Namaz, dua ve manevi sohbet alanı

Ya bak simdi ben namaz kılarken okidugim duayaa odaklanmya çalışsam da aklıma gunluk hayatla ilgili şeyler geliyor kafa onlara gidiyor
namazım kabul olmayacak ,sevabı yok geçersiz gibi düşünce geldi hep
Kiz ben bir senedir Allah'a şükür namaz kiliyorum aklama neler geliyor bil bilsen namazda.. boş eve hırsız girmez namaz kilmasan şeytan senle uğraşmaz e sen namaz kiliyorsun diye uğraşıyor, aklına herşey geliyor .. sen başına secdeye koy ihlâsla Rabb'im kabul eder inşaallah boş oturup günaha gireceğine ,secde et dua et kabul olma şansın var en azından diğer türlü sıfır böyle düşün

Ya bak simdi ben namaz kılarken okidugim duayaa odaklanmya çalışsam da aklıma gunluk hayatla ilgili şeyler geliyor kafa onlara gidiyor
namazım kabul olmayacak ,sevabı yok geçersiz gibi düşünce geldi hep
Vesvese iyidir ama aşırıya kaçmamak şartıyla.
Vesveseye ehemmiyet verirsen şişer büyür hastalık olur.
Onem vermez devam edersen küçülür ufacık kalır ve yok olur.
Karsında 4 5 yıl bu hastalığı en ileri seviyede yasamıs bırı olarak kesınlıkle aldırıs etmemeni tavsiye ediyorum sana.
Kafaya taktıkca dahada şiddetlenır
Düşünceyle savasırsan dahada büyür
Vesvesenin gelmesine musade et, olabilir dusunceler gelebilir ben ınsanım 4 4 lük deılım tek kusursuz olan Rabbımdir ve seytanın bu düsüncelerinden daımada Allaha sığınırım o benım kalbimi biliyor de Ve serbest bırak zamanla yok oldugunu goreceksın..
Vesveseye kapılırsan bu sefer baska sekılde vurur senı okb. Ye döner Allah korusun bastan tedbirini al dedıgım gıbı

Şeytanın birinci gayesi, insanın imansız olmasıdır. Bunu başaramadı mı, geri adım atar ve onun ibadet etmemesine çalışır. Kulu bu şerefli vazifeden uzak tutmak için çok uğraşır. Kalbine birtakım kötü şeyler fısıldar. Ve insan bunların kendi kalbinden geldiğini sanarak rahatsız olur.

Bu defa şeytan yeni bir oyun sergiler: “Böyle karışık bir kalp ile de Allah’ın huzuruna durulmaz ki!” der. Kul, bu desiseye kandı mı şeytan zafere ulaşmıştır. Hâlbuki, her akıl kabul eder ki namazda bulamadığı huzuru, namazı terk etmekle yakalayacak değildir. İbadet ve itaati bırakıp günah ve isyan yoluna giren bir insan, ilâhî feyizden gittikçe uzaklaşır. Tek çıkar yol, ibadete devam etmektir.

kesinlikle haklısın namazıma devam edicem

kesinlikle haklısın namazıma devam edicem
Formulu söyledim gıbı
Düşünceleri kovmakla hıc ugrasma da savaşmada
Bırak gelsın gelebıldıgı kdr
Sen acık olursan gelmesıne kendılıgınden gıdecek sen Allahın merhamet sahibi oldugunu bil ve buna guvenerek devam et.

Tamam canım benim çok teşekkür ederim Allah razı olsun senden
Canım googledn dını soru sor dıe yaz orda fetva bolumu var soru sorabılıyosun hocalara onlar daha doğru Cevap verecektir. Ben emin deılım arastır mutlaka
Kaçta kalkıyorsun çift alarm kur teli uzağa bırak benim de oruca kalkmam lazım
İnsallah alısırız kahvem ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…