Mustela mı Lierac mı ?

PoLiMeR

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2009
171
0
hamileliğimin 10. haftasındayım 2 haftaya kadar çatlak önleyici kreme başlamayı düşünüyorum. duyduğuma göre lierac ve mustela öneriliyor. kullananlardan yorum alabilirmiyim sizce hangisine başlasam kızlar?

ben yerinde olsam bitkisel yağ kullanırım badem yağı kakao yağı işini görür benim karnımda hiç çatlak olmadı yanlız kalça kısmına sürmek aklıma gelmediği için kalçalarımda ve göğüslerimde çatlak oluştu onları da 6 yağ karışımı ile tamamen tedavi ettim diyebilirim yağların tanesini 5-10 tl arası aktardan eczaneden alırsın

lıeracı 4. aydan sonra duzenlı kullandım karnım harıta gıbı (sımdıkı aklım olsa o kadar para verıcegıme doğal yağlar kullanırdım bence bıraz cılt yapısıyla alakalı.

ben hamileliğim boyunca pek düzenli olmasa da mustela kullandım ve karnımda şuan hiç çatlağım yok. yine mustelanın göğüs için olanını almıştım ama ona üşendim şuan göğüslerimde çatlak var malesef. ama tabi biraz cilt tipiyle de alakalı sanırım bu çatlak.

özelden mesaja cevapveremedim

yağların isimleri

1- kakao
2-menekşe
3-kayısı
4-gliserin
5-jojoba
6-fındık
7-badem

yağlarını kullanacağım miktarda karıştırıyorum ben hepsinden 1 çay kaşığı karıştırıyorum haftada 2-3 defa banyodan sonra kullanıyorum

şuan göğüslerimde hiç kalmadı

çocukluğumdan beri dizlerimdeki yarık şeklindeki çatlaklar inceldi ten rengimle aynı oldu fazla belli olmuyor
kalçalarımdaki baya azaldı diyebilirim

şimdiki hedefim göğüslerimi eski diri haline getirmek bakalım işe yararsa onunda yazarım

çatlak tarifi işe yaradı göğüsleri diri yapıp kaldırma işe yarar diye düşünüyorum

iki ürünü de kullanıp memnun olmayan çok arkadaşım olduğundan, başka bir ürün aradım. Eczaneden bella b önerdiler, 1 tane bile çatlağım olmadı. Doğal içerikli olması da benim için çok önemli.

Ben cok erken başladım çünkü ciddi kilo aldım! Kardesim Şubat 2012'de dogum yaptı pregnacare kullandı maşallah hic çatlağı olmadı ben ikisinizde kullanıyorum!!!

çatlak tarifi için teşekkürler ben doğum yapmadım ama çok hızlı kilo aldığım için daha çok küçükken gögsümde çatlaklar oldu hemen deneyeceğim sabır gerekli dimi çatlakların düzelmesi için gögüs kaldırma tarfini de bekliyorum bu arada....

rica ederim

göğüs kaldırmak için gerçekten sabır gerekiyor

2 yemek kaşığı tunus baklası unu 1 çay bardağı su ile orta ateşte kaynatıyorsun soğutup göğüskaslarının olduğu yere sürüp 2 saat bekliyorsun
soğuk suyla temizliyorsun

kendim 1defa uyguladım açıkçası temizledikden sonra hafif bir dirilik oldu

ama çok fena kokuyo ve göğüsünde yapış yapış bişe olması rahatsızlık veriyor
bende emzirme dönemimde göğüs tamponları vardı sürdükden sonra üstünü onunla kapatıp
öyle durdum daha rahat ve kıyafetim hiç kirlenmedi

haftada 2-3 defa yapmak lazım işlerimi ayarlayınca tekrar deniyeceğim

İkz hamileliğimde 37+1 de doğurdum,Lierac kullandım,neredeyse belli belirsiz oldu çatlaklarım..
Üstelik zamanla daha da düzeliyor..

yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim, en sonunda kararımı verdim. mustela kremi aldım. günde 1 kere kullanıyorum, birde palmer's çatlak giderici losyon aldım onuda gün içinde nemlendirmek için kullanıyorum, her banyodan sonrada bebe yağı sürüyorum, hem böyle daha uygun fiyata sürekli nemlendirme yapmış olurum diye düşündüm, umarım işe yarar bakalım memnun kalırsam burdan yazarım tekrar...

herkesin cildi farklı bence cildinize göre seçim yapmalısınız. lierac drumun önerdiği krem çatlakalrı onarıcı özelliği var benim karnım çok büyüdüğünden çatlağım oldu fakat sürdükçe iyileşenlerde oluyor. ayrıca vaseline kakao kremi kullanıyorum. kakao yağının cildi esmerleştirdiğini duydum o yüzden kullanmadım. baznede badem yağı ile kantaronu karıştırıp sürüyorum gayette memnunum ki benim cildim kurudur her krem bile yaramaz bana.

ben 10 gün önce doğum yaptım, sabahları mustela akşamları palmers kakao losyonu ve her banyodan sonra bebe yağı kullandım ve tek bir çatlağım yok. herkesin cildi bir değildir elbette ama denedim ve tavsiye ediyorum önemli olan çok düzenli kullanabilmek sakın aksatmadan kullanın

bende bu tunus baklasını deniyeceğimde o kadar çokmu kokuyor kokusu gitmiyormu akşam yapsam 2 saat sonra yıkasam kokusu kalıyormu çünki ertesi günü işe gidicem yani çalışıyorum işyerindede kokmak istemem açıkcası

Ben hamileliğimde body shop'tan body butter zeytinyağlı kullandım. Öyle vıcık vıcık yağlanmak hoşuma gitmediği için böylesi daha uygulanabilir geldi.
Ve tek bir çatlak dahi yok çok şükür, ha kremden mi yapısal mı orasını bilemiyorum

valla ben 7 ay boyunca lierac kullandım.karnım kalçam resmen harita.aynaya bakmak bile istemiyorum artık.yazık o kadar para verdim.bence kremle alakalı değil.vücuttan vücuda değişiyor.şimdi çatlaklar düzelirmi sanmıyorum.sonuçta deri yırtılması bu.lazerle yeni bir yöntem var.o da şu anda zor.kaldık böyle anlayacağınız((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…