MutluBulut 'un çeyizcikleri :)

Kocamaaannn bir maşallaahh diyorum canım. Herşeyin bitmiş gibi. Herşey en ince ayrıntısına kadar alınmış. Rabbim güzel günlerde kullanmayı nasip etsin inşallahhh :KK16:

Çok çok mutlu bir gelin ol inşallah :KK12: :KK16:

Çok sagol canımm :KK16: Amin..şükürler olsun bitti gibi bugünde baya eksiklerim alındı birazdan resim yüklicem şimdi ufak tefek kaldı çok şükür bunuda gördüm :KK1: he illa eksiklerim cıkar onlar olmazsa olmaz :KK1:
Amin canım inşallahhh..sende bütün arkadaslarımızda hepimiz cook mutlu gelinler oluruz inşallah :KK16:

Ohh be. herşey istediğiniz gibi gelin hanımcım :21::KK1:

Amin canım, inşallah. Valla düğüne bişey kalmadı. :123:
Evet canım ya Rabbim gercekten yardım ediyor bide kına elbisesi bulursam haftasonu :18:
Gercekten öyle :KK53: çok tuhaf duygular içerisindeyim :KK17: ve bazen evet evleniyorum desemde cogu zaman oyun gibi geliyor..

Evet byük ihtimal ben de konsol almayacağım kuzum. Siin her şeyiniz çok uyumlu çok hoş oldu maşallah:nazar::KK16::KK16::KK16:
Mutlulukla kullanın:KK54:

Gercekten mi kuzum :KK16: ama gercekten benimde cok içime sindiler sevdigim renkler olunca bide :KK17:
Amin kuzum sagol :KK16:

Annemle babamın bana süpriz aldıklarıı :KK16:
Önccelikle pike takımımız o kadar sevindim ki buna..nedeni ise tac magasına gecen sordugumda daha sezonu acılmadı belli olmaz falan demişlerdi bende heralde dügüne yetişmeyecek demiştim..bu ürün baska magazaya 2 hafta önce gelmiş megerse annem edanın pikesi yok diye almıs :KK52:

$60089671 - TAC TPC PIKE TAKIMI ADORA CK V04-TURKUAZ.jpg

Taç evlilik setimiz bizimkisi desen olarak gül desenli pikesi nevresimi havlu seti vs hersey var içinde..ben bu kadar geniş bir havlulu sete gerek yok demiştim ama annem illa olsun dedi sonunda gitmiş almıs :KK1: :KK16: annem özel günler diyor dogum vs gibi ama ben sık sık kullanırım :KK9:

$60059378 TAC JAKAR EVLILIK SETI GIZA EKRU.jpg $TAC JAKAR EVLILIK SETI ELICIA TAS towel set (1).jpg

Kızlarr bu sürecte gercekten asla yapmam almam dememek gerekiyor evet ben almadım almazdımda :KK31: gecen ben yatak örtüsünü aldıgımda annemle tartısmıstık o süslü alalım dedi bende ne yapıcam onu diye istememiştim ve kızdım acıkcası beni dinlememiş almıs :KK31: bu kocaman şeyi nereye koyucam ben..hee begendin mi derseniz evet cok begendim ama :KK31: neyse işte şekil a da görüldügü gibi hersey istediginiz gibi olamıyor bazen sagolsunlar :KK1::KK1::KK1: heee bu kadar büyük konustugum şey evimde bulunacak bakalım evlendikten bir kac ay sonra yazarım kullanıslı olup olmadıgını :KK53:

$minelli.jpg

Alezimiz tamda istedigim gibi almıslar :KK16:

$FB,93372,31,tac-kapitone-fitted-alez-tek-kisilik.jpg

Allah razı olsun bizi düşünüp almıslarr :KK16:
Ve bundan sonrada benim dün aldıklarım :KK16:igne iplik makas falanda aldım yine arada pecetelerde alıyorum bu arada koleksiyona devam :KK1:

Mandal sepetimiz, kirli sepetimiz (sipariş verdim yarın teslim almaya gidicem inşallah bunu) , çamaşır selemiz ,2 adet detarjan kutumuz :KK16:

