Mutsuz evlilik

Dyguoj

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2019
51
22
28
Merhaba arkadaşlar. Biz 1 yıllık evliyiz severek evlendik. Çocuğumuz yok. Çok mutsuzum eşim çok ilgisiz. Arkadaşlarıyla buluşuyoruz arkadaşları eşlerine ne güzel davranıyorlar bitanem aşkım gülüm diye . Benim eşim yüzüme bile bakmıyor ben yokmuşum gibi davranıyor başka misafirlikte de öyle. Hiç hediye almaz ne doğum gününde ne sevgililer nede yıl dönümünüzde. başkalarına bakıyorum eşleri ne güzel suprizler yapıyor heediyelr alıyor eşlerine güzel davranıyorlar . Bizi girenler sizin içiniz ölmüş ne biçim evlisiniz cıvıl cıvıl olun diyorlar. Bir şey diyemiyorum. Kötü bir adam değil. Hakaret etmez önüne ne koysan yer hep iyi davranır. Ama beni mutlu etmiyor. Ben mutlu olayım diye bir çabası yok. Ama çevrem de görüyorum hep başkalarının evliliğine imreniyorum. Sürekli ağlıyorum . Artık ağlamaktan için geçti. Ben haketmiyor muyum benim canım yok mu onların benden ne fazlası var kafayı yicem. Keske keske evlenmeseydim. Hergun ölüyorum hergun ölüyorum bana tavsiyeleriniz nedir

Allah hidayet versin eşinize sizede sabır versin du edelim inşaallah

Size yapılmasını istediğiniz şeyi siz ona yapın hediyeler alın Güler yüzle davranın aşkım canın diyin sarılın öpün yer mekan önemsemeden (tabi bu öpmeleri abartmayın) siz eşinize öğretin bazı şeyleri emin olun bir süreden sonra o da alışır sörf sen yapıyorsun diye yapmaya başlar belki ama bir süre sonra o da artık ayak uydurur size tabi siz yapınca karşılık bekliyormuş gibi yapmayın o size yapma dedikçe sen içimden geliyor aşkım ben sana karışmıyorum senden bir şey beklemiyorum içimden geldiği gibiyim de eminin fark edecektir

Haklisiniz dediginizi denedim eşim hep itti beni. Hediye aldım karşılık alamadım işten gelince pesinde pervane oluyorum sabah kalkınca güzelce kahvaltısını hazırlıyorum kahvesini veriyorum ne hizmet edecegimi şaşıyorum ama karşılık yok. Maddi beklentim hiç yok şunu al bunu al hiç bir beklentim yok. Sadece sevgi sadece ilgi istiyorum zorla evlenmedik severek evledik. Benim diğerlerinden farkım ne onlar el üstünde tutuluyor kocaları pesinde pervane benim eşimin umrumda bile değilim. Gel seni gezdireyim bir hediye alayim. Kendine suslendigimde guler yüz görmüyorum çok kötüyüm çıldırıyorum ağlıyorum kafayı yicem

Sakin olun yahu!
Hediye almayıversin. Ucunda ölüm yok ya.(16 yıldır evli ve hiç hediye almayan adamın karısı konuştu)
Bunu problem etmeyin. Değer vermemesi problem. Buna bir çare bulmaya çalışın. İyi diyorsunuz diye söylüyorum.Bazı eksiklikler tolere edilebilir. Bazı adamlar başkalarının yanında sevgisini gösteremez. Yalnızken de aynı ilgisiz mi?

Evet çok ilgisiz ya ben hoşgeldin diye boynuna atlarken bir yüzün gülsün be adam

Evet çok ilgisiz ya ben hoşgeldin diye boynuna atlarken bir yüzün gülsün be adam
Hakikaten biraz odunmuş. Tarif etsenize. Ben şöyle şöyle yapmanı,şöyle olmanı,şöyle davranmanı istiyorum diye. Bazı erkekler yönlendirilmek ister. Bir deneyin.

Malesef canım içinden gelmiyorsa huyu buysa yapmaz hele böyle şeyleri deyince iyice gıcık olup yapacakları varsa da yapmıyorlar ben eşimden biliyorum içimden gelmiyor diyor görmemiş hayatında böyle bir şey bende kabullendim...Ben öğretmenim mesela inanın doğum günümü okulda öğrenciler velilerim gelmiş hep bir pastalı falan kutladı ,öğretmen arkadaşlarım ayrı kutladı ama eşimden birşey görmedim çok üzüldüydüm.

Eşiniz değişmeyecek haberiniz olsun. Ben böyle kabul ederim diyorsanız kendinizi oyalayacak şeyler bulun, yaşayın gidin. Ama bu şekilde mutsuz yaşayamam diyorsanız eğer bosanin bir an önce ve sakin çocuk yapma gafletinde bulunmayın. Daha geçen ay 18 yıllık evliligi bitti bir arkadaşımın aynı sebepten. Kadın keşke ilk senelerde boşan saydım onca yılım heba oldu mutsuz mutsuz diye yakınıyor. Hersey yerine konur da kaybolan yıllar yerine konmaz.

Şöyle bir durumda var severek evlendik demişsiniz evlilik öncesi bu sevgi nasıldı yani evlenmeden önce bu tarz davranışları var mıydı? Yoksa evlendikten sonra tamamen başka bir insana mı verildi?

Sevgililik döneminde nasıldınız insanlara bakma her evlilik problemli iki hayatın birleşmesi kolay değil

Böyle bir riske giremem. Ya sonra pisman olamam. Kotulugu yok ki evden ise isten eve ac birakmiyor acikta gezdirmiyor.

Peki neyine aşik olup evlendiniz?
Birbirinizi sevdiģinizi söyluyorsunuz.
Siz sevdiģnizden eminsiniz ,peki eşinizin sevgisinden yanilgiya düsmüs olabilirmisiniz?
Anlatiminiz tamamen mutsuz bi adami tarif ediyor da.
2 kişi yerinemi sevdiniz yoğunluk olarak.

Dogum gunumde pasta aliniyor aile içinde kutlanıyor. Evlilik yildonumumuzde 0 hicbir şey yok Ama hediye yok. Ben mi abartıyorum ama çok özeniyorum başkalarının evliliklerine.

Eşimi çok seviyorum elini tutmadan uyuyamam. Işten geliyor ya evime bahar geliyor sanki

Dogum gunumde pasta aliniyor aile içinde kutlanıyor. Evlilik yildonumumuzde 0 hicbir şey yok Ama hediye yok. Ben mi abartıyorum ama çok özeniyorum başkalarının evliliklerine.
Başkalarina bakanlar mutlu olamazlar.
Herkesin gòrmek istediği tarafi görmek istersiniiz. Herkese mutluluk kolay düşmüyor.
Bazen kazanarak bazen hicbirsey yapmadan.
Kiyas insani mutsuz eder
Siz eşinizin olurunu kabul edip o şekilde ilerleyin başkalarinin
aldiģi hediyeler jestler vs. Kime yaptiysa ona ait.
Siz duygu yoğunluğu yaşarsiniz ama eşiniz gôsteremez vs
Herkes olduğu gibidir.
Zamanla yumuşar az da olsa belki.
Boyle sevmişsiniz aşiri beklentiye girmeyin
Ortak guzel noktalari arayin.
Mutlaka size has size ozel seyler vardir.
Her insanin mutlu olduğu farkli noktalar vardir.
Sadece eşinize bakin etrafinizda olan bitenlere değil ,siz kendinize özelsiniz.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…