Nafaka artırım davası

minaannesii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2023
15
-2
26
2018 yılında boşandım anlaşmalı olarak 500 tl yazmıştım artırım olacak diye madde koymadım bilmediğim için . Yaşam şartları artık zorlandı okula gidiyor kızım o yüzden dava açacağım . Dilekçe yazdım 4 bin tl olarak( o kadar vermez sanırım) yakın zamanda açan var mı süreç nasıl ilerliyor dilekçe vermek için masraflar nedir ? Ne kadar alıyorsunuz yardımcı olabilir misiniz eski ex sanırım 20 bin maaş alıyor zamla birlikte ortalama

Neyine aciyosunuz erkeklerin?
Mesela üstte bakın boşandığı kadına 5 bin veriyormus adam. bunu izleyip acimayacaksak başka neye acıyabiliriz ki. Çocuğu olsa tabiki verecek ama Boşanmış, artık karısı değil hiçbir bağ yok ama hala besliyor. İnanilmaz bır gurursuzluk gerçekten. Bosansan da asla kurtulamamak felaket bişey ya. Seni bıraksa paranı bırakmaz bu tipler. Söğüşcu gibiler

Mesela üstte bakın boşandığı kadına 5 bin veriyormus adam. bunu izleyip acimayacaksak başka neye acıyabiliriz ki. Çocuğu olsa tabiki verecek ama Boşanmış, artık karısı değil hiçbir bağ yok ama hala besliyor. İnanilmaz bır gurursuzluk gerçekten. Bosansan da asla kurtulamamak felaket bişey ya. Seni bıraksa paranı bırakmaz bu tipler. Söğüşcu gibiler
Biraz ağır olmuş ama doğru söze ne denir

Ben bu durumda hep erkeklere acıyorum, 1 2 yıl belki evli kaldı belki daha kısa ama ömür boyu nafaka ödemek zorunda kalıyor, bence acınası bir durum
Belki şiddet uyguladı belki aldattı belki psikolojik baskı yaptı belki kadını yıprattı psikolojisini bozdu bir ton travma bıraktı...Yok öyle elin el bebek gül bebek baktığı kızı binbir vaadle alıp her türlü eziyeti çektirip hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam etmek..Ayrıca boşandıktan sonra toplum baskısını çeken kadın ölüyor tüm bunların bir bedeli olmali bence..

Çalışmıyorsanız üzerinize kayıtlı malvarlığı yoksa adli yardım talepli açabilirsiniz böylece herhangi bir harç yatırmanıza gerek kalmaz
diğer Türlü yaklaşık 717 tl sadece harç yatırırsınız artı başvurma harcı ve 1120 tl gider avansı istenir
Bu kez artırım maddesini yazın Yargıtay içtihatlarına göre nafaka üfe oranında attırılır böylece seneye bir daha dava açmak zorunda kalmazsınız

Anlaşmalı bi şekilde boşandığımızı söyledim düzgün okusaydınız keşke. Kendisi vermek istedi elimden ne gelirse yaparım dedi suçlu olduğunu bildiği için.

Ben çocuk olmamasına rağmen anlaşmalı boşanma ile 3 bin nafaka istemiştim. Yıllık tüfe oranına göre de arttırılacak diye şu an 5 bin oldu nafaka. Ama dava açacaksanız tavsiyem üfe oranına göre arttırılmasını talep edin o daha yüksek çünkü.
"TÜFE ye göre değil ÜFE ye göre artırılmasını talep edin o daha yüksek" işte böyle bir düşünceyi kabul edemiyorum ya, işte bu yüzden acıyorum erkeklere

Ben kendim için değil çocuğum için istedim öncesinde kendisine dava açmaya gerek yok okul masraflarını ver yeter dedim bana da verme okula git yatır kabul etmedi ben de şimdi açmak zorundayım

Çalışmıyorsanız üzerinize kayıtlı malvarlığı yoksa adli yardım talepli açabilirsiniz böylece herhangi bir harç yatırmanıza gerek kalmaz
diğer Türlü yaklaşık 717 tl sadece harç yatırırsınız artı başvurma harcı ve 1120 tl gider avansı istenir
Bu kez artırım maddesini yazın Yargıtay içtihatlarına göre nafaka üfe oranında attırılır böylece seneye bir daha dava açmak zorunda kalmazsınız
Dediğiniz gibi çalışmıyor üzerime bir varlık yok , bunu açarken nerede belirtmem gerek dilekçemi hazırladım yarın adliyeye gideceğim

"TÜFE ye göre değil ÜFE ye göre artırılmasını talep edin o daha yüksek" işte böyle bir düşünceyi kabul edemiyorum ya, işte bu yüzden acıyorum erkeklere
Yargıtayın içtihatlarına göre üfeye göre arttırılıyor zaten ayrıca şu an üfe daha düşük. Üfeye göre arttırımın sebepleri var. Adamdan ekstra bir para istenmiyor ki enflasyona göre arttırım isteniyor paranın alım gücü günden güne düşüyor paranın alım gücündeki düşüşün karşılığı bile değil tam olarak halbuki

Adam hayatına öylece devam etsin çocuk olmasına rağmen 500 nafaka versin. Siz bunu kabul edemeyin önce bence.

Belki şiddet uyguladı belki aldattı belki psikolojik baskı yaptı belki kadını yıprattı psikolojisini bozdu bir ton travma bıraktı...Yok öyle elin el bebek gül bebek baktığı kızı binbir vaadle alıp her türlü eziyeti çektirip hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam etmek..Ayrıca boşandıktan sonra toplum baskısını çeken kadın ölüyor tüm bunların bir bedeli olmali bence..
Belki lerle gidersek çok belki var.... Belki kadın nafaka alıyor sırf nafakası kesilmesin diye biriyle evlenmeyip imam nikahlı yaşıyor da var ( burda ki herkesi tenzih ederek söylüyorum). Ben sadece düşüncemi paylaştım ben bu konuda erkeklere haksızlık yapıldığı görüşündeyim

Konu cocugu olan kadinin nafaka arttirimi

Dediğiniz gibi çalışmıyor üzerime bir varlık yok , bunu açarken nerede belirtmem gerek dilekçemi hazırladım yarın adliyeye gideceğim
Dilekçe içeriğine çalışmıyorum herhangi bir gelirim yok üzerime kayıtlı malvarlığı yoktur ailemle yaşıyorum/ kirada oturuyorum şeklinde belirtin ve adli yardımdan yararlandırılmamı talep ediyorum diyin. kirada oturuyorsanız kira sözleşmesini de ekleyin dilekçeye. Dilekçenize muhakkkak tanık delilini yazın çocuğun okul kayıtlarını istetin kendiniz de öğrenci belgesi alın okuldan onu sunun ayrıca deliller kısmına yine adıma kayıtlı taşınır taşınmaz olmadığını göstermesi açısından tapu ve araç sorgulamalarının ayrıca çalışmadığımı göstermesi açısından sgk sorgulamalarının yapılmasını talep ediyorum yazın bir de karşı tarafın çalıştığı kurumdan maaşına ilişkin kayıtların celbini isteyin

X