$indir.jpg $561.jpg $524.jpg $403.jpg

Son düzenleme:
Annemle babamın bana süpriz aldıklarıı :KK16:
Önccelikle pike takımımız o kadar sevindim ki buna..nedeni ise tac magasına gecen sordugumda daha sezonu acılmadı belli olmaz falan demişlerdi bende heralde dügüne yetişmeyecek demiştim..bu ürün baska magazaya 2 hafta önce gelmiş megerse annem edanın pikesi yok diye almıs :KK52:

Eki Görüntüle 1023312

Taç evlilik setimiz bizimkisi desen olarak gül desenli pikesi nevresimi havlu seti vs hersey var içinde..ben bu kadar geniş bir havlulu sete gerek yok demiştim ama annem illa olsun dedi sonunda gitmiş almıs :KK1: :KK16: annem özel günler diyor dogum vs gibi ama ben sık sık kullanırım :KK9:

Eki Görüntüle 1023311 Eki Görüntüle 1023307

Kızlarr bu sürecte gercekten asla yapmam almam dememek gerekiyor evet ben almadım almazdımda :KK31: gecen ben yatak örtüsünü aldıgımda annemle tartısmıstık o süslü alalım dedi bende ne yapıcam onu diye istememiştim ve kızdım acıkcası beni dinlememiş almıs :KK31: bu kocaman şeyi nereye koyucam ben..hee begendin mi derseniz evet cok begendim ama :KK31: neyse işte şekil a da görüldügü gibi hersey istediginiz gibi olamıyor bazen sagolsunlar :KK1::KK1::KK1: heee bu kadar büyük konustugum şey evimde bulunacak bakalım evlendikten bir kac ay sonra yazarım kullanıslı olup olmadıgını :KK53:

Eki Görüntüle 1023314

Alezimiz tamda istedigim gibi almıslar :KK16:

Eki Görüntüle 1023313

Allah razı olsun bizi düşünüp almıslarr :KK16:
Ve bundan sonrada benim dün aldıklarım :KK16:igne iplik makas falanda aldım yine arada pecetelerde alıyorum bu arada koleksiyona devam :KK1:

Mandal sepetimiz, kirli sepetimiz (sipariş verdim yarın teslim almaya gidicem inşallah bunu) , çamaşır selemiz ,2 adet detarjan kutumuz :KK16:

Eki Görüntüle 1023306 Eki Görüntüle 1023310 Eki Görüntüle 1023309 Eki Görüntüle 1023308

Edoşum bunların hepsi birbirinden güzel, mutlulukla kullan canım benim :KK16:

merhabalar, güzel çeyizler güle güle kullan canım...
lakin şunu belirtmeden geçemeyeceğim, evlendikten sonra çoğunu aldığına pişman olacaksın :KK34:
bende seninkilerin yarısı kadar çeyiz vardı, ve inan okadar fazla olduğunu anladım ki :KK1:
evlendikten sonra ya hediye ettim, ya kaldırdım dolapların en tepesine.. :KK52:
alırken zevkli oluyor heyecanlı oluyor, ama normal hayata dönünce elinin altında okadar ıvır zıvır fazlalık oluyor ki, hepsini toplayıp çöpe tıkıştırasın geliyor :KK1:

Edoşum bunların hepsi birbirinden güzel, mutlulukla kullan canım benim :KK16:

cok sagol Özlemcimmm :KK16:

merhabalar, güzel çeyizler güle güle kullan canım...
lakin şunu belirtmeden geçemeyeceğim, evlendikten sonra çoğunu aldığına pişman olacaksın :KK34:
bende seninkilerin yarısı kadar çeyiz vardı, ve inan okadar fazla olduğunu anladım ki :KK1:
evlendikten sonra ya hediye ettim, ya kaldırdım dolapların en tepesine.. :KK52:
alırken zevkli oluyor heyecanlı oluyor, ama normal hayata dönünce elinin altında okadar ıvır zıvır fazlalık oluyor ki, hepsini toplayıp çöpe tıkıştırasın geliyor :KK1:
Teşekkür ederim :KK16:
Tabiki bu konuda kesinlikle benden daha tecrübelisin :KK16:
Ben ilk alacak listesi yaparken mutfak dolaplarını özellikle tek tek acarak yaptım listemi hani ceyizlerimize baktıgımda o kadar zaman sonra hala fazladan birsey almısım gibi gelmiyor bana belkide şuan evdede kullandıgımızdan :44: ne gerek vardı denecek tek sey sanırım pecetelerimiz ama onlarda elimde degil şık sunumlara degişik sofralara hayranım :KK1: inşallah aynı düşünceye ben varmam :KK1:

cok sagol Özlemcimmm :KK16:

