Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
Wayy aynen devam ha, kızlar boşverin artık, vaktinize yazık walla. Ne kadar konuşulursa konuşulsun uzayıp giden sayfalar ve kaybedilen saatlerden fazla birşey geçmeyecek ele. Sonuçta ortada kesin bir bilgi yok, yorumlar, yorumlar, yorumlar.
Bir kere tarihte bence diye birşey yoktur. Ya olmuştur, ya da olmamıştır. Çok çok merak eden araştırır bulur ve bulabilirse tabii burada yazarsa belki konu kapanır.

Bir de bazı arkadaşlar ortaçağ avrupası ile Osmanlı İmp. birbirine karıştırmış. O sarayda zevk sefa sürenken halkı açlıktan kırılan yöneticiler bizimkiler değil, Avrupa'dır. Mesela Bizans halkı Fatih'i gel, bizi de yönet diye davet eder. Neden? Hiç düşünmez misiniz?

Klasik olacak ama, göç edemeyen leylekleri düşünen bir medeniyet herhalde halkını da düşünür.

öncelikle dizi yapım ekibine sonsuz teşekkür ediyorum .

dizideki harem bölümünün işlenişine tepki gösterenlere de özellikle hatırlatırım
bu yaşananlar şu an ki yaşadığınız zamandan çok önce gelişmiş.lütfen kızmasınlar
ne harem kaldı nede sultan...

ayrıca dizide sadece harem işlenmiyor
çok dikkatli izlenmesi gereken besleyici bir dizi izlemesini bilene.

Öyle yorumlar varki sanırsınız 10-15 bölüm yayınlanmış bitmiş, Kanuni hala halvette. Kanuni boşa aldı tabi bu ünvanı halvet ola ola.

RTÜK'e şiyaket edenlerin inadına izliycem diziyi

son anda şu yorumu da gördüm,katılmadan edemeyeceğim....

2 bölümde koskoca kanuninin savaşlarını ,seferlerini falan anlatmalarını bekliyorlardı herhalde....

artı senaristi,oyuncuları açıklama yaptılar bu öyle bir dizi değil diye....

evet hatta 'ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler' diyen zihniyetti avrupa

evet hatta 'ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler' diyen zihniyetti avrupa

kızlar önceki sayfalarda yorum yaptımm :) senaristin bizzat agzından okudugum seyleri paylastım.. kadın dior ki benim amacım belgesel değil.. ey kadınlar görün koskoca cihan padişahı olsada erkek kadın onu işi bilirse dize getirir.. :) mahidewran gibi kasma kendini... senin yaradılısın işve cilve hanımlık zeka üstüne.. .))

benim söylediğimle alakasını anlayamadım ama yinede yorumun için teşekkürler

okuduğum bütün yorumlARA SADECE GÜLÜP GEÇİYORUM.yazık bizeee

Lütfen konuyu ikili tartışmalara,ırkçılığa ve bilgi yarışına çevirmeyiniz.
Diziyle ilgili tepkilerinizi Kadınlar Kulübü yerine RTÜK'le paylaşınız.

öfff hala bitmedimi şu saltanat kavganız ya. ciddi sıkıldık artık.. şurda ne güzel gülüp eğleniyorduk diziye dair kendimizce yorumlarımızla..

Evet yazık bize..
Kocamıza hükmümüz geçmiyor, evliliğimizde birsürü sorunlarımız var onları bıraktıkta Kanuninin aşk hayatına takıldık. gerçekten yazıkki ne yazık!

zaten bızım mılletımız herseye bır kulp takıcak yaaa ondan herkes bırıleırnın potunu beklıyokı yapıstrsın lafınıı dıye
ya bırakınn ızleyın ıste mıllet o kadar ugrasmısta buyuk bır cesaretle gecmısımızı oturmus senaryo yapmıslarr
o cok konusanlara lafım oturun sız bı fılm yapındca bunca konusacagıknıza bu kadr ıyı becerıyormusnuz gorelım bunu yapanların % kacı kadar olabılırsınızkı merak edıyorummmda ısı gucu olmayanalr o fılme yok su fılme kulp takıyolarkı dedıkodu malzemesı cıksın yazık su toplumumuza hem laf sayıyolar hem ızlıyolar anlamıyorum mılletımızı

günümüzle değerlendirmeyin medical hanım o zaman osmanlı süper güçtü harem de dizideki gibi padişahın gecelerini güzelleştiren kadınlarla değil eğitim gören kadınlarla dolu bir yer,
enderun erkeklerin eğitildiği harem ise kadınların eğitildiği mecra..
millet şuan nasıl harward oxford yale gibi üniversitelere gitmek için can atıyorsa o zamanlar da aileleler kız ve oğullarını harem ve enderuna gönderebilmek için can atıyorlardı. Zira haremde eğitilen kadınlarla enderunda eğitilen erkekler evlendiriliyordu...hepsi padişahı şenlendirmiyor yani
bir arkadaş da yazmış cami yaptırıyolar hastane yaptırıyolar... düşün şuan bir çoğumuz üniversite mezunuyuz ve çalışıyoruz hangimizin öyle bir bütçesi ve gücü var

bu bir dizidir bence şehrazat ve onurun aşkından yada demir ve asinin aşkından daha fazla bişey beklemeyin süleyman ve hürremden...
başka şeyler de yüklemeyin, senaryosunu tek bir kadının yazdığı ki o da tarihçi değil..bir dizi ile koskoca cihan imparatorluğunu değerlendirmeyin..

böyleyken böyleee:86:

İçimden bi ses bu akşam burada çok kafa gidecek diyo

Bu dizi Topkapı Sarayı nda mı çekiliyor, benim gördüğüm kadarı ile dış mekan Topkapı Sarayı bahçesi iç mekanlar da stüdyo saray haline getirilip çekilmiş, doğru mudur?

doğrudur...ve o yüzden ayrı bir muhteşem zaten...ve yine söyleyeceğim eski İstanbulu müthiş yapmışlar bayılıyorum o görüntülere.....

Anlayan varsa beri gelsin.Eminim izlemiyorum,sevmedim,beğenmedim diyenler,izlediğini belirtenlerden daha büyük bir merakla izliyorlardır.Eğer izlemiyorsam dizi hakkında yorum yapmam arkadaş,haa meraktan izliyorsam da izlemiyorum demem.
İzlenmediği halde en ince ayrıntıları bile tartışmaya açılıyor,hayret yani...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…