Mutsuzum, yorgunum, yalnızım, aptalım...

haklısınız şimdiye kadar hep inandığım ya da inanmak istediğim kişinin peşinden gittim.. aşk gerçekten insanın yapmayacağı şeyleri yaptırıyor.. 4 seneden fazladır zorluyoruz bişeyleri. isteklerimizi bir türlü gerçekleştiremedik, uğraştıkça daha çok sorun çıktı önümüze. bi gün başarsak bile, tükenmiş olmaktan korkuyorum açıkçası.. zaten şu son günlerde artık bıraktım her şeyi :a015: neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayamıyorum çünkü.. Allah her ihtiyacı olanın yanında olsun :a015: sizin de konunuzu işgal etmeyeyim, kendinize iyi bakın.. Allah yardımcınız olsun..

Canım sağol...güleriz ağlanacak halimize misali bende bir ara kapatıcılarla falan dolandım:))şu anda iyiyiz ...son yaşadığımız olaydan sonra eşimde sanırım durumu daha iyi anladı terapiye devam ediyoruz daha dikkatli daha özenli gibi...ama canım işte eşlerimiz psikolojik sorunları olan insanlar..burada yazmıştım aldatılmamı...ben bu dönemde terapistinde yardımıyla eşim hakkında çok şey öğrendim...gerçi daha öncede çözmüştüm ama işte boyutlarını bu kadar keşfedememiştim...neyse aslında son ayrılık macerasından sonra eşimde bir şeyleri çözmesi gerektiğini anladı..bende şunun farkına vardım isterse bu durumu düzeltmek için uğraşır ben yeterince anlattım...canım kendime bakıyorum kendi sağlığıma eğer bunu başaramazsak onu bırakırım bunun farkında...küsmek konuşmamak bunlar onun yaşattıklarına hala değer vermek demek biraz ...özür beklemek...ilgini keseceksin...gerçekten kendine dön..ama küsme...evde asgari yapman gereken işleri yap çocukalrın var görev gibi...kendine vakit ayır...oturup eşine saatlerce bir şey anlatmaya çalışma...kitap oku mesela her zamankinden erken yatağına git ben kitap okuyacağım de...bırak kaybettiklerini böyle anlasın...gerçekten ondan bir teselli beklemeyi bıraktığın anda uzaklığın farkına varıyorlar...o zaman dokunuyor...küsmek konuşmamak gibi tepkiler helede 17 yıllık evlilikten sonra bence boş...canım eşinden bir şey bekleme kendin için kafandan atmaya çalış onu bir süre için yok say gerekirse...kendine meditasyon yolları bul..ben mesela kitap okumayı kullandım..duva etmeyi..kendimi telkin ettim sorunlar var isterse düzeltir yoksa kendi bilir beni kaybeder...birde bazı teknikler var yoga, reiki,quantum olumlama geçenlerde bir seminere gittim bir arkadaşım götürdü oda boşanmak üzere bunlar gibi bir şeydi...oraya gidince gördümki aslında bende sorunlarımdan kurtulmak için böyle bir şey uygulamışım...aslında böyle şeyleri pekte ciddiye almamıştım ama araştırmaya başladım ve gördümki aslında hepsi tasavvuftaki şeyler ...ben bilmeden kendi psikolojim için yapmışım ama ne bilim eğer ilgin olursa yardımcı olabilir...
sevgiler canım...

Yazdıkların öyle içime dokundu ki .Bende 15 senelik evliyim.bizim öyele ipe sapa gelmez tatsızlıklarımız oluyor ki.şu an 15 gündür konuşmuyoruz.Evliliklerin probleminin altında yatan en büyük sebeplerinden biri bence ailelerin yetiştirme tarzı.Aileleler birbirine aşağı yukarı denk oldumu evlililik daha iyi yürüyor.Ama bir taraf hep karşı tarafı bastırmaya uğraşınca sallantılar başlıyor.Evlilikte en önemli şeyler karşındakinin de insan olduğunu,duyguları olduğunu,kırılabileceğini,dayanma sınırının olduğunu,vermeden almanın sadece allaha mahsus olduğunu bilmek,saygı duymak vs.vs. daha neler yazılabilir neler.Ben şimdi kendi iç huzurumu sağlamak için pisikolağa gitmeye başladım.ınşallah gelecek günler en azından huzur getirir.Hepimize mutlu günler..

Evet maalesef ,evlilikte birbirini anlamaya çalışmaktan ziyade birbirini değiştirmeye uğraşılan zamanla geçiyor.
Evliliğin değerini bilemeden zaman geçiyor, yapılan hatalarda geriye döndermiyor, kaybedilen duygularıda telafi edilemiyor..
Genel olarak kaybetmeme adına kadınlar mücadele ediyor..
Arayışlar içne giriyoruz, psikologlara koşuyoruz.
Yeni evlenen gençlere hep evliliğinizin ,birbirinizin değerini iyi bilin ,en ufak olayları sorun etmeyin,öyle zaman geliyor ki büyük bir sorunla karşılaştığınızda bir anlamı kalmıyor..
Allah hepimizin yardımcısı olsun canım...:Saruboceq:

inanincokuzuldumgercektencokzorbirdurumerkekmilletisenevliliktefedekarolursunonlarise4hizmettenbaskabirseydusunmezlerbenimhizmetimiyapsindabuaradaailelerinekarsidasaygiliolacaksinonudayapmazsansorunsonradacokyorgunumdemezlermineyazikkibazeninsanicindekilerihaykirmakistersendeeniyisiniyapmissingercektensonderececesurbirdavranisrabbimsanaichuzuruversinarkadasimsabirversininsallah

Sizin yaşadıklarınızı aldatma hariç aynısını bende yaşıyorum.Benim eşim de çocuklarına çok iyi bir babadır.Ancak ikimiz fikren ve ruhen anlaşamıyoruz.Ben de sizin gibi kendimi çok yalnız hissediyorum.Çok paylaşımsız bir evliliğimiz var.12 yıllık evliyim ve 2 tane de çocuğum var.Şu an şiddetli bir depresyon geçiriyorum.Ben de ilaç alıyorum,tedavi görüyorum.Sizi inanın çok iyi anlıyorum.Yalnız değilsiniz.

