Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
O yuzugu nasıl verdı Hürremeeeeee

Yazık....Karısı ıstedı daha bıtmedı dedı..hemen ıkıncı goruste hurrreme verdı..

Sımdı dıger bolumde Hurrem takıp gezer sarayın ıcınde...

O yuzugu nasıl verdı Hürremeeeeee

Yazık....Karısı ıstedı daha bıtmedı dedı..hemen ıkıncı goruste hurrreme verdı..

Sımdı dıger bolumde Hurrem takıp gezer sarayın ıcınde...

Elbette. İnat olsun diye Mahievranın gözüne gözüne sokacak elin Rus kızı.
valide Sultan bakalım napacak

hürreme neden bu kadar kızılıyo ki kadın cıvıl cıvıl işveli cilveli
tatlı dilli hoş sohbetli
resmen hamsi balığı gibi ele avuca sığmıyo
mahidevransa soğuk nevale gudubet gibi geziyo ortalarda
anladık saray soylususun ama adama bari az şirin dur
ben de erkek olsam hürrem gibi bi hatunu tercih ederdim açıkçası

Diziyi begendim ve severek izliyorum
ama diyorum, insallah ilerki bölümlerde biraz daha duygusal yüklü sahneler cekerler. Bu konuda dizi cok zayif. Örnek veriyorum:

Hürrem ve Sülüümanin odadaki sahneler coook cok daha romantik olabilirdi.
Hürremden önceki cariyede cok güzel bir kizdi, onu niye hemen bir saat icinde geri yolladida padisah hürrem iki gün odada kaldi, neydi farki? Ben ne yatakda uyumlu ve romantik buldum, nede sonra oturdular konustular vs özel birsey gördüm, neymis padisahi okadari büyüleyen? Sadece hürremin isminden anladimki onu diger cariyelerden farkli kilan komik olmasi galiba, hani "katirli sabahlar" demesi mesela, bukadariymis yani ; )
O cekimleri öyle bir yapmalilardiki bizde asik olacaktik resmen, romantik bir hava, bir his eksikti

Hürrem zindana atildiginda orda neyden korkacak diye merak ettim. "Korkmak yok" dedikce ilginc buldum, neyden korkacakki? Sonra birisi "zindanda kedi kadari fare varmis" dedi mahidevrana. Ama Hürrem gayet steril bir ortamda bekledi durdu. O sahneyi daha korkunc yapabilirlerdi, bizde korksaydik hürremle beraber, yine eksik kaldi

Umarim ilerki bölümlerde sahneler daha duygusal cekilir (veya ona göre cekildikten sonra kesilir, bicilir, müzigi daha uygun olur vs.)

Dizinin iki bölümünü de izledim.
Daha önce toplumumuzun boş yere tepki gösterdigini düşünüyordum , yani sadece ilk bölümden hatta fragmandan görülene tepki göstermek saçmaydı halada öyle düşünüyorum. Kötü gösterilen birşey veya bi karalama görmedim ancak dizi bana çok ağır ve yavaş geldi açıkçası. Çok sıkıldım izlerken. Yani sürekli Hürrem giydirilip gönderiliyor geri geliyor vs. hep aynı düzen içinde çekilmiş gibi geldi. Kostümler , ortam, takılarsa şahane. Çok emek harcanmış gerçekten buna diyeceğim yok ama dizinin sonuna kadar çok heyecanlı birşey olmayacağını düşünüyorum. Sürekli Hürremin göğüslerinin yakın plan çekilmeside beni rahatsız etti açıkçası. Diziyi Sultan Süleyman değilde normal insanlarmış gibi izledim objektif bakabilmek için. Ancak gerçekten çok sıkıldım ve devam etmeyi düşünmüyorum.

bence hürremin farkı korkusuz olması
ne dedi sümbül odaya girmeden
gülmek yok zinhar gözüne bakmak yok
ama hürrem öyle mi
farklı bi cesaret bi hadsizlik var hürremde
bence süleymanı etkileyen de bu kendine
olan aşırı özgüveni

Kazen kullanıcısından alıntı
Yazilanlari hayretle okudum, ne kadar engin tarih bilgimiz varmis ! Her zaman oldugu gibi emege saygisizlik yerlerde. Insanoglunu memnun etmek ne kadar zor. Cok buyuk bir produksiyon var, ic cekimler icin hazirlanan mekanlar, kiyafetler vs vs vs.

