Namaz günlüğüm

Ben düzenli kılıyorum. Ama bazı sabah namazları kaciriyorum. Artık bir de kaza namazı kılmak istiyorum. Nasıl başlatabilirsin kaza için

Allah kabul etsin canim, kaçta kalkıyorsun? Güneş doğduktan sonra 9-10 gibi falan tam kilabiliyorsun, belki biliyorsundur. Bir de Kuran’da sabah namazı şahitlidir diyor, bunu okuduğumdan beri bir saat bile uyusam kalkıyorum hemen, epey etkilendim ben ondan

Ben düzenli kılıyorum. Ama bazı sabah namazları kaciriyorum. Artık bir de kaza namazı kılmak istiyorum. Nasıl başlatabilirsin kaza için
günaydın cnım

kaza namazlarını her vakit namazın arkasında kılabilirisin zamanla alışkalık haline geliyorrr

sabah namazını şuan kalkılmıcak bir durum yok aslında güne 7,20 gibi doğarrrr

saatini kur ve saatini uzak yere koyarsan emın ol kalkabilirsinnn

birde namazla ilgili vidolar izlee ister istemez insan etkileniyorrr

Çalısırken kaza için de vakit ayırmak zor oluyor. Laf gelecek diye de korkuyorum. Sabah 6 45 gibi evden çıkıyorum o yüzden hafta ici hep kılıyorum ama haftasonu bazen sabah namazı kalıyor

Çalısırken kaza için de vakit ayırmak zor oluyor. Laf gelecek diye de korkuyorum. Sabah 6 45 gibi evden çıkıyorum o yüzden hafta ici hep kılıyorum ama haftasonu bazen sabah namazı kalıyor
hayırlı cumalra canım

bende senin gibi düşünüyodumm

işyerinde birşey derler mi diye yıllardır öğle namazlarımı eve gidince kaza yapardım

ama şimdi herşeyim (namaz ) hazrıladım getirdim artık kazaya bırakmadan uzun zamandır işyerinde kılıyorum

inşallah sana nasip eder.

benim gibi var mı baslamak isteyen ben eskiden ne güzel kılardim artik çoğumuz evdeyiz bahanemiz yok :) eger yoldas cikarsa beklerim namazlari kildikca yazarız

Bende yeni başladım ama sürekli şeytan dürtüyor kılma kılma diyip duruyor 40 günün geçmesi lazımmış sanırım

Bende yeni başladım ama sürekli şeytan dürtüyor kılma kılma diyip duruyor 40 günün geçmesi lazımmış sanırım
ben cok uzun sure kilip bıraktım malesef o soz dogrumu bilmem tabiki doğru da olabilir şeytan beni de çok durtuyor ama namaz kilinca kendimi sukretmis hissediyorum benim ailemde kötü ornekler var ne yazik ki dünyayı böylesine umursayan insanlari gordukce ben öyle olmak istemiyorum diyorum kendime. hep kilsak bir süre sonra birakmaya kıyamıyosun ondan ziyade surekli vakti gözlüyosun

Dünya rahatı daha ağır basar(nefse) lakin namaz da ahirete ağır basar o yüzden ebedi olan hayatı düşünün şeytan çok uğraşacaktır ama nefsle mücadele de kolay olsaydı bazı alimler bile hata yapmazdı önceliğiniz niyettir zaten her zaman sonrası çorap söküğü gibi gelir merak etmeyin düşünün ki Allahtan bir şey istemeye dua etmeye yüzünüz var dünya hayatınız daha düzenli ve güzel olur ve sürekli de kılmaya çalıştıkça nefsinizle savaştıkça göreceksiniz ki kendinizi daha güçlü ve teslimiyet de hissedeceksiniz Rabbim daim etsin söylediklerim kendi nefsim için de geçerliydi akıl veriyormuş gibi de anlaşılmasın her şeyi sonmuş gibi yaparsanız daha kolay olucaktır ve ölüm tefekkürünü de çokça yapmaya çalışın namaza koşacaksınızdır ölünce ilk sual namazdır bunu da unutmayınız inşaAllah Rabbim nefsimize yenik düşürmesin

ay canım benim ne de güzel yazmışsın, insallah benim icin suan zor olanlar sabah namazları olacak eski halime dönmek istiyorum namazlari hiç kaçırmadan kilmak istiyorum teşekkür ederim bu yazdığın güzel şeyler icin cok mutlu oluyorum böyle şeyler gördükçe namaz kılınca da o kadar mutlu huzurlu hissediyorum kk

Ben namaz arkadaşı olabilirim
çok sevinirim canim Rabbim kabul etsin
bugün hepsini kıldım, akşamı vaktinde kilar yatsiyi da gece yatmadan kilarim biraz geç vakitte . Gece 1 gibi yatıyorum yatmadan kilmak istiyorum eskiden öyle yapardım, cok daha huzurlu mutlu hem de abdestli yatmış oluyorm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…