Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231

tatlım bildgim kanuni renkli gözlü bence valid sultan sanki olmamıs gibi geldi.. cünkü valide sultan slav kökenli aslında :))) türk haseki türk sultan yok :)) heeyyyt :

kımse demıyokı karakaşlı karagözlü zayıf kanunıyı nıye mavı gözlü dobiş halit oynuyo ne alakaaaaaaaaaaaaa kanunının yatagı konuşuluyo

bi kere tarihi yanlış biliyosun daha o gün söyledi ciddi tarihçilerimizden yavuz bahadıroğlu "mahidevranın oğlu mustafayı bi kere hürrem öldürtmedi.o sadece kendi oğlunu korudu.o da her annenin yapacağı şeydir zaten. mustafa iran şahına "babam artık çok kocadı onu tahttan indirmek istiyorum bana yardım et onu tahtan indirmek için plan yapalım" gibi mektuplar yazıp babasının arkasından iş çevirdiği için öldü.ölmesi de gerekiyodu zaten devletin bekası için.kanuni öyle yürekli,öyle sabırlı bi insanmış ki halkının selameti için evlat acısıyla bütün ömür yanacağını bile bile kendi öz oğlunu feda etmiştir. bunu hiç bir devlet başkanı hatta hiç bir insan bile yapamaz günümüzde bu takdir edilecek bir olaydır.çünkü bir düşünün padişahın oğlunun yaşamasımı önemli; koskoca devletin halkının selameti mi önemli.eğer öldürülmesi gereken kişiler öldürülmeseydi bir devlet 600 yıl dünyada hüküm sürebilirmiydi?süremezdi devlet duygusallıkla yönetilmez çünkü.bunu türkiyenin en güvenilir tarihçilerinin başında gelen yavuz bahadıroğlu söyledi..kitaplarını okumaya eriniyosan tv nette cumartesi akşamları programı oluyo onu izle bari de böyle yalan yanlış bilgilerinden biraz kurtul.tarih diziden öğrenilmez.güvenilir tarihçilerden ve kitaplarından öğrenilir.

evet bunu hiç bi İNSAN yapmaz yapamaz ne olursa olsun arkandan seni hançerlicenide bilsen evladın o senin

evet bunu hiç bi İNSAN yapmaz yapamaz ne olursa olsun arkandan seni hançerlicenide bilsen evladın o senin

tamam o senin evladında o vatan hainliği etmişse sen sırf kendi evladın için milyonlarca vatan evladını mı feda edeceksin?böyle bir vebali nasıl alabilirsin?MİLYONLARCA VATAN EVLADININ GÜNAHINA NASIL GİREBİLİRSİN
yani buradan anlaşılıyorki kanuni halkının selametini evladından daha üstün tutmuş.eğer duygusallık edip evladına kıyamasaydı bütün vatan evlatları feda olacaktı? sizce Allah hakkı için hangisi daha mantıklı?
bir padişah en önce halkından sorumludur.eğer halkı için kendi canını feda etmesi gerekiyorsa seve seve verir zaten canını.
zaten Kanuni hayatında ALLAHIN EMRİNE DAYANMADAN YANİ ŞEYHÜLİSLAMDAN FETVA ALMADAN HİÇ BİR İŞ YAPMAMIŞTIR.O ALDIĞI FETVALARI DA ÖMRÜ BOYUNCA BİR KUTUDA BİRİKTİRMİŞTİR.ÖLÜRKEN DE "BU KUTUYU KEFENİMİN İÇİNE KOYUP BENİMLE BİRLİKTE GÖMÜN,ALLAHIN HUZURUNA HAYATTA FETVASIZ HİÇ Bİ İŞ YAPMADIĞIMA DAİR TUTANAKLARLA GİTMEK İSTİYORUM" DEMİŞTİR.AMA ŞEYHÜLİSLAM "HAYIR DİNİMİZDE KEFENLE BİRLİKTE HİÇ Bİ ŞEY GÖMÜLMEZ" DEMİŞTİR.
O SIRADA KUTU YERE DÜŞÜP İÇİNDEKİLER SAÇILDIĞINDA ALLAHIN İZNİNE VE EMRİNE AYKIRI HİÇ BİR HÜKÜM VERMEDİĞİNE DAİR BELGELER ORTAYA ÇIKMIŞTIR.
KANUNİ BÖYLE BİR PADİŞAHTI.SİZ NEYDEN BAHSEDİYOSUNUZ?600 YIL DÜNYADA 20 MİLYON KİLOMETRE TOPRAKLARA HÜKMETMEK DİZİDE UYDURULDUĞU GİBİ YATAKTA OLMADI HERALDE.O KADAR BASİT DEĞİL YANİ.

sizinle ikili tartışmaya gripp ceza almak istemiyorum konun fazla dışına çıktık ama oğlunu öldürtmek yerine sürgüne yollayabilirdi veya başka bi yolu olabilirdi ben çok farklı düşünüyorum sanırımm!!

başka bi yolu olabileceğini nerden biliyorsun?sen o dönemde onun yanında yaşadın mı?sürgüne gönderseydi dış devletlerle plan kurup yine osmanlı devletine düşmanlık edebilirdi.
yada başka bir şey olabilirdi.kanuni gibi bir hükümdar kendi döneminde topraklarını 2-3 katına çıkarabilecek kapasitede ve zekada bir insandır.bunları mutlaka hesap etmiştir.o bugünkü devlet başkanlarından çok daha zekiydi.kanuni hesapsız bir iş yapmamıştır hayatta.bu belgelerle sabittir.
kanuninin bu kutu olayını bütün bütün tarihçiler söyler.bu çok büyük bir gerçektir.
bu gerçeğe bakılarak başka bir yolu yoktu demekki.ya en güvenilir tarihçiler de bunu böyle söylüyor zaten.onu takdir ediyorlar.
zaten yabancılar ona hayran o yüzden muhteşem demişler.yanlış işler yapsaydı muhteşem denilir miydi?bizim türk milletine ne oluyor anlamıyorum.

pardon siz o dönemde onun yanında yaşadnız mı ?? herkesin söylediği şey doğru olucak diyede bi kaide yoktur her görüp okuduğunuza inanmayın bence evet zeki bi adammış ama hürrem kadar değil bir çok şeyde onun etkisi altında kalmış daha fazla ikili tartışmaya gerek yok bence

sevgiler saygılar.......

allah aşkına siz şuana kadar ne tür kitaplar okudunuz?
buraya gelip profesör gibi konuşuyorsunuz.

arkadaşlar topik önce zayıflama topiğine dönmüş
sonrada malum tartışmalar
kaç kere uyarı yapıldı bu topiğe bn bile sayamadım walla:26:
aman nolurkı o kadarcık konusmadan bız hurremmı daha zayıf -guzel :78:yoksa bız mı dıye konusuyodulkk o şişman biz deilız hurrem oooooooooo

gogle crome dan izleee

HABERTURKU ACINNNNNN KANUNININ HAYATI ANLATILIYOOOO:79::79::79::79:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…