Teşekkür ederim :KK16:
Tabiki bu konuda kesinlikle benden daha tecrübelisin :KK16:
Ben ilk alacak listesi yaparken mutfak dolaplarını özellikle tek tek acarak yaptım listemi hani ceyizlerimize baktıgımda o kadar zaman sonra hala fazladan birsey almısım gibi gelmiyor bana belkide şuan evdede kullandıgımızdan :44: ne gerek vardı denecek tek sey sanırım pecetelerimiz ama onlarda elimde degil şık sunumlara degişik sofralara hayranım :KK1: inşallah aynı düşünceye ben varmam :KK1:

aynı düşünceye varacağından hiç şüphem yok canım :KK1:
peçete gibi şeyler değil de, bilhassa mutfak ıvır zıvırı okadar sinir bozuyor ki zamanla...
mesela dolma biber bıçağı, dondurma kaseleri, sıcak tepsi tutucu, yıldızlı çerezlikler, bardaklar vs....şekil A da gördüğün gibi aynılarını bende almıştım :KK1:
ve sonra ne oldu biliyomusun, dolma biber oyucu bıçağı bir kez bile kullanmadım :KK9: çekmecenin bir köşesinde küfleninceye kadar bekleyecek heralde, çünkü evlendikten sonra biberleri elinle oyacaksın :KK1: çünkü zamanla yarışıyorsun, dondurma kaselerim kullanmaya kullanmaya kırıldı gittiler, :KK52:
aman diyorsun koyvereyim şu kaselere, kim çıkaracak şimdi onları, :KK9:
tepsi tutucu falan aklına bile gelmeyecek bezle tutup çıkaracaksın tepsilerini..:KK52:
daha sayamadığım birçok ıvır zıvırı evlendikten sonra görmek bile istemeyeceksin....yani inşallah sen benim gibi olmazsın :KK1:

aynı düşünceye varacağından hiç şüphem yok canım :KK1:
peçete gibi şeyler değil de, bilhassa mutfak ıvır zıvırı okadar sinir bozuyor ki zamanla...
mesela dolma biber bıçağı, dondurma kaseleri, sıcak tepsi tutucu, yıldızlı çerezlikler, bardaklar vs....şekil A da gördüğün gibi aynılarını bende almıştım :KK1:
ve sonra ne oldu biliyomusun, dolma biber oyucu bıçağı bir kez bile kullanmadım :KK9: çekmecenin bir köşesinde küfleninceye kadar bekleyecek heralde, çünkü evlendikten sonra biberleri elinle oyacaksın :KK1: çünkü zamanla yarışıyorsun, dondurma kaselerim kullanmaya kullanmaya kırıldı gittiler, :KK52:
aman diyorsun koyvereyim şu kaselere, kim çıkaracak şimdi onları, :KK9:
tepsi tutucu falan aklına bile gelmeyecek bezle tutup çıkaracaksın tepsilerini..:KK52:
daha sayamadığım birçok ıvır zıvırı evlendikten sonra görmek bile istemeyeceksin....yani inşallah sen benim gibi olmazsın :KK1:

hii acıkcası dolma biber acagını evde hic kullanmadık sadece ben dolma biberleri acarken hep parcalara ayırdıgım için bununla düzgün şekilde yaparım düşüncesiyle almıstım :KK1: dondurma kaseleri külah şeklinde olanlardan 2 tane bayıla bayıla aldım sürekli kullanmasamda kullanacagımı düşünüyorum diger pembe olanlarıda aslında daha cok kücük kase gibide kullanırım düşüncesiyle aldım sütlü tatlılar falan :KK1: tepsi tutacagı bi milyonculardan evede almıstık kaliteden mi nedir dedigin gibi kullanmadık ama fırının kapagında renk katıyor bende ciddi anlamda renk katsnın diye almıstım :KK1: genelde havluyla alırım cünkü :KK1: yıldızlı cerezlikleri sırf bir tane peceteye uyuyorlar sofraya renk katar diye almıstım ama acıkcası bende sürekli kullanırım düşüncesinde olamıyorum bakıcaz artık :KK1: ama bardak diyince duruyorum cünkü asırı gerekli oluyor bide onlar kırılınca edince malesef :KK53:
peki o biber oyacagını kullandıgında güzel cıkartıyormudur içini acaba ?
dondurma kaseleri kırıldılarmııı :KK5:
inşallah olmam canım :KK1: aman zaten fazla gelecek şeyde biber oyacagı olsun ne olacak :KK1::KK53:

