Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
zannedildiği gibi hürrem'e yenilmemiştir. çünkü hürreme yenilen kanuni'nin bizzat kendisidir.
mahidevran sultan, o gösterişli saray hayatından sonra bir anneye en yakışanı yapıp, babası tarafından öldürtülen oğlunun yasını sessiz sedasız çekerek, fakirlik içinde manisa'da sürgün hayatı yaşamıştır.

kanuni o kadar yenilmiştir ki hürrem'e; ilk göz ağrısı olan karısına bir maaş bile bağlatmamıştır.
onu açlığa terk etmiştir.
kanuni o kadar yenilmiştir ki hürrem'e; kendi oğlunu öldürttüğü yetmezmiş gibi, karısı mahidevran sultan'a bir saraylının başına gelebilecek en kötü şeyi yaşatmış ölmekten beter etmiştir.

kanuni sözüm ona ''muhteşem yüzyıl'' yaşarken,
kendi karısına ve öz oğluna aslında hiç de ''muhteşem'' bir baba olmamıştır.
böyle bir babanın yönettiği o ''muhteşem'' yüzyıl ne ilginçtir ki hürrem'in oğlu tahta geçince bitmiş,
osmanlı duraklama devrine girmiştir.

kim bilir belki de kanuni tarafından boğdurulan şehzade mustafa'nın,
hatta yıllarca sürgün edilip, hürrem'in hırsının ve kininin altında ezilmesine izin verilen mahidevran sultan'ın ahı tutmuştur.
belki de onun için osmanlı devleti bir daha asla ''muhteşem'' olamamıştır.
ekşi sözlükten alıntı yaptım Sanırım Mahidevran sultanın hayatı bu kadar güzel özetlenir.

Yazını çok beğendim, bende şunu eklemek istiyorum Hürrem'den sonra birdaha hiçbir Anadolu kadını Sultan olamamıştır. Şehzade Mustafa yaşasıydı belki de Osmanlı İmparatorluğu Duraklama Devrine girmeyecekti. Tahta geçen selim yeteneksiz içkici Sarı Selim olarak bilinir.

Padişahtan kamyoncu lugatı :p yarın birgün "kopta gel" derse şaşırmayın :KK36::KK36::KK36:

Biryerde okumuştum aslı astarı varmı bilemiyorum. Sülümaaan hürremden sonra bir çerkez kızına abayı yakıcak , hürremde bu yüzden haremi yaktırcak :KK53:

evet çaldı:KK19:kıl oluyorum mahidevrana ben:KK47:
dövdü,yüzünü gözünü kan revan içinde bıraktı bi de hürremin..:KK47:
e be kardeşim,hürrem yokken de adamın başkalarıyla halvet oluyodu yahuuu,ne bu kıskançlık,hırs!

Sanırım o hırs hürremin sürekli halvete gitmesinden kaynaklanıyor..:KK53:
Ben hürremi pek sevmedim cok icten pazarlıklı bir kız cok asi hic mi birsey bilmiyor lap diye sülümanın odasına dalmak istiyor. Okan yalabıka karsı geliyor falan simdiden emir veriyor bu kız sultan olunca eminim cok anasının gözü olacak..:KK62:

Mahidevran da gercekten sacmaladı bir kere cok ezik duruyo tamam agır olacaksın ama padisahta olsa kocana kırıt azıcık bak elin rusuna..:KK61:

yüzüğü çaldı diye iftira attıkları kızı götürdüler ya ne yaptılar acaba:26:

ben bu çifte standartı anlamıyorum..
süleyman,halvet oluyo cariyelerle..gözde cariye yapıyo onları vs vs,ses yok!
hürreme tepki niye ki..
de getsin mahi bence:KK19:

Kadınlar tehlikeyi hisseder megim.. misal ; benim aşkım salma hayek hayranı onu kıskanmam ben neden sor bi nedennnn totosunuda yırtsa tanışamıcak onla :KK37: ama arkadaş cevresinden birine hayran olsa onuda fururum kızıda furururum :KK76:

Sanırım o hırs hürremin sürekli halvete gitmesinden kaynaklanıyor..:KK53:
Ben hürremi pek sevmedim cok icten pazarlıklı bir kız cok asi hic mi birsey bilmiyor lap diye sülümanın odasına dalmak istiyor. Okan yalabıka karsı geliyor falan simdiden emir veriyor bu kız sultan olunca eminim cok anasının gözü olacak..:KK62:

Mahidevran da gercekten sacmaladı bir kere cok ezik duruyo tamam agır olacaksın ama padisahta olsa kocana kırıt azıcık bak elin rusuna..:KK61:

kasım kasım kasılcağına accuk cilve yap , oryantal öğren demi yani :KK35: fesadından kurudu gitti iyicee ne bileyim hürrem sülüman diyosa sende sülooo de :KK31:

hürrem çok akıllı ve hırslı.
sultan olabilmek için her türlü taktiği uyguluyor.
kalfa ona akıl verince hemen uygulamaya koyuldu.
''bahşiş'' '' bahşiş'' diye diye gitti sümbül ağaya(daha adını bile söyleyemiyor sümbük ağa:KK9:)
sümbül ağa müslüman olmazsan sultan olamazsın dedi hemen onuda uygulamaya soktu ve müslaman oldu.''ben senin inandığına inanmak istiyor sülüman''.......
o dayak yemesi bile taktik onun.istese mahidevranı parçalar cadı.:95:

ah mahidevran ah üzüntüden bebeğini kaybettin.
suçsuzken suçlu durumuna düştün....:97:
şimdi olaylar hürremin lehine gelişecek..........
:KK50:

zaten sülüman hürremi nikahına alıcak ve ona hayatının sonuna kadar sadık kalıcakmış..