Kiminin kullandigi argo kelimeleri okuyunca hele hayretim kat kat artti. Defalarca dile getirdim kadinimiza ne argo ne kufur yakismiyor, kuculuyor gozumde bu mu kadinimiz diyorum (sana ne be adam da diyebilirsiniz). Kadin dedigin zekasi, zeka dolu yazisi ile takdir gorur. Argo kullanarak, hayt hoyt naralari atarak degil.

Bir kiside resmi bir siteden alinti yapip burada bilgi vermedi, bakin dogrusu bu ama dizide bu boyle yansitilmamis diyen olmadi. Ortaokul bilgileri ile asarim keserim harem yoktu, adam capkindi vs vs vs

E ablacim birak kanuniyi bir babana kocana sevgiline bak git onu elestir. Buradaki dizi ama kocan baban sevgilin hayatin gercegi.

Bu mesajimdan sonra dizi yorumu disina cikan herkes hakli haksiz gozetmeksizin ciddi ceza alacaktir...

walla kazen brawo super yorum.....baska soze gerek yok.butun bu yorumları yapan ınsanlar acaba dusunmuyormu kı ewet o donemde haremmmm dıye bısey war.cok eslılık war.bunlar erkek deılmı? her bırının farklı kadınlardan kacar tane cocugu olmus.o cocuklaı kım yapmıs.... koleyken carıye konumuna nasıl cıkmıslar acaba carıye dıye bısey war ıste....ayrıca bu dızıye bukadar tantana cıkaranlar ASKI MEMNUYA YADA UNUTULMAZA .....we daha boyle bırcok dızıye nıye ayaga kalkmadılar acaba herkes agzının suyu aka aka seyredıyordu.bıhhterrr dıye.yorum yapanlar objektıf olacakkı bır yere waralım.osmanlıya padısahlarımıza yaptıkları guzellıklere sonsuz saygımız war.kımse bısey demıyor zaten dızının ılk 2-3 bolımunde aralarındakı askı anlatabılmek ıcın tabıykı gosterecekler nedır yanıııı

elbettekı bu bir dizi ama eleştiri alsın dıye boyle bır konuda zaten..
ben bu tarz dızılerı fılmlerı cok severek ızlıyorum ortada gercektn buyuk emekler var..

zaten tarıh bılımcısı bır akademısyen acıklama yaptı harem o-konusunda neden bu hareme bukadar takıldı ınsanlar haremde işlerin nasıl yuurudugu hakkında kesın ve net bır bılgı yok tarıhte dedi..
bu sadece senaristin hayal gücü dusuncesıdır dedi
ama ben kendı acımdan bakıyorum olaya yanı kadınlar acısından..
osmanlının buyuk ımp. olmasına kımsenın ıtırazı olamaz bu gercektır cunku.. ama içerde bu tarz durumlarınolmadıgını da kımse soyleyemez..

Ayağı kırılan Muhteşem Yüzyıl dizi oyuncusu Halit Ergenç'e RTÜK'ten geçmiş olsun mesajı: Bİz uyarmıştık, Allah'ın sopası yok!

Mahıdevran kasıla kasıla bır hal oluyor azcık esprırı yap...

Erkekler esprılı kadınlar hoşanıyor

tatlı dılle hurrem herseyı yaptırır

hurreme kızmıyoruz orenk alıyorzzz

Mahıdevran kasıla kasıla bır hal oluyor azcık esprırı yap...

Erkekler esprılı kadınlar hoşanıyor

tatlı dılle hurrem herseyı yaptırır

hurreme kızmıyoruz orenk alıyorzzz

hürrem kadar olmama az kaldı bi şu oyantal dansı
yok yok raks etmeyi kıvırırsam oldu gibi

Ayağı kırılan Muhteşem Yüzyıl dizi oyuncusu Halit Ergenç'e RTÜK'ten geçmiş olsun mesajı: Bİz uyarmıştık, Allah'ın sopası yok!

Hürremın gozu degdı.

o yuzugu verme dedıkkkkkkkkkkkkkk

karısının ahını aldı...

Saka bır yana cok gecmış olsun acıl sıfalarrrrrrr

ay hala devammı ediyor tartışmalar..
bırakın kızlar yaa,ben sevmedim izlemiyorum..oldu bitti.hoşuma gitmedi benimde bazı şeyler.
en iyisi izlememek dedim
beğenen izlesin.bana ne!!!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…