herşeyin çok güzel çok beğendim iyi günlerde kullanın inş.... dondurma kaşıklarına bayıldım nereden aldın acaba öğrenebilir miyim ?

canım cok sagol onlar nehir markası can canan cay kasıgı :KK16:

hii acıkcası dolma biber acagını evde hic kullanmadık sadece ben dolma biberleri acarken hep parcalara ayırdıgım için bununla düzgün şekilde yaparım düşüncesiyle almıstım :KK1: dondurma kaseleri külah şeklinde olanlardan 2 tane bayıla bayıla aldım sürekli kullanmasamda kullanacagımı düşünüyorum diger pembe olanlarıda aslında daha cok kücük kase gibide kullanırım düşüncesiyle aldım sütlü tatlılar falan :KK1: tepsi tutacagı bi milyonculardan evede almıstık kaliteden mi nedir dedigin gibi kullanmadık ama fırının kapagında renk katıyor bende ciddi anlamda renk katsnın diye almıstım :KK1: genelde havluyla alırım cünkü :KK1: yıldızlı cerezlikleri sırf bir tane peceteye uyuyorlar sofraya renk katar diye almıstım ama acıkcası bende sürekli kullanırım düşüncesinde olamıyorum bakıcaz artık :KK1: ama bardak diyince duruyorum cünkü asırı gerekli oluyor bide onlar kırılınca edince malesef :KK53:
peki o biber oyacagını kullandıgında güzel cıkartıyormudur içini acaba ?
dondurma kaseleri kırıldılarmııı :KK5:
inşallah olmam canım :KK1: aman zaten fazla gelecek şeyde biber oyacagı olsun ne olacak :KK1::KK53:

canım cok sagol onlar nehir markası can canan cay kasıgı :KK16:

biber oyacağını hiç beceremedim ben, bir tanesini onla yapacam diye harcadığım vakitte üç biber oydum yani :KK1:
tırnağınla bastırınca zaten hemen açılır biberin kapağı..canım aldıkların güzel şeyler ama evini boş ıvır zıvırla doldurma inan bana hak vereceksin...elinin altında gözünün önünde durudkları bile batacak zamanla sana...
ben önceden evlendiğimin ilk günleri mutfaktaki tezgahın üzerini bi görseydin...
cezve seti asılı oluyor ya onu koydum, baharat takımı koydum, çay tuz vs kavanozları koydum, sonra fincan askılı olanları koydum, bulaşık selesi, çöp sepeti, aman efendim işte deterjan koymak için porselen varya, sende almışsın dikkatimi çekti onun benzeri benimde vardı...daha ahngisini sayayım...zamanla onlar okadar engel teşkil ediyor ki, düşüyor şaşıyor, bir sofra hazırlayacakken masandaki yok peçetelik, yok tuzluk sirkelik, aman efendim nihaleler, çiçek böcek biblo miblo ayy inan daral geldi bana...şuan mutfağımı görsen, tezgahımın üzeri bomboş...ohh mis gibi ferahladım...bütün bu saydıklarımı kaldırdım kimini hediye ettim...
masamın üzerinde şuan sadece meyve tabağım var, :KK1: içinde meyve olmasa onu bile kaldırırım yani o derece..:KK9:
perdelerime süs almıştım onları attım...
kısacası canım önceleri hevesle alınıyor ama evlendikten sonra zamanla yarışıyorsun, ve tek düşündüğün düzen ve temiz olmak...
bu tarz şeylerde temzilğe düzene çok engel oluyor...neyse hevesini kırmayım ben canım yaa :KK1:
oyy nerden girdim buraya ben, seni eçeyizden soğutacam valla :KK9:

biber oyacağını hiç beceremedim ben, bir tanesini onla yapacam diye harcadığım vakitte üç biber oydum yani :KK1:
tırnağınla bastırınca zaten hemen açılır biberin kapağı..canım aldıkların güzel şeyler ama evini boş ıvır zıvırla doldurma inan bana hak vereceksin...elinin altında gözünün önünde durudkları bile batacak zamanla sana...
ben önceden evlendiğimin ilk günleri mutfaktaki tezgahın üzerini bi görseydin...
cezve seti asılı oluyor ya onu koydum, baharat takımı koydum, çay tuz vs kavanozları koydum, sonra fincan askılı olanları koydum, bulaşık selesi, çöp sepeti, aman efendim işte deterjan koymak için porselen varya, sende almışsın dikkatimi çekti onun benzeri benimde vardı...daha ahngisini sayayım...zamanla onlar okadar engel teşkil ediyor ki, düşüyor şaşıyor, bir sofra hazırlayacakken masandaki yok peçetelik, yok tuzluk sirkelik, aman efendim nihaleler, çiçek böcek biblo miblo ayy inan daral geldi bana...şuan mutfağımı görsen, tezgahımın üzeri bomboş...ohh mis gibi ferahladım...bütün bu saydıklarımı kaldırdım kimini hediye ettim...
masamın üzerinde şuan sadece meyve tabağım var, :KK1: içinde meyve olmasa onu bile kaldırırım yani o derece..:KK9:
perdelerime süs almıştım onları attım...
kısacası canım önceleri hevesle alınıyor ama evlendikten sonra zamanla yarışıyorsun, ve tek düşündüğün düzen ve temiz olmak...
bu tarz şeylerde temzilğe düzene çok engel oluyor...neyse hevesini kırmayım ben canım yaa :KK1:
oyy nerden girdim buraya ben, seni eçeyizden soğutacam valla :KK9:

deme ya ufff bilmiyorum ben oyarken parcalanıyo :KK9:annem ne güzel oyuyo ama eliyle:KK9:
aaa detarjan koymak için olan porselenidemi attın :KK53:bizde 5-6 yıldır var çok şükür saglamda cıktı aslında iyi bişey o :44:ama diger saydıklarında haklısın kesinlikle ben o cezvenin asacagını direk çöpe atıcam zaten işime yaramayacak :KK53: tezgahın üzerinde sadece o porselen detarjanlık, su ısıtıcısı birde tezgah uzun o yüzden tost makinesini koyabilirim ama onda emin degilim :KK1: ama dedigim gibi ortalıkta durması acısından kesinlikle haklısın
yok canım ya inan bana ilk bastan beri neler dediler en basta ben bir kac yıl önce basladım ceyize basıma herkesss yok sıkılırsın yok keske dersin modası gecer eder vs dedier sadece bir kişi al dedi acıkcası ama hiccc caydıramadılar ve sonunda iyiki diyorum her fırsaatta işte buda kişilik oluyor birazda ben zor begenir ama begendikten sonra yıllarda gecse sıkılmadıgım için hala cok begeniyorum aldıklarımı :KK1: o yüzden kişilerin alıskanlıkları farklı oldugu için (tabiki bazı şeylerde benzerlikler vardır) ancak yasayıp görücem diyebiliyorum :KK1: hee tabi illa kullandıgımda aman bunu niye malmısım dedigim cıkacaktır 2 ay sonra görücem :KK1: her zaman gel bu arada hep beklerim :KK16::KK54:

Pardon canim benim yanlis gordum o zmn :26: nese bende istanbula gelin gelcem bi yerinden tutmus :KK1:

aaa ne güzel canım ya o zaman istanbul ile ilgili bir soru varsa aklında yardımcı olmaya hazırım :KK1:

o zaman bir bakayım canım ben bursada yaşıyorum teşekkürler bilgi için :)

tamam canım bulursun olmadı internettede var :KK16:

Aa iyi bari tatlim ceyiz yapiyorum buranin yabancisiyim nerelerden alabilirim yani bugun gerci Carrefour dan baktim ama

canım ben ilçesinde yaşıyorum ama internette de var aldığım ürünler sen neler bakıyorsun marka olarak yardımcı olabilirim çeyiz işine giriştiğimden beri çok araştırdım ve baya bilgim var

X