Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
ay bitti nihayet yaaa.... izlemeden duramıyorum, ama bi taraftan da saçımı başımı yoluyorum burda.... oh olsun en azından iyi bi dayak yedi sinir şey

ay bitti nihayet yaaa.... izlemeden duramıyorum, ama bi taraftan da saçımı başımı yoluyorum burda.... oh olsun en azından iyi bi dayak yedi sinir şey

o dayağın acısını çok güzel çıkartıcak sonra
işte bir can yakıyorsan yarım bırakmıycaksın tamamla öldürüver herkes kurtulsun yarmagülden

Ohhhhhhhh icimin yaglari eridi.Ne güzelde kana bulandi Hürrem hatun hanimefendisi.Canima degsinnnnnnn

ben hürremi seviyorum ya:KK43:(
hem mahi devranın kızmaya hakkı mı var oda gülfeme yapmadı mı aynısını

o dayağın acısını çok güzel çıkartıcak sonra
işte bir can yakıyorsan yarım bırakmıycaksın tamamla öldürüver herkes kurtulsun yarmagülden

aman zaten komple hırs, ukala, şımarık vb bütün kötü özelliklere sahip... zaten yapıyo kötülüğünü... en azından dayağı da yemiş oldu salak şey.... ama doğru, başladığı işi bitrseydi harika olacaktı

arkadaşlar şimdi aklıma geldi. muhteşem yüzyıl ın senaryosu aynı acun un hayatı gibi. Bir yanda yanında çalışan genç kız(onun için yuvasını dağıtmayı göze aldı), bir yanda mahidevran gibi kadersiz çocuklarının annesi. ee süleymen kimi tercih ettiyse muhteşem acun da onu tercih etti. aynı resmen

mahidevran cok sacmaliyor ya, bu sekilde davranarak padisahin gozunde kucuk kaliyo. oda biraz aklini kullansaydi. Hurremi doverek hirsizlik yaparak hic bisey ele gecirmez. sevmedim mahidevran karakterini

Mahidevran'a cok üzüldüm yaaaa.Bi kadinin erkeginin gözünün önünde paylasmasi ne zor bisey.Allah kimseye yasatmasin

Amin Allah korusun tabii..
ama o devirde Hürrem olmasa başkası olucaktı.. zaten de vardı başka kadınları da ya.. Ayşe hatunlan da halvet olmuşlardı..
yani mahidevran cadısı,ilk kez paylaşmıyo sülümanı..
ayrıca tarihte ilk kez nikah yapan padişahmış kanuni.. hürremle evlenmiş.. ve başka bir kadınla da birlikte olmamış hürremden sora..hep sadık kalmış..

hürrem olmazsa başkası olacaktı mahidevran böyle davrandı iyimi yaptı sonra bunun cezasını çekecek hürremde kendince haklı tabiki kendini ezdirmiyecek

o şerbette bişey var dedi dersiniz mahidevran düşük yapıcak

Aynen.Şerbeti içerken bende dedim bunun içinde ilaç falan var galiba diye.Düşürecek mi diye de bekledim,düştü :))

Bende dikkat eden oldu mu acaba diye soracaktım ki,siz yazmışsınız.Kafama takıldı çünkü,ben mi fesatım diye :))))

Yine geçen hafta ki yorumum gibi olacak ama,acaba gerçekten Hürrem'i mi dövüyordu Mahidevran :))

iki tokatla nasil kana bulandi yuzu hayret yani :)) yuzuk falanda yoktu parmaginda yarsin biyerini biraz abartmislar

ne sinsiymiş bu hürrem kendini dövdürttü karsı çıkmadan karsılık vermeden öylece durdu dövmesii bekledi kendini sultan sülümana sevdirmek acındırmak için mahidevranda biraz saf gercekten hiç bilmiyo napıcanı çocuğunu düşürdü çok üzüldüm sans hürremden yana gidiyo bakalım ilerki bölümlerinde neler olacak?ha birde çok merak ediyorum savaş sahneleri varmıdır savasırken falan atların üzerinde

Aynen.Şerbeti içerken bende dedim bunun içinde ilaç falan var galiba diye.Düşürecek mi diye de bekledim,düştü :))

Bende dikkat eden oldu mu acaba diye soracaktım ki,siz yazmışsınız.Kafama takıldı çünkü,ben mi fesatım diye :))))

