparsak kılıyorum. Ve önceden kılamadığım kılmadığım yıllar var hep içimde ukte kaldı ne tamamlayabildim ne kafa olarak rahatlayabildim ne zaman niyetlensem cok sürmüyor bi üşengeçlik başlıyor. Sen ne durumdasın peki nasıl gidiyor
ben aslinda kilip birakiyorum kilip birakiyorum simdi 1 bucuk ay falan olcak işte devam ediyorum birde evde olduğum icin bahanem de yok sabah namazina da kalkmaya alisinca kalkiyorsun ben ilk olarak telefon alarm kurup telefonu biraz uzakta bir yere koyuyorum böylece ayaga kalkip kapatirken zaten uyanmis oluyorum. kaza namazlari icinde her gun mesela ogleyi kildin arkasindan bir oglen kazası kil, ikindiyi kildin arkasindam bir ikindi kazası boyle yapinca zaten hem biter uzun surse bile bıkmadan devam edersin :)

ben aslinda kilip birakiyorum kilip birakiyorum simdi 1 bucuk ay falan olcak işte devam ediyorum birde evde olduğum icin bahanem de yok sabah namazina da kalkmaya alisinca kalkiyorsun ben ilk olarak telefon alarm kurup telefonu biraz uzakta bir yere koyuyorum böylece ayaga kalkip kapatirken zaten uyanmis oluyorum. kaza namazlari icinde her gun mesela ogleyi kildin arkasindan bir oglen kazası kil, ikindiyi kildin arkasindam bir ikindi kazası boyle yapinca zaten hem biter uzun surse bile bıkmadan devam edersin :)
Zaten 40 gün kılarsan devamı gelir inşallah bir bucuk ay olmuş cnm dışarı cıkarken de abdestli çıkarsan muhakkak kılıyorsun yani içinde hemencik bir kılayım hevesi oluyor abdestin oldugu için inşallah devam ettiririz bazen ben gece fln cok yorgun olsamda en azından farzları kılıp yatıyorum borca kalmasından iyidir düşüncesiyle yaklaşık 6 yıldır fln bu şekilde düzenli kılmaya çalışıyorum elimden geldiğince sabah namazları biraz skntı sadece gece gec yattığımız için

Kaza namazlarını da kaba taslak hesapladım 10 yıl kılamadığım varsayarsak regl günlerini çıkarıyorum 1 yılda 84 gün regl çıkarınca 2810 kalıyor her vakit için kılacağım namaz.
Kaza namazı programı var ona da kaydettim ara ara kılına düşüyorum ama cok zor geliyor düzene oturtamadım istek var bende ama nefis mi diyeyim ne diyeyim bilemedim

Screenshot_20200508_154533.jpg
bu da programım cnm silinmişti kaldığım yerden devam ettim sayıları ekledim

Zaten 40 gün kılarsan devamı gelir inşallah bir bucuk ay olmuş cnm dışarı cıkarken de abdestli çıkarsan muhakkak kılıyorsun yani içinde hemencik bir kılayım hevesi oluyor abdestin oldugu için inşallah devam ettiririz bazen ben gece fln cok yorgun olsamda en azından farzları kılıp yatıyorum borca kalmasından iyidir düşüncesiyle yaklaşık 6 yıldır fln bu şekilde düzenli kılmaya çalışıyorum elimden geldiğince sabah namazları biraz skntı sadece gece gec yattığımız için
suoerisn ya 6 yildir devam ediyorsun tebrik ederim
Kaza namazlarını da kaba taslak hesapladım 10 yıl kılamadığım varsayarsak regl günlerini çıkarıyorum 1 yılda 84 gün regl çıkarınca 2810 kalıyor her vakit için kılacağım namaz.
Kaza namazı programı var ona da kaydettim ara ara kılına düşüyorum ama cok zor geliyor düzene oturtamadım istek var bende ama nefis mi diyeyim ne diyeyim bilemedim
bu programdan bdnde de var kazalarim cok fazla

selamün aleyküm kızlar
kaza namazı programı duymamıştım bir bakmam gerek
ben namaza çok geç başladım 19 yaşında idim
fakat elhamdülillah doğumlar arası kendimi toparlayan kadar hep kılmaya çalıştım
bazi zamanlar sadece farzından kıldığım oldu
suan gebelik yaşıyorum ve zor olduğunda bulantı vs yine farzından kılıyorum

sabah namazına kalkabilmek için en en önemlisi yatsı namazından sonra çok eyleşmeden uyumak

bie de adet döneminde bırakanlar oluyormuş çok
onun önüne geçmek için belki adet süresince tesbihat vs yapılabilir

sizleri takdir ediyorum bu bilince sahip olmak dahi bir umuttur bir işarettir

gozumun nuru namaz demiş efendimiz sav inşallah bizler de o nura sahip çıkmayı öğreniriz