mahidevranla nikah yok aralarında bile..

ya şimdilik mahidevrana gıcığım ama yarın bigün hürremin hareketlerine göre,ona da gıcık olabilirim..
bilemiyorum..

dizi güzel seve seve izliyorum
ama kul, kullarim kelimesinin kullanilmasi cok sacma
hos bulmadim acikcasi

mahidevran hakkaten daha farklı davranmalıydı bence. ben doğrusu hürremi hiç sevmedim. rolu yapan kızıda hürremin karakterini de çok itici..mahidevran hata yapıypr böyle sinirli davranarak bütün kozları onun eline veriyor.ama hocaları kuvvetli hürremin. mahidevrana doğru dürüst akıl veren yok..

birde mahidevranın oğlu padişah olamayacak dimi. hürremin oğlu padişah olacak.. bendce bizim padişahlarımızda bir alem türk kızları dururken neden doğacak çocukların genetiğiyle oynamışlar ki. yabancı kızlarla evlenerek.erkek milleti işte konu karşı cins olunca sapıtıyorlar..köylünün cahilin teki de olsa aynı bu kişi padişah da olsa aynı..

kasım kasım kasılcağına accuk cilve yap , oryantal öğren demi yani :KK35: fesadından kurudu gitti iyicee ne bileyim hürrem sülüman diyosa sende sülooo de :KK31:

Heee cok ezik büzük geziyo bir kere ben olsam hic ilgilenmiyormus gibi yapardım ( bunu demesi bile hakkeetten korkuncc yani) hürremden önce de oluyordu zaten sanırım mahidevran tehlikeyi farketti hürremin amacını anladı demekki. Hürrem her istedigin de sultan sülüman beni bekler deyip cıkıp gidiyo.:KK52:

Mahiş' te persembeyi bekliyor..:KK53:

Bide adının hürrem oldugunu bastıra bastıra söyledigi halde kendi icinden ben aleksandrayım diye gecirdi cok fena o cookk !!:KK24:

Yazını çok beğendim, bende şunu eklemek istiyorum Hürrem'den sonra birdaha hiçbir Anadolu kadını Sultan olamamıştır. Şehzade Mustafa yaşasıydı belki de Osmanlı İmparatorluğu Duraklama Devrine girmeyecekti. Tahta geçen selim yeteneksiz içkici Sarı Selim olarak bilinir.

evt..ama hürrem anadolu kadını değil ki..bizim yani osmanlının sonu son padişahların kadın kız düşkünlükleri yüzünden gelmiş bence. selime gelince;hürrem gibi bir kadının kendisi ne ki oğlu nasıl olsun nasıl bir padişah yetiştirebilir ki o kadın..bence pdişahların yabancı kadınlarla evlenmesi ve bütün ipleri onlara vermesi çok kötü. ve sonraki nesillerinde kanı bozulmuş benmce..

Heee cok ezik büzük geziyo bir kere ben olsam hic ilgilenmiyormus gibi yapardım ( bunu demesi bile hakkeetten korkuncc yani) hürremden önce de oluyordu zaten sanırım mahidevran tehlikeyi farketti hürremin amacını anladı demekki. Hürrem her istedigin de sultan sülüman beni bekler deyip cıkıp gidiyo.:KK52:

Mahiş' te persembeyi bekliyor..:KK53:

Bide adının hürrem oldugunu bastıra bastıra söyledigi halde kendi icinden ben aleksandrayım diye gecirdi cok fena o cookk !!:KK24:

tabi tabi.. kadınlar hisseder. ondan zaten bütün isyanı mahişin. :KK31: ikisinede yazık aslında düşündüğünde.. biri seven bir kadın. diğeri ülkesinden koparılan köle olarak gelen ailesini kaybetmiş bir kadın..ikisininde trajik bir hikayesi var.. şu anda ikisinede kılımmmm, yeni cariye istiyoruzzzzzzzEn Büyük KK

evt..ama hürrem anadolu kadını değil ki..bizim yani osmanlının sonu son padişahların kadın kız düşkünlükleri yüzünden gelmiş bence. selime gelince;hürrem gibi bir kadının kendisi ne ki oğlu nasıl olsun nasıl bir padişah yetiştirebilir ki o kadın..bence pdişahların yabancı kadınlarla evlenmesi ve bütün ipleri onlara vermesi çok kötü. ve sonraki nesillerinde kanı bozulmuş benmce..

Hürrem'in Türk olmadığını biliyorum. Demek istediğim Hürrem'den sonra osmanlı İmparatorluğu yabancı kadınlarla evlilik yapmaya başlamışlardır.

Eseeeennn bi bakıyosun Salma Hayek geliyomuş diziye cariye olaraktan:KK60::KK60::KK60:

X