Mutlu olamıyorum

Zeyaley

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
52
25
25
Merhaba arkadaşlar çok uzun uzun anlatmak istemiyorum ama 2 sene önce babamı kaybettim ve onun öncesinde bir aile ferdini daha kaybettim .. epeyce maddi manevi zorlu günler yaşadık . Şuan evliyim harika bir evliliğim var maddi durumum iyi güzel bir işim var eşime aşığım onunla çok çok çok mutluyum. Ama sürekli sıkılıyorum ve olumsuz bir şeyler yaşayacakmışım gibi hissediyorum daralıyorum yani bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Ağlama krizlerim oluyor durduk yere . Hiçbir problemim olmadığı halde sürekli bu tarz şeyler yaşamaktan yoruldum .

Anksiyete depresyon karışık bi durum tarif etmişsiniz. Bence bi psikiyatri uzmanına başvurun

Ben de aynen bu tarif ettiğiniz şeyleri yaşıyordum. Destek aldım, fazlalıkları hayatımdan çıkardım. Mutlu olmaya değil de anı yaşamaya odaklandim düzeldi her şey. Psikolog yardımı alabilirsiniz. Çok geçmiş olsun

Bunu düşünüyorum aslında ama bir sorunum olduğunu da düşünmüyorum yani gerçekten bu halim o kadar saçma geliyor ki bana
sorun değil zaten. ama belki de o zamanki kayıbınıza gerektiği kadar üzülemediniz, bedeninizin, beyninizin istediği tepkileri veremediniz ve su an her sey yolundayken o zaman gömülen hisler su an dışarı çıkmak istiyor. illa bir sorunum var diye düsünmeyin. gidip anlatmak, gecmisinizle konusmak, tanımadığınız bir insandan destek görmek sizi daha iyi hissettirebilir.

Bu dediğinizi zaman zaman düşünmüyor değilim babam ölünce hiç üzülmemiş gibi davranmak zorunda kaldım annemi ve kardeşlerimi toplayabilmek için bu durumu hızlı atlatabilmek için zamanla babamın fotoğrafına baktıkça bir şey hissedemediğimi farkettim ki babamı çok severdim ama şuan sanki komşumun babası vefat etmiş gibi konuşuyorum

Çok çok teşekkür ederim sizede cok geçmiş olsum atlatabilmenize sevindim gerçekten

yani olabilir. bunlar çok büyük kayıplar. bence terapi size daha iyi gelir. en azından konusabilirsiniz.. konustukça alttaki sebepleri de görürsünüz

Çalışmayıp sürekli evdeyseniz daralırsınız . İşiniz yoksa kurslara falan gidip rahata erersiniz . Merak etmeyin …

aynı sorun bende de varrr allah yardımcımız olsun... sürekli eski kötü anlar flashback gibi gözümün önüne geliyor en olmadık yerlerde sürekli stresli hissediyorum sürekli diken üstündeyim... terapi tek çözüm bence zamanında terapi almadığımız için içimizde birikti bence

O zaman tatile çıkın. Benimde iç daralmalarım vardı 10 gün tatile çıktık . Hepsi geçti Rabbime şükür .
ben çok tatile çıkıyorum ama düzelmiyor iç sıkılması gibi değil bence arkadaşınki de farklı bir durum o anları tekrar yaşaamktan korkma ve atlatamama var. Ben de şu an maddi olarak eskiye kıyasla sükürler olsun ki çok daha iyi olsam da her an evimize haciz gelebilir aç kalabilirmişiz gibi hissediyorum ama su anda öyle bir durum söz konusu değil..

kesinlikle tam olarak böyle umarım geçer...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…