Yine geçen hafta ki yorumum gibi olacak ama,acaba gerçekten Hürrem'i mi dövüyordu Mahidevran :))

vallahi onu bende düşündüm valide sultan yüzüğüçaldı diye ona kızılcık şerbei getirdim sana dedi niye valide sultan onun ayağına serbet getirsinki kesin o düşük yaptıracak bişey koydu şerbete ayyy ne kadar entrikalar dönüyomuş osmanlı sarayında :KK53:

hee gazozuna ilaç katcaz:KK60::KK60::KK60:biz şeyiz neydi o hherifin adı yaa:44::KK60::KK60::KK60:
hehh buldum:KK28:nuri alço:KK60::KK60::KK60::KK60:

takıl bize hayatını yaşa:KK24:esprili arkadaşları severz

bu arada hürrem hoş yaa:nazar:o da bizim gibi zayıf:KK52:

haftaya nolcak çatlıyorum:KK31:

bence zayıf değil balık etli kadın bacakalrı kolları gerdanı dikkat edin zayıf değil okadar ve çok beyaz tenli vücudu güzel gercekten

Dayak olayı gerçek zaten bu olaydan sonra kanuninin gözünde mahidevran düşüyor. Bende şu saraydaki kadın kıyafetlerine taktım sanki osmanlı kadınını değilde Bizans sarayı kadınları gibi giydiriyorlar o zamanda göğüsler böyle meydanda kadın kıyafetleri olmaması gerek.Dün televizyonda Ukraynanın Hürrem dizisinden bölümler gösterdi onlar bile daha kapalı kıyafetliydiler.

zannedildiği gibi hürrem'e yenilmemiştir. çünkü hürreme yenilen kanuni'nin bizzat kendisidir.
mahidevran sultan, o gösterişli saray hayatından sonra bir anneye en yakışanı yapıp, babası tarafından öldürtülen oğlunun yasını sessiz sedasız çekerek, fakirlik içinde manisa'da sürgün hayatı yaşamıştır.

kanuni o kadar yenilmiştir ki hürrem'e; ilk göz ağrısı olan karısına bir maaş bile bağlatmamıştır.
onu açlığa terk etmiştir.
kanuni o kadar yenilmiştir ki hürrem'e; kendi oğlunu öldürttüğü yetmezmiş gibi, karısı mahidevran sultan'a bir saraylının başına gelebilecek en kötü şeyi yaşatmış ölmekten beter etmiştir.

kanuni sözüm ona ''muhteşem yüzyıl'' yaşarken,
kendi karısına ve öz oğluna aslında hiç de ''muhteşem'' bir baba olmamıştır.
böyle bir babanın yönettiği o ''muhteşem'' yüzyıl ne ilginçtir ki hürrem'in oğlu tahta geçince bitmiş,
osmanlı duraklama devrine girmiştir.

kim bilir belki de kanuni tarafından boğdurulan şehzade mustafa'nın,
hatta yıllarca sürgün edilip, hürrem'in hırsının ve kininin altında ezilmesine izin verilen mahidevran sultan'ın ahı tutmuştur.
belki de onun için osmanlı devleti bir daha asla ''muhteşem'' olamamıştır.
ekşi sözlükten alıntı yaptım Sanırım Mahidevran sultanın hayatı bu kadar güzel özetlenir.

mahidevran,kanuninin çocuğunun anasıdır..
ama nikahlı eşi değildir,hiç olmamıştır..
padişahlar arasında ilk kez nikahla evlenen kanunidir ve eşi de hürrem sultandır..

sadece bir dip not..

Hürrem Sultan olmak isterdim
Bir reklam filmiyle ekranlara geri dönen Banu Alkan, önceki gün Çırağan Sarayı'nda bir basın toplantısı düzenledi. Yakında 'Aşkın Kokusu' adlı bir albüm çıkaracağını belirten Alkan, ilk kez bir dizide rol almak istediğini söyledi. 'Muhteşem Yüzyıl' dizisini çok beğendiğini belirten Alkan, "Dizinin eleştirilmesi anlamsız. Geç bile kalınmış bir proje... İyi olan her şey aşağı çekilmek isteniyor. Ağzı olan konuşuyor. Ben de Hürrem Sultan olmak isterdim" diye konuştu

Süper bi bölümdü. Özeti veriyolar kaç saat yeni bölümü kısa tutuyolar.

X