Mutsuz evlilik

Evliliğe hoş geldiniz Türkiye'de ana kuzularinin sürekli ilgi gördüğü bu memlekette alıcı aparati verici aparat olarak kullanmak imkansız gibi bir şey ne yazikki hepimizin ortak sorunu bu o dışarda gördüğün eşler de eşine sor hepsi yalaka hepsi esini aldatıyor seninki pirlantadir dur daha bu başlangıç sen hiç koltukta TV karşısında telefonda oyun oynayarak uyuyan evcil bı ayı gördün mu

Tam olarak böyle bir hayat yaşıyorum

Tam olarak böyle bir hayat yaşıyorum
Bizim en iyimiz saçı çiğ sarı yapıp süslenip gezen evde yemek bile yapmayan dışarda yiyen giyimine ojesine o biçim para harcayan velhasıl kocasinin evini başına yıkan kadınlar el üstünde olur. Senin benim gibi hayasi olan dört dörtlük kadınlar harcanır gider domestosla buharlaşır . Aklını kullan annem derki kocana yemek ver , onu ver, çamaşır ver gerisini koyver ötesini soran olmaz .. gerçekten de öyle kendi mutlulugumuzu kendimiz yaratmaliyiz keyfine bak bir halttan anlamıyor gibi yap bırak çalışsın kazansın getirsin sen yemene gezmene bak o evde yokken aç doğalgazı sonuna kadar akşam eve gelene kadar da kapat bunlara bu yarar..

peki hep mi böyleydi? severek evlendik diyorsunuz evlenmeden önce de ilgisiz miydi size karşı? Bir de şöyle bir şey var evlendikten sonra ben de bir feleğimi şaşırmıştım, evlilik kararımı sorgulamıştım, bunu yaşıyor galiba insan bir adaptasyon süreci gibi bir şey oluyor sanırım. ama eşinizi seviyor, genel olarak ondan memnunsanız başkaları ile kıyaslamayın. Sizin beklentileriniz haklı beklentiler ona bir şey demiyorum ama herkes farklı şekilde ifade eder sevgisini bazı modeller de böyle.

Ahh ahh bende de var o modelden bir süre sonra sizde duygusuzlaşcaksiniz evlendiğim ilk 2 sene eşimden sevgi dilenerek geçti ömrüm hep daha iyi si olacağına inandirdim kendimi her kavgada hep kendimi suçladım onu demeseydim böyle olmazdı şunu yapmasam kızmazdı her kavgamız hep ilgisizliktendi giydiğim kıyafeti sorardım guzelmi diye sadece kafa sallar geçerdi 1 kere çok güzel olmuşun dediğini hatırlamam sonra ne mi oldu ben beklentimi kaybettim oğlum doğdu ve eşim benim gözümde yok hükmünde oldu şuanda ona onun istediği gibi bir evlilik sunuyorum eve birşey alır teşekkür bile etmem şunu mu giyeyim bunu mu der ne bileyim naparsan yap banane derim daha bu hafta sonu siz evde beni fazlalık gibi görüyorsunuz dedi bende öylesin çünkü dedim ses cikarmiyo herkeze hakettiğini vereceksin ben bunu yaşayarak öğrendim o kadar yokmuşum gibi fazlalık gibi hissettim ki şimdi o böyle hissediyo gün gelir devran döner size tavsiye vermek isterdim ama bu tipler böyle evlilik seviyo etrafı kıskanmayi da bırakın öyle olmak için çabalamayın inanın olmuyo ben çok denedim çok yüz verdim 1 kere seviyorum seni dememiş bana ama üzüntüm yıllar önce deli gibi sevdiğim uğruna nefesim dediğim kişi ile aynı evde ve şuan yok hükmünde benim için üzücü ama ben buna bile üzülmüyorum artık o kadar duygusuzum malesef

Severek evlenmissiniz, evlenmeden once nasildi esiniz?

Ya kabulleneceksin ya da birakip gideceksiniz.Her seyi yaptiginizi soyluyorsunuz

Eşinizi başkalarıyla kıyaslamayın, her insan farklıdır, bazı erkekler başkalarının yanında canım cicim olmayı sevmezler, olanların bi kısmı da yapmacık göstermeliktir zaten...yalnızken sana nasıl davrandığı daha önemli bence..
Bazı erkekler hediye yada süpriz konusunda biraz ağırdan alabiliyor, karakteri öyle olabilir, sürpriz yada hediyelerden hoşlandığınızı daha belli ifade edin.
Eşinizin güzel yanlarını da görüp onu överek, arada beklentilerinizi de ifade edin.. mesela canım şu özelliğini çok seviyorum, şu konuda çok iyisin, şöyle şöyle de yapsan çok daha mutlu olurum..gibi.

Evlenmeden once ozel gun kutlarmiydi

Tavsiyemiz şu ki buraya yazacağıma karşına oturtup söyleyeceksin ben mutsuzum diyip aksim canım bakımlı sen konus

Merhaba bende evliliği in ilk dönemlerinde buna benzer sorunlar yaşadım sorunu hep karşıda arayarak hata ediyorsun. Şunu yaptım bunu yaptım diyorsun. Belki oda senin için çok şeyler yapmıştır bakman gerek. Anlatmalarına bakılırsa eşin sadece ilgisiz diyorsun. Aldatma durumu yok galiba yazdıklarından öyle anlaşılıyor. Öyle hemen keşke evlenmeseydim çok kolay diyorsun. Belki ilgisizliği senden kaynaklanıyor bence sen bir düşün iyice karşıda arama sorunu hata varsa çift taraflıdır unutma

Ya siz anlatamadınız ya ben anlamıyorum
Birinin sizi mutlu etmesini beklemek tuhaf değil mi? Eşinizin sevgi dili farklı olabilir mi.
Sevgiyi göstermiyor mu yoksa sevmediğini mi hisseyorsunuz.
Benim kocam da sürpriz yapmaz hediye almaz özel gün kutlamaz zaten ben öyle seykeri sacma ve komik buluyorum. Bazen cocuklaromza yaparım süpriz ama eşim bana mum yakıp ask yazsa bu ne beaa derim eşiniz de belki sacma buluyordur. Bunu onunla konusun sevildiğinize görme arzunuzu söyleyin acık acık belki daha ii anlar ve yapar. Ya da belki kendince yapıyordur da siz anlamıyorsunuzdur

diyorsun...

Siz kendinizde ne hata buldunuz da esiniz ile iliskinizi düzeltebildiniz. Yazsaniz (cok özel degilse) konu sahibinw fikir olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…