Her gün aynı huşu da olmayabiliriz fakat her gün her vakit yine yeniden niyet edelim inşallah

selamün aleyküm kızlar
fakat elhamdülillah doğumlar arası kendimi toparlayan kadar hep kılmaya çalıştım

sabah namazına kalkabilmek için en en önemlisi yatsı namazından sonra çok eyleşmeden uyumak

gozumun nuru namaz demiş efendimiz sav inşallah bizler de o nura sahip çıkmayı öğreniriz

Her gün aynı huşu da olmayabiliriz fakat her gün her vakit yine yeniden niyet edelim inşallah
ne guzel yazmisisn canim tebrik edeerim Allah kıldığın namazlari kabul eylesin insallah ve hayirli bir gebelik geçirmeyi nasip etsin❤️
adet döneminden sonra benimde ilk gunler istek pek olmuyor ama hemen duzeliyorim devam edersem buda rabbimizin bir sinavi işte halbuki farz ve kesin yapmak zorunda olduğumuz bir ibadet keşke tum müslümanlar onem verse namaza

ne guzel yazmisisn canim tebrik edeerim Allah kıldığın namazlari kabul eylesin insallah ve hayirli bir gebelik geçirmeyi nasip etsin❤
adet döneminden sonra benimde ilk gunler istek pek olmuyor ama hemen duzeliyorim devam edersem buda rabbimizin bir sinavi işte halbuki farz ve kesin yapmak zorunda olduğumuz bir ibadet keşke tum müslümanlar onem verse namaza
beni en çok şey etkilemişti
senai demirci bir sohbeti var YouTube da adını unuttum sanırım hayalhanem de mi ne
Üstad Bediüzzaman diyor ki bir risaelsinde "5 vakit iyi hoş güzel ama zor" gibi bir cümle sanırım lütfen doğrusunu bilen düzeltsin tam harfi harfine böyle olmayabilir
senai demirci de diyor ki Bediüzzaman bunu diyor ve bu namazın gerçekten zor olduğunun anlamına geliyor
fakat bu aynı zamanda ona on parmakla sarılmak gerektiğinin de bir işareti
Rabbim layıkıyla yerine getirebilmeyi nasip etsin inşallah hepimize
kaza namazlarına hiç başlamadım : / inşallah bu vesile ile başlarim bende
insanların bir birini yargılamadan teşvik etmesi ne güzel bir şey 😍

senai demirci bir sohbeti var YouTube da adını unuttum sanırım hayalhanem de mi ne
Üstad Bediüzzaman diyor ki bir risaelsinde "5 vakit iyi hoş güzel ama zor" gibi bir cümle sanırım lütfen doğrusunu bilen düzeltsin tam harfi harfine böyle olmayabilir
senai demirci de diyor ki Bediüzzaman bunu diyor ve bu namazın gerçekten zor olduğunun anlamına geliyor
hayal hanemi ve sozler koskunu bende cok severek takip ediyorum 😍 cok güzel Instagram'da da sayfalari var mesaj atmistim hemen cevap verip yonlendiriyorlar,aslinda namaza en cok onem verip hayatimizi ona göre ayarlamamiz gerek 1 vakit bile kaçmamali
inşallah bu yolda daimi ilerleriz gerçekten birakmak istemiyorum hiç simdi zaten okul vs olmayinca da çok rahat kiliniyor bir bahane de olmuyor🌸🌿

selamün aleyküm kızlar

İnşAllah canım ya benim de tek temennim devamlılık ve gecmiş borçların ağırlığından azat olmak. Adetten sonra ben genelde özlemiş oluyorum ibadet etmeyi bir hafta uzak kalınca temizlenince insan daha cok istiyor hevesleniyor. Program cok iyi oluyo en azından nerdeyim ne yol katettim görüyorum ayrıca kaza oruçlarımda var programa yazdım. İnşallah onları da tutmak nasip olur 🤲Rabbim sana hayırlı sağlıklı ahlaklı bir evlat versin sağlıkla kucağına alıp büyütmek nasip olsun inşallah

hayal hanemi ve sozler koskunu bende cok severek takip ediyorum 😍 cok güzel Instagram'da da sayfalari var mesaj atmistim hemen cevap verip yonlendiriyorlar,aslinda namaza en cok onem verip hayatimizi ona göre ayarlamamiz gerek 1 vakit bile kaçmamali
inşallah bu yolda daimi ilerleriz gerçekten birakmak istemiyorum hiç simdi zaten okul vs olmayinca da çok rahat kiliniyor bir bahane de olmuyor🌸🌿
Bende izlemiştim bazı videoları ilk izlediğin günler etkileniyorum sonra hafızam siliniyor sanki hayata dalıyorum. Ömer hocanın vefatı da cok etkiledi beni cok üzüldüm sanki tanıyorum aile dostumuz gibi Rabbim cennet bahçelerine cevirsin kabrini 😔 ben şimdi yatsıyı kılcam inşallah ve kılabildiğim kadar kaza

Yargılamak ne haddimize cnm ama o kadar pişmanım ki kılmadığım zamanlara vakit namazı artık zor gelmiyor bir müddet sonra kazalar öyle olmuyo maalesef inşallah hep beraber bu güzel mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine niyet edip başlayalım çabalayalım

suoerisn ya 6 yildir devam ediyorsun tebrik ederim

bu programdan bdnde de var kazalarim cok fazla
Nasıl ki kazalarımız bir anda değil Yavas Yavas günden güne arttıysa, aynı şekilde Yavas Yavas günden güne azalarak biter inşallah hani diyorum bazen ecel ne zaman gelir bilinmez ama ölsem bile niyetimde hep bitirme çabası vardı Allahım söz vermiştim sana bitireceğim diye. Ben boyle düşünüyorum

Allah'ım daim eylesin inşallah kaç yaşındasın sormama müsade varsa
ben o zamanlar tesettürlü değildim
gittiğim yerde yanıma kıyafet alıyordum çantamda
Ama o ilk gün ki namaz ve huşu bam başka
ınstagram'a bakmadım pek ama YouTube da ara ara vidoelarini izliyorum
özelikle bugünün gençlerine hitap ettiğini düşünüyorum
sosyal medyayı bu anlamda değerlendirir inşallah gençlerimiz 😍😊

Yargılamak ne haddimize cnm ama o kadar pişmanım ki kılmadığım zamanlara vakit namazı artık zor gelmiyor bir müddet sonra kazalar öyle olmuyo maalesef inşallah hep beraber bu güzel mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine niyet edip başlayalım çabalayalım
amiin inşallah
Ah o pişmanlıklar bende de var
Rabbim inşallah kazalarımızıda kılmayı nasip etsin
biz bu konuda eşimle birlikte çok yol kat ettik diye düşünüyorum
evlendigimde ben tesettürlü değildim ama kılıyordum
eşim ramazanda kilip cuma namazına gidenlerdendi
oyle oldu ki evlendik bir ay sonra ramazan eşim namaza başladı elhamdülillah hala devam ediyor
bense Kur'an kursu na gittim ve 9 ay sonra tesettür nasip oldu
o günden bu yana da ilmi açıdan azar azar kendimizi geliştirmeye çalıştık çalışıyoruz
mesul olduğumuz evlatlar var
bir de ne kadar çok öğrenirsek meğer ne kadar az bildiğimizi anlıyoruz

Bekir Develi ile Muhammed Emin Yıldırım siyer dersi anlatıyorlar yotube da yine mutlaka tavsiye ederim
anlatiyorlar ki Efendimiz sav e ilk vahiy geldiğinin ertesi gün Cebrail as gelip namazı öğretmiş
yani bu kadar mühim namaz
😔

amiin inşallah
Ah o pişmanlıklar bende de var
Rabbim inşallah kazalarımızıda kılmayı nasip etsin
biz bu konuda eşimle birlikte çok yol kat ettik diye düşünüyorum
evlendigimde ben tesettürlü değildim ama kılıyordum
eşim ramazanda kilip cuma namazına gidenlerdendi
oyle oldu ki evlendik bir ay sonra ramazan eşim namaza başladı elhamdülillah hala devam ediyor
bense Kur'an kursu na gittim ve 9 ay sonra tesettür nasip oldu
o günden bu yana da ilmi açıdan azar azar kendimizi geliştirmeye çalıştık çalışıyoruz
mesul olduğumuz evlatlar var
bir de ne kadar çok öğrenirsek meğer ne kadar az bildiğimizi anlıyoruz
Maşallah canım azmine eşinle beraber kılmak cok daha güzel olmalı Rabbim bize de nasip etsin 🤲ben bekarken tesettüre girdim Kuranı da cocuk Ken öğrenmiştim ama okumaya okumaya unutmuştum evde youtubedaki diyanetin videolarıyla oğrendim hatim yaptım okuyorum şükür elhamdülillah ama geliştirmek istiyorum özellikle tecvid konusunda kursa gitmek istiyorum bende.

X