Kadınların hiçbiri ihaneti haketmiyor...
Durumunuza çok üzüldüm. Koskoca 17 yıl...
İnsanın sabrının bir sonu var...
Güven gitti mi gerisi boş. Arada çocuk da varsa çok yıpratıcı bir süreç...
Allah yardımcınız olsun, hakkınızda hayırlısı olsun...

Bence fazlasiyla idare etmisiniz, hersey biryere kadar cocuklar icinde olsa bir yere kadar.
O cocuklariniz yarin öbür gün gidecekler, ve daha sonra diyecekler ki cekmeseydin anne.

Bence bu saatden sonra biraz keindiniz icin bazi seyleri yapin.
Kendiniz icin karar verin ayrila bilirseniz ayrilin, bu hayati yasama sansimiz sadece bir kere var, bir baska hayatimiz yok.
Bu yüzden bari son deönemi istediginiz gibi yasayin, kocaniz varken yokmus gibi yasama cok zordur acidir, onun icin hic olmasin daha iyi.

Aldatmanın acısı ne beyinden atılıyor ne kalpten, belki zamanla kabullenilir ama aldatılmış biri olarak ben kabullenemedim, hele ki aldatılma fotolarını gordukten sonra beynime kazındı ve silemedim. Cok acı. Hep tek taraflı bir çaba, acı cekme, hep kadınlar magdur.
Karım beni aldattı, onu afftettim hala aynı evdeyiz, cocuklarımın anası onun icin ayrılamıyorum, ah bir pisman olsa diyen koca var mıdır acaba?
Adamların yedigi halt cok mu normal, bu kadar kolay mı kabullenilir?
Sana bir soru: kocan seni aldattı, birseyler duzelsin istiyorsun, ya suan artık seni istemiyorum deyip cekip giderse, kendini mutlu mu hissedersin, yoksa daha mi kahrolursun, bu kadar emegime yazık diye...
Hayat cok zor, Allah kolaylık versin, düzgün insanlar cıkarsın karsımıza...

benimde aynı sorunlarım var biz mecburmuyuz çekmeye aldatılmaya.sırf senin gbi olmasın çocuklarım diye ayrılmıyorum annene kızma ayrılsaydın çok kötü geçmişin olurdu seni düşünmüş annen.canım ya aynı ben kadıncağız hep agla agla nereye kadar?ufffffffffff kadınmısın aldatılıyosun.bunu yapan hemcinslerimiz üstelik.kadınlar yüz vermeseler.ortalık iyice zıvanadan çıkmış.batmış dünya.sabır sabır nereye dek.

Aaah ah,annem hep der erkek her daim erkektir,pek bisey olmaz,ama kadina bakarlar hor gözle vs.
Sence emin misin cocuklarin sana ileride hak vermesinler?
Annelerinin ruh sagliginin iyiligi icin oldugunu anlayinca kabulleneceklerdir ,senin ayrilik kararini.

Uzuldum bu hikayede iyi olan şiddetin olmaması ve iyi bir baba olması.bu yetermi tabiki yetmez ama bardagi biraz doldurup onu gorerek yılları boşta olsa geçirir..

Sıkayet ettıgın seylerı ona ornek olacak sekılde sen yapmalı ımıssın. Yanı sarılmasını mı ıstıyorsun once sen sarıl guzel bı laf mı duymak ıstıyorsun once sen soyle. Epey arastırmıstım ne yapabılırım dıye ben de, okudum epey. Ben yaptım ıse yaradı mı yaramadı ama bız evlı degıldık.
Belkı sende ıse yarar. Bı de mekan degıstırmek de ıyı gelebılır beraber kısa bı tatıl yapabılırsınız. Bosanmayacaksan bunları yap.

2-3 yıl önce bekarlığımda karşıma çoğu kez erkek çıkıyor bakıyorum çoğu evli inanabiliyomusunuz Allaha bin şükür hiç bir zaman bunu yapmadım bekar olduğum halde evli bir erkekle hiç bir zaman işim olmadı bu işin aşık oldum evli ama öyle kabul ettimi falan yok birde kız arkadaşlarım vardı evli erkeklerle güya aşk yaşayan marifet sanan yeri gelince alıcam ben onu o kadından diyen hatta şahit oldum adamın karısını bulup anlatan yuva yıkılmasına sebep olan böyle insanların allah belasını versin.. Abla bence buna katlanmak zorunda değilsin bu anlattığım insanlar varken daha çok hayatını evine adamış kadının canı yanar çocuklarını düşünmüşsün ama biz yaratılış gereği erkekte kadın da eşini paylaşamaz bu sende çok büyük acılar bırakacaktır gücün varsa yarayı kes at onunla yolunu ayır

Keske kabul olucak bi dua hakkim olsada mutsuz evliliklerde birden bire guller acsa, gulucuklerle senlense haneler.
Keske.
O kdar dolmussunki. O kadar canin yanmiski.
Allahim sabir versin sana

Bu durumda esinizi onemsemeden kendiniz icin yasayin.
Gezin, turlara katilin, disarda vakit gecirin, kendinize vakit ayirin.
Esinizin size olan sevgisi ve saygisi bitmiski bu olaylari yasamizsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…