mutasyon5 hakkında bılgı

NS72

Guru
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2007
111
0
merhaba doktor bey 37 yaşında 5 kez duşuk (3 ay tamamlanmadan sonlanan) 1 kezde 25 haftalık bır erken doğum olayı yaşamış ve daha sonra 1 hafta yaşamış ve olmüş bır doğum yapmış bırıyım daha önce yaptırmış olduğum genetık testler dahıl olmak uzere bır sorun çıkmadı
yalnız mutasyon 3 yapılmış idi daha önce tekrar doktor arayışına girdığımde bır doktorda mutasyon5 testını önerdı bu testın amacı nedır acaba
bırde normal yollardan gebelık yaşadığım için tüpbebek yapmıyorlar
şimdi nasıl bır yol izlemeliyim
tekrar gebeliği duşunuyorum şu an ise folbıol ve bağışıklık sistemını kuvvetlendırıcı +elevit kullanıyorum vucudu gebeliğe hazırlamak için
sorularımı cevaplandırırsanız sevinirim iyi çalışmalar

Merhaba NS72,

Durumunuzun net biçimde ortaya konması gerekiyor, bunun için de detaylı incelemelerin yapılması, özellikle immunolojik yapınızın ortaya konması gerekiyor diye düşünüyorum. Ayrıca, artık genetik problemlerin varlığının olasılığı düşünülerek, genetik yönden sağlıklı embriyo seçimi yapılabilir, bunun için de mikroenjeksiyonla yapılan döllenme sonrası PGD (preimplantasyon genetik tanı) uygulanabilmektedir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Doktor bey bana yardım edin lütfen
adet günüm gelmeden yaptırdığım beta hcg testi 39 çıkmıştı doktor iki gün sonra tekrar yaptırmamı istedi bu kez 125 çıktı sonra doktor bir hatfa sonra tekrar yaptır dedi bu kez 450 çıktı.Benim yumurtlamam geç oluyor bundan bir ay önceki doktor kontrolünde adetin 20.günü çatlamıştı...fakat ikamet değiştirdiğimizden farklı bir doktora gittiğimden doktor hanım bunu bilmiyordu yani geç yumurtlamam olduğunu...doktor hanım hamileliğimin sağlıksız olduğunu söyledi çünkü 125 ten 1500 lere çıkması gerekirdi bir hafta içinde dedi ve kürtaj olmam gerektiğini söyledi.fakat hiçbir ağrım ya da kanamam yoktu üstelik vajinal muayenede keseyi rahim içinde gördü 4mm çapında...Hamileliğim sağlıksız mı küstaj olmalı